Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igaz, hogy már teherbeesés...

Igaz, hogy már teherbeesés előtt 1 évvel le kéne szoknom a napi 1-2 szál cigimről?

Figyelt kérdés
Majd úgy kb 1 év múlva szeretnénk belefogni a babaprojektbe. Azt mondja anyósom, hogy már most le kéne szoknom, mert árt a babának az is, ha előtte dohányzott az anya. Tényleg keveset szívok, 1-2 naponta, van, hogy annyi se, de még nem szeretnék leszokni. Épp fogyókúrázom, már nem eszem, amit szeretek, alkoholt sem iszom egyáltalán, most még arról az 1-2 cigiről is mondjak le?
2014. szept. 15. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha azt szeretnéd, hogy teljesen kitisztuljon a szervezeted, akkor igen.

Ha terhesség előtt kozvetlen leszoksz, az a minimum!:-)


Hajrá;)

Én is fogyózok és még a cigire is visszaszoktam....:( 1 éves a babám

2014. szept. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Árthat, de nem feltétlenül fog. Általában az ember a legjobb feltételeket akarja biztosítani a gyerekenek, mar a szuletes elott is. Igy nem art, ha pl magzat védő vitamint kezd szedni, ideális súlyra hízik/fogy, illetve lemond a karos szenvedélyéről.
2014. szept. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De nekem olyan irrális, hogy a még nem létező babámat befolyásolja, amit most szívok el? Ez hogy működik? Mert terhesen megértem, de így mi köze van hozzá?
2014. szept. 15. 09:35
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos, képzeld el, hogy van egy üveg edényed, amibe mindennap teszel egy evőkanál homokot. A viz egyre piszkosabb lesz. Egyik nap elhatárolódás, hogy márpedig te azt akarod, hogy ebben az edényben tiszta viz legyen. Ehhez ki kell takarítani. Az edény nehez, csak ugy siman nem lehet kiboritani, hat kanalaznod kell kifele a sarat az aljáról. Ha kikanalaztad, akkor kimoshatod az edényt es mg töltheted ujra.


A szervezeted is ilyen. Méreganyagok jutnak be, folyamatosan, minden nap. Le rakódnak az ereidben, a tudodben. Egy nap alatt nem lehet megszabadulni tole, ido kell, míg kitisztul a szervezet.

2014. szept. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Természetesen az lenne a legjobb.Én 8 hetes terhesen tettem le,és hála istennek makk egészséges a kisfiam! :) Én napi 5 szál cigit szívtam el addig.
2014. szept. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
40%

Az utolsónak csak annyi igazság volt amit írt, hogy tényleg méreg anyagok rakódnak le. De 1 év alatt semmi nem fog kitisztulni. Én 15 éve szoktam le a cigiről (nem voltam erős dohányos) és nemrég a tüdőszűrés eredményénél a doki meg is jegyezte, hogy "na kezd a tüdeje már tisztulni, egyre kevesebb a sötét folt..(dohányosoknak, sőt passzív dohányosoknak is foltokban sötét vagyis feketedik a tüdő)

Én akkor szoktam le a cigiről amikor megtudtam, hogy terhes vagyok. A fiam makkegészséges, semmi baja nincs. Soha nem gyújtottam rá utána..

Szóval nem kell görcsölni annyira. Ha tudnád milyen sok kismamát látok akik terhesen, vagy csecsemő mellett bagóznak! (pedig ez már látványnak is undorító) mégis egészséges gyerekük van. Az én anyám például soha nem dohányzott, nem kávézott, nem ivott, mégis születési rendellenességgel jöttem a világra. (született halláskárosodás)

2014. szept. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz semmi baj,ha nem rakod le most a cigit.Elég akkor,amikor már élesben megy a babaprojekt.Viszont egy előnye lenne a dolognak.Magadnak tennéd könnyebbé a dolgot,ha már most letennéd a cigit,mert így mire sikerül teherbeesned nem is nagyon fogod már kívánni még a napi 1-2 szálat se és nem akkor kell szenvedned a leszokással,amikor már ott lesz a baba a hasadban.
2014. szept. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!