Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha még gyesen vagyok de...

Ha még gyesen vagyok de visszamegyek dolgozni, közben teherbe esem az elején, mennyi idő után mehetek el táppénzre?

Figyelt kérdés
Főleg ha veszélyeztetett terhes vagyok? Mi lesz akkor a táppénz alapja? Beleszámít az 1-2 hónap munka is? (16 éve dolgozom a cégnél, normális bejelentett munka)

2014. szept. 24. 10:30
 1/2 anonim ***** válasza:

mivel folyamatos a munkaviszonyod, ezért bármikor.

akkor lenne megkötés, ha most kezdenél el dolgozni, akkor annyi idő táppénzre mehetsz amennyi bejelentett időd van.

táppénz alapja a fizetésed, mi más lenne? :)

2014. szept. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Előtte szabin leszek úgy egy hónapig - kiveszem ami összegyűlt két év alatt. Szabi idejére gondolom kapom a normál nyolc órás béremet. Utána csak részmunkaidőre megyek vissza, mert nem tudom megoldani a 8 órát. Ezek szerint jó lenne ha táppénz előtt (akármikor is lesz az) már 8 órára legyen a szerződésem?
2014. szept. 24. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!