Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után a hasfalam nagyon...

Szülés után a hasfalam nagyon laza, kidudorodik lent, nem csak a szokásos, ami nem húzodott még vissza. Kihez forduljak ezzel?

Figyelt kérdés
A nőgyógyászom szerint laza a hasfalam, nem hasizom gond. Az nincs jelentősen szétnyilva (császár volt), sérvem viszont nincs. Szerinte ezzel letudta a dolgot. Én viszont nem élhetek úgy, hogy a nadrágba folyton bele kell préselnem az előeső hasam. Túlsúlyom nem jelentős, max. 10kg, volt már 40 is, de leadtam még baba előtt. Szóval sosem volt lapos, erős, izmos hasam, de ez most tényleg tragikus. Viszont fogalmam sincs, hova kell fordulni ezzel a problémával? Milyen orvos foglalkozik ezzel? (Plasztikai sebészhez nem mennék, hátha más megoldás is van, mint a műtét, ez maradjon legutolsó helyen.) Járt más is így? Mi volt a megoldás?
2014. szept. 24. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Mennyi ideje szültél?
2014. szept. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egy éve.


Rendszeresen tornázom, igyekszem betartani, amiket a neten találtam a hasizom erősítéséről szülés után (milyen gyakorlatokat szabad és nem szabad), de nemigen javul a helyzet. Igaz, az első 6 hónapban annyira küzdöttem a tejért, hogy nem tornáztam, csak azóta. De nem hiszem, hogy fejlődne a hasam.

2014. szept. 24. 11:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Pedig 1 év körül már vissza szokott állni. Gondolom akkor a terhesség előtti túlsúly is az oka. Ha ilyen alkat vagy, akkor valamennyire ilyen is marad. Létezik hasplasztika, de én hagynám a francba.


Még csak fél éve szültem, nekem is meglátszik, nem szép, de én maradtam a magas derekú bugyiknál a terhesség után is és szépen összefogja a hasam.

2014. szept. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem annyira a plusz bőr, laza poci zavar, sokkal inkább az, hogy nem egyenletes, alul előreesik egy kemény dudor, mint ha szatyorban lenne egy kisebb zöld alma. Megszoknám a laza hasat, hisz sosem volt lapos, kemény, ha nem érezném úgy, hogy ez valahogy nem normális. Neked egyenletes a hasad? Mármint egyenletesen maradt meg mindenhol rajta a bőr?


Nem tudod, milyen orvos foglalkozik szülés után a hasfallal, ha foglalkozik egyáltalán valaki?

2014. szept. 24. 11:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem, nekem kicsit ilyen kötényhasam lett, azzal tudom leírni a legjobban.

Letolódott alulra a zsírszövet még terhesen és ott is maradt+a bőr is. Szülés óta rengeteget fogytam (20kg), de ez az átalakult has ez jellegében ilyen maradt akkor is, nem oldotta meg a fogyás.


Ha nem érzed normálisnak, vagy elfogadhatónak, akkor kérj tanácsot a háziorvosodtól és ő el tudja mondani, hova fordulj tovább.

2014. szept. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!