Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehetek jó apa? Friss...

Hogy lehetek jó apa? Friss apuka vagyok.

Figyelt kérdés
Van valami jó tanácsotok? Szeretnék jó apuka lenni, és szeretném ha a pár napos kisfiam rendes ember lenne.

2014. szept. 27. 06:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Szeresd, szánj rá időt, végy részt az életében, támogasd a feleséged. A többit a szíved megsúgja. Már az, hogy feltetted ezt a kérdést, mutatja, hogy a legjobb úton jársz.
2014. szept. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
2014. szept. 27. 07:17
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látszik mintha túl akarnál mindent biztosítani. Nem szabad rágörcsölni. Abból indulj ki hogy te már most is jó apa vagy.

A kicsinek a legfontosabb az érzelmi biztonság. Az érzelmi biztonsághoz nem csak az tartozik hogy ő szeretve érezze magát hanem az is hogy lássa hogy szeretik egymást a szülei.Mert ti vagytok neki a Világ. Tehát ha nagyobb lesz nyugodtan puszild meg Anyut előtte mert ez a kicsi lelküknek biztonságot ad. Sajnos sok helyen nincs béke a szülők közt, és ezt nem tudják megadni a kicsinek.

A te gyereked csak te ismered. Ha figyeled őt meglátod hogy az ő mit igényel tőled és az anyukájától. Ha a védőnő vagy valamelyik okos könyv mást mondd akkor is érdemes a saját érzéseidre hagyatkozni, mert csak te ismered

2014. szept. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ami nálunk nincs, de jól esne néha: büszke vagyok rád fiam!

vagy szeretlek, bár ezt még anyámtól sem hallottam soha.

Szóval ne csak pénzzel támogasd, hanem legyél is ott, ha szüksége van rád. Persze tudom, hogy munka mellett azért nehéz, de a nagyobb eseményekre azért lehet időt szakítani.

Meg amit másoknál látok: kiabálnak a gyerekkel, ha nem azt csinálja, amit éppen a szülő akar (mondjuk boltban nézelődik, erre-arra megy), ez is mellőzhető, szépen el lehet magyarázni nekik mindent, ha kell ötödszörre.

2014. szept. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok! Ha már feltetted a kédést, biztosan az leszel. :)

Fontos, hogy mindig legyél következetes. Ha megígérsz valamit, azt tartsd be. Mindent. Ne restelj elolvasni gyereknevelős könyveket. Pl. van az Apa születik című...

2014. szept. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
100%

De aranyos! :) gratulálok nektek nagyon!:))

Adj neki sok-sok szeretetet, tanítsd meg minden jóra, légy büszke rá, légy az ő hőse! :) Én ugyan nő vagyok, de nekem Édesapám volt a legjobb ember akit ismertem, mindennél jobban szeretett, és ez kölcsönös:) de ha már ennyi szeretet van benned (érzem:)), akkor menni fog ez:))))

2014. szept. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
#6 - a kérdésedben (ahol kérdezőként válaszoltál, pár sorral lejjebb van) tegnap apád még alkoholista volt. Skizofrén vagy, vagy szerinted a jó apa az alkoholista? Vagy csak nem tudod követni, hogy mikor mit hazudtál?
2014. szept. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%
Ha rosszat tesz ne verd meg ne bántsd, sajna engem bántanak és hidd el ha nem teszed Te leszel a világ legjobb apukája! 12/f
2014. szept. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Becsületre neveld, és mutass példát.
2014. szept. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szeresd nagyon az anyukáját!
2014. okt. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!