Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek a szülei maximalisták...

Akinek a szülei maximalisták voltak, szigorúak, stb azokból mi lett, mit dolgoznak?

Figyelt kérdés
2014. szept. 29. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Évente 2x látom őket, nem erőltetjük a találkozást. Nem azt dolgozom, amit elképzeltek nekem, sőt diplomát sem szereztem. De boldog vagyok, annak ellenére, hogy ők csalódottak. Nem érdekel.
2014. szept. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
az enyémek azok voltak, sokáig sehova nem engedtek, soha nem dicsértek meg semmiért, mert -tudsz jobbat is- hiába volt mások visszajelzései szerint jó amit csinálok... ahogy hazaértem az iskolából egyből tanulnom kellett... és hogy mit dolgozok 22 évesen? luxus...vagyok :DD
2014. szept. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
egyelőre diploma nélküli céltalan bölcsész...
2014. szept. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Genetikus lettem. Mondhatni két genetikus, fanatikus, szigorú szülővel nem is volt más választásom. Sokat köszönhetek nekik, de mindent elmond, hogy karácsonykor egy kötelező vacsira találkozunk.


Öcsém szülész- nőgyógyász lett, húgom arab- kínai szakos az ELTE-n, de már van egy diplomája angol nyelv és irodalomból.

2014. szept. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha egy szülő rá erölteti a saját akaratát a gyerekére az már régen rossz. Más dolog maximalistának lenni és más erőszakosan a saját igazunkat hajtogatni. Eljön a nap mikor a gyerekek maguk döntenek. S ezt a döntést ha szeretjük őket el kell fogadnunk. Az én szüleim nem maximalisták, nem is lettem agysebész de van két csodás fiam egy szerető férjem és megelékszem az élet apró csodáival. Nem vágyom luxusra örüllök mindennek amit az élet megadott. Ha egy luxus villában ülnék talán nem így lenne. Az igazi gazdagság nem az emberek tárcájában van, hanem a lelkekben. S ezt nem lehet felbecsülni.
2014. szept. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Érettségim van,és kozmetikus végzettségem,de nem tudtam megélni belőle,szakmailag egy nulla vagyok,nem tudok semmit sem felmutatni.

Családom van,gyerekem,egyébként boldog vagyok,és remélem lesz egyszer egy olyan munkám amit szeretni fogok.


Anyukámmal (ő volt a szigorú,és maximalista) szoros a kapcsolatom,meg tanultam úgymond kezelni őt,de a gyerekemmel nagyon másképp szeretném.

Apukámmal (ő mindig mindenben engedékeny volt) lazább a kapcsolatunk,de őt is nagyon szeretem.

2014. szept. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Elhittem, hogy az 5-ös semmire nem elég, érettségi után elvégeztem az első szembejövő szakmát, és most próbálok életben maradni. Szakmailag nagyjából semmire sem mentem. Ha segítettek volna rávezetni, miben vagyok jó, másképp lenne.
2014. szept. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ezen mulik... van egy tesom, o ugyved lett, en meg 21 evesen meg "csak" egy okj-t vegeztem, keresem az utam, egyelore nem igazan talalom... pedig ugyanaz a szulo nevelt minket :D nem voltak velunk sosem szigoruak, a noverem megis sokra vitte, en meg megsem.... :/
2014. okt. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

előzmény a maximalista szülők szárnyai alatt: szárnyaló iskolaévek, tanulmányi versenyek, kitűnő bizonyítványok, az ország legerősebb gimije, 96%-os emelt színtű matek érettségi, 3 nyelvvizsga, maximális felvételi pontszám, műszaki egyetem

következmény: gimi után elköltöztem, egyetem mellett pultoztam, züllöttem, élveztem a szabadságot, amíg gyorsan be nem kaptam a legyet egy futó kalandból

jelen: egyedülálló fiatal anyuka, félbehagyott műszaki egyetemmel, egy sz*ros kis BA diplomával, és a szüleim cégénél csinálom a nagy büdös semmit, mert máshova nem kellenék

2014. okt. 2. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!