Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehetséges ez Magyarországon?

Lehetséges ez Magyarországon?

Figyelt kérdés
Szóval, tudjátok, van az az új törvény, miszerint nem lehet az elköttetést megcsinálni, csak 3 gyerek után vagy 40 év felett. Na most az lenne a kérdés, hogy ez a törvény azt is megakadályozza, hogy a méhet eltávolítsák?
2014. okt. 7. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:
18%
Mit csodálkozol, akik megélték a Rákosi rendszert, csak röhögnek az egészen, mert ilyen már volt: hős vezér, élcsapat, harc a végső győzelemért, lánynak szűlni dicsőség, asszonynak kötelesség stb.
2014. okt. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Természetesen, ez nem egy kis beavatkozás, csak nagyon indokolt esetben csinálnak ilyesmit, egy petevezeték elkötése lényegesen egyszerűbb, azt viszont csak az általad vázolt feltételekkel csinálják meg. Vannak egyébként nagyon jó fogamzásgátló módszerek, lehet abból választani.
2014. okt. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A méheltávolítás komoly hormonális zavart okoz, ezért nem csinálják meg a menopauza előtt. Csak akkor, ha egészségügyi okból szükséges.

Az elkötést pedig azért, mert amíg fiatal egy nő, később akarhat még gyereket.

Ismertem egy nőt, aki 3 gyerek után elköttette magát. A férje meghalt, a nő újra férjhez ment. A férfi elvált tőle, amikor kiderült, hogy nem lehet gyereke.

Ennek semmi köze Rákosihoz.

2014. okt. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Már jó pár éve változott a törvény.

18 év felett bárki kérheti a művi meddővé tételt a gyerekek számától függetlenül

2014. okt. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kik kérhetik a sterilizációs műtétet?


2006. május 31-ig a régi egészségügyi törvény értelmében azok a nők kérhették a sterilizációt, akiknek 30 évesen 4 gyermekük, vagy 35 évesen legalább 3 gyermekük volt. 40 év felett bárki kérhette gyermekeinek számától függetlenül.



Ettől eltérő esetekben csupán megfelelő orvosi indokkal végezték el a petevezetékek elkötését. Az Alkotmánybíróság azonban úgy találta, hogy ez a szabályozás sérti a nők önrendelkezési jogát.


Így 2006 júniusától Magyarországon már a 18. életévüket betöltött nők is dönthetnek arról, elköttetik-e petevezetéküket.

2014. okt. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
"A módosítás nyomán 2014. március 15-ei hatállyal a törvény azt írja elő, hogy a művi meddővé tétel nagykorú személy kérelmére családtervezési célból, 40. életévét betöltött vagy három vér szerinti gyermekkel rendelkező személynél végezhető el."
2014. okt. 7. 21:02
 7/7 A kérdező kommentje:

"Az elkötést pedig azért, mert amíg fiatal egy nő, később akarhat még gyereket."

Ezt meg értem én, de eddig sem úgy működött ez, hogy Kati bement és másnap már meg is csinálták. Azt hiszem 2x3 hónapos "gondolkozási idő" volt előtte.

Meg elméletileg 18 éves kor fölött az ember cselekvőképes, így felelős a saját döntéseiért. Ha jók, ha rosszak, nem kell már fogni a kezüket.

Szerintem ez fölháborító. Mindenképp megcsináltatom, ha kell hát külföldön. Csak kíváncsi lettem volna az itthoni viszonyokra.

De úgy látom a legtöbben még csak nem is tudtak erről.

2014. okt. 7. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!