Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Merjem, ne merjem tartani a...

Merjem, ne merjem tartani a külföldi apjával a kapcsolatot a gyerek végett?

Figyelt kérdés

külön vagyunk, egyedülállóként szültem.

gondoltam a gyereknek majd nem árt, ha van apja(láthatásra legalább)meg az apja családja, rokonok, kimehetne majd nyári szünetekre, stb


de félek, hogy egyszercsak nem adja vissza.nem engedi haza.azt sem tudom ilyenkor a német rendőrségre kellene e mennem, német bíróságra, németül pereskedni..

vagy itthon indítsak gyermekelhelyezési pert a német apja "ellen".(ha pénzbe kerül, az nincs..)


vagy egyszerűen csak "építsem le" az apját?


2014. okt. 7. 21:35
 1/8 A kérdező kommentje:
a gyerek német magyar állampolgár
2014. okt. 7. 21:36
 2/8 anonim ***** válasza:

szerintem az egy jó megoldás, hogy ameddig kicsi a gyereked, addig nélküled nem mehet külföldre. Első években az apja jöjjön ide, aztán utaztok ti is.

Amikro már felnőtt, előnye lenne belőle, ha pl. kint tudna tanulni és akkor hagynod kellene majd, hogy ő döntsön. Tartsd a jó viszonyt, a gyerekednek előnye lesz belőle sok sok.

2014. okt. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

tartom a jóviszonyt, csak az apjában, már túlzott ragaszkodást kezdek felfedezni, ahelyett, hogy nélkülünk képzelgetné az életét és kezdek megijedni, hogy mit akar ebből..

felhozni meg nem akarom a témát, mert ha eddig nem jutott eszébe, lehet ezután fog, hogy el is vehetné

2014. okt. 7. 22:44
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, azért nagy önbizalom kell egy férfinak ahhoz, hogy teljesen átvegye a gyereket az anyjától, ha nincs rájényszerítve. Te ismered, hogy ez meg van e benne. Biztosan jogosan aggódsz, de ameddig a gyereked nem akar magától lelépni, addig menj vele és ez ne legyen kérdéses az apja számára sem. Ha eleget látja, nincs köztetek háború sem, akkor miért akarná elvenni?
2014. okt. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

önbizalom? :)

túlteng benne. a babát nem szerette volna, hanem egyenesen akarta, amikor megjött egyszer, jeleztem is neki, hogy lehet ez jel, hogy gondoljuk át még egyszer, egy percig, egy pillanatig sem gondolkodott rajta.


birtokló. gyakorta használja, a te az enyém vagy kifejezést (mai napig)és, hogy a MI gyerekünk..


felelősségeken nem gondolkodik, nem szokott soha rágódni, agyalni, ha valami pobléma is volt, két perc alatt átlátta hogy ezt nem lehet, nem így van, a témát le is zárta rögtön, nem "vetyeng" semmin.


de semmiféle "harc" nincs köztünk, de nekem valami olyasmi érzésem van, mint vihar előtti csend..

2014. okt. 7. 23:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Számomra nem egyértelmű a sztori....Te Mo.-on élsz,magyar vagy?Apuka német állampolgár?Német származású is?Mennyi idős a kicsi?Ha itthon élsz-és magyar vagy-indíts gyermekelhelyezési pert-nem kerül sokba,és kérhetsz méltányosságot(ilyenkor elengedik a költségeket).Leépítheted,de akkor készülj fel rá,hogy bármikor betoppanhat az életedbe...és-szabályozás híján-az UNIO-n belül viheti Ő is...ezért kell szabályozni.Ő elismerte az apaságot?Mert ha igen,nem tudod csak úgy "elfelejteni....sok sok kérdés van...
2014. okt. 8. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Én is éltem Németországban-sajnos a német vőlegényem meghalt-nekem is volt egy gyerekem(nem Tőle).Az én párom is szívesen használta az"enyém vagy"kifejezést,és állandóan többes-MI-számban beszélt.Ebből még nem kell/lehet rosszra következtetni.A Ti aspektusotokat nem ismerjük....
2014. okt. 8. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"hogy a MI gyerekünk.. "



Ezzel pontosan mi a baj? Valoban a ti gyereketek, nem a tied, nem az ove, hanem kettőtoke.

2014. okt. 8. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!