Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kitől kérhetném akkor a...

Kitől kérhetném akkor a vizsgálatot?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Valamelyik nap voltam a házi orvosnál, mert évente egyszer azért szeretnék vérvételt csináltatni. A háziorvosomnak mondtam, hogy szeretném tudni, hogy a pajzsmirigyemmel minden rendben van-e? Erre megnyomkodta a nyakamnál, azt mondta, nincs itt gond. Azt mondta, ő most nem kéri a labort, hogy nézzék meg a pajzsmirigy értékét, ne zavarjuk ezzel is őket.(?????-mi van???) Erre nem is jelölte meg a vérvételi beutalón. Most én ezzel nem lettem nyugodtabb, és akkor most kitől kérhetném. Anyukámnak is volt, meg hát nem nézegetem magam, félreértés ne essék, nem tüneteket keresek(pedig szerintem vannak), de attól félek, hogy ez talán gyermekvállalásnál okozhat gondot. Most miért esett nehezére neki, hogy annak a vizsgálatát is kérje? Innentől kezdve akkor most honnan tudhatom meg laborilag is, hogy oké, talán nincs gond. Remélem értitek, mire gondolok. Szerintetek? Nőgyógyásztól lehet ilyet kérni esetleg? Vagy mit tehetnék?
2014. okt. 12. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Ismerős hozzáállás... Dokik, akik szívükön viselik, hogy nincs pénz az egészségügyben és a lehető legkevesebb vizsgálatra adnak beutalót, lehető legkevesebb gyógyszert és vitamint írnak fel közgyógyra, stb.

Ettől persze nekünk nem jobb, sőt.

Próbáld meg elmondani neki a gyermekvállalással kapcsolatos aggályaidat, hátha "leesik" neki. Én úgy tudom (javítsatok ki, ha tévedek), hogy a nőgyógyászok nem nagyon foglalkoznak ezzel, inkább az endokrinológust érdemes felkeresni. Persze ahhoz is beutaló kell...

2014. okt. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nezd, ha nincs problemara utalo jel, teljesen felesleges a vizsgalat.
2014. okt. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is így jártam. Kértem a háziorvostól pajzsmirigyvizsgálatra beutalót. Rámnézett, és legyintve azt mondta, hogy ugyanmár, nincs tűlműködésem, mert akkor kidülledne a szemem.

Aztán megcsináltattam a vérvételt magánúton és kiderült, hogy igaz, hogy túlműködsem nincs, merthogy éppen alulműködésem van.

Sajnos vagy addig vered az asztalt, amíg beutalót kapsz vagy megcsináltatod magánúton.

2014. okt. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, és igen, nőgyógyász nem nagyon ért a hormonokhoz, úgyhogy a magánban végzett vérvétel eredményével én endokrinológushoz mentem kiértékeltetni, szintén magánúton. (és nem azért, mert nagyzolni akartam, hogy magánúton menjek, hanem mert egy vetélés után és több mint fél év vetélés utáni sikertelen próbálkozás után is csak legyintett rám a háziorvos is meg a nődoki is)
2014. okt. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!Azt hiszem tenyleg nem szabad annyiban hagynom csak igy a dolgokat!
2014. okt. 12. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!