Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2,5 éves kislányom nem beszél?

2,5 éves kislányom nem beszél?

Figyelt kérdés

kb10-15 szot tud, ebből 8-10 et használ magától. esetleg le van maradva?

érdemes lenne elvinni egy logopédiai kivizsgálásra?


2014. okt. 19. 10:31
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
Igen. Mindenképpen vidd el. Az én fiam 3 éves korában tudott ennyit. Elvittem és azt mondták,hogy nagy az orrmandulája és nem hallja a saját hangját. Kivették, és másnap mondatokban beszélt. Ha nem tapasztalom, nem hiszem el.
2014. okt. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%
Az én fiam januárban lesz 3, ő sem mond többet 10 szónál. A dokink azt mondta h semmi gáz, csak lusta. Hallásával tuti nincs probléma, egyszerűen csak nem hajlandó beszélni. Nagyon kényelmes így neki, h mutogat, majd anyu apu kitalálja mit akar :)
2014. okt. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagy valószínűséggel nála is az a gond hogy kb "gondolatolvaso" vagyok, 3-4 szer ràkérdezek hogy hátha kimondja a szavakat, vagy legalább megprobàlja eddig kevés eredménnyel.
2014. okt. 19. 16:09
 4/4 anonim ***** válasza:
2 éves múlt a lányom,azon kívül,hogy nem,anya,apa,papa,mama,baba,amnyam,jeje(gyere) nem mondd semmit.Mivel mindent megértünk(ezzel a pár szóval is mondatokat alkot,és tökéletese kommunikál)nincs rákényszerülve,hogy beszéljen.Van 2 nagyobb testvére,ám még ők sem inspirálják arra,hogy beszéljen.Az 1. gyerek 2 évesen folyékonyan beszélt,a második gyerek majd 3 évesen beszélt csak folyékonyan,érthetően.Én nem aggódom egy kicsit sem.Különben 2.5 évesen nem vizsgálja még logopédus.
2014. okt. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!