Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te adnád a gyerekednek a...

Te adnád a gyerekednek a saját keresztnevedet? Válaszodat indokold!

Figyelt kérdés
Ha nem titkos, a keresztnevedet is leírhatod, örülnék neki.

2014. okt. 21. 12:32
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
78%
Ildikónak hívnak, nem adnám a lányomnak mert nem tetszik
2014. okt. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Az az én nevem, a gyerekem saját személyiség, külön ember, saját névvel, nem az én kis másom, így sosem adtam volna a saját nevemet. Pont ezért nem kapta a fiunk az apja nevét, pedig mindig az a név volt a kedvenc fiúnevem, de így fel sem merült. Amúgy én Gabriella vagyok.
2014. okt. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
82%

Nem. Elég egy a családban, mindenkit megillet egy "saját" név. Számomra olyan fantáziatlanság:)


Mónika a nevem.

2014. okt. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
78%
Nem, nem adnám. Abszolút nem vagyok híve, hogy a szülő nevét kapja a gyerek, mert egy idő után vagy egy külön becenevet kap az egyik, vagy félreértések adódhatnak. Szilvia vagyok egyébként, a nevemmel semmi bajom. De pl. a családban van 3 generáció Béla. Náluk is úgy volt, hogy a legidősebb papó, a fia Béla, a kicsi Bélus/Béci (és ez még egy jobbik eset). Mikor valaki ment hozzájuk és Bélát kereste, mindig kérdezni kellett, hogy melyiket. Szóval szerintem ez nem túl praktikus, de kinek hogy tetszik. :)
2014. okt. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
76%

Legfeljebb második névek (egyébként Ágota vagyok).

Szerencsére ebben egyetértünk a férjemmel, a fiunk sem az ő nevét kapta.

2014. okt. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
69%
Nem adnám,nem is adtam.Hogy miért?Mert nem tetszik.Henriettnek hívnak.
2014. okt. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
70%
Nem adtam, mert nem szeretem a nevem. Ivett vagyok.
2014. okt. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
78%
Nem adnám. 4 generációra visszamenőleg ugyanez a neve mindenkinek, van már 'kicsi X", "X-ike", "X-mama", stb. Épp elég van belőle, szeretném, ha saját neve lehetne, és nem kellene jelzőt tenni mellé, hogy tudjuk, róla van szó.
2014. okt. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
75%

Judit vagyok.

Anyám Rékának, vagy Ágotának akart elnevezni, de a kórházban voltak ilyen nevű babák. Mivel ennyiben ki is merült a fantáziája, az anyám nevét kaptam.

Nem beszélünk, sosem voltunk jóban. Semmiképp nem adtam volna a lányomnak ezt a nevet!

(egyébként a nevemmel nincs gondom, annyira nem gáz, nem ezért nem adtam)

Viszont a férjem dédnagymamája nevét kapta harmadik névként, ezt ő ajánlotta, mivel nagyon szerette a mamáját és elmondása szerint a legtürelmesebb ember volt a világon... Nem akartam megbántani, rábólintottam. Szerencsére nagyon szép név az is, egyáltalán nem ciki, sőt inkább most divatos és ritka.

2014. okt. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
62%

Nem adnám. Zsófi vagyok.

Egyrészt mostanában Dunát lehetne rekeszteni az ilyen nevű kislányokkal. Másik oka, hogy utáltam, hogy mindig csúfoltak, hogy én igazából nem is vagyok lány (hanem a Zsó fia!). Harmadrészt elég csúnya név.

2014. okt. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!