Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Második babára hogyan készültél?

Második babára hogyan készültél?

Figyelt kérdés

Milyen volt a várandósság?

Milyen volt a második szülés?

Könnyebb volt az első időszak, vagy nehezebb? (pl. már nem újdonság a pelenkázás, öltöztetés, szopi, stb.)


2014. okt. 27. 09:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk elég nagy a korkülönbség: 5,5 év. Az elsőt 20 évesen szültem, a másodikat 25. Hát a várandósságok különbözőképpen alakultak: most elkerült a hányinger és hányás, amivel anno még kórházban is feküdtem, de a nagy pocakos rész jobban megviselt fizikailag. Míg először 10 napot túlhordtam, most meglett a 38+6 napon. A szülésnél mindkét esetben szerencsés voltam: a fiam anno 4 óra alatt, a lányom most kb. 1 óra alatt lett meg. Sokkal könnyebb volt a felépülés, mert nem vágtak, minden természetes volt. A tejbelövellés ugyanúgy megviselt, de a szoptatás érdekes módon döcögősebben indult, kellett jó sok segítség. Nekem minden szinte újdonság volt, kicsit olyan volt, mintha első baba lenne:) A fiam már sok mindenben ellátja magát: ha szomjas, iszik, egyedül öltözik, wc-zik, szóval ez a része könnyebb volt. Nálatok hogy alakul?
2014. okt. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálam 5 és 2 évesek a lányok. Én úgy érzem kicsivel nehezebb volt így, mert sokszor a nagylány nem értette meg miért nem cipelem, miért nem játszom vele úgy, mint korábban. Így is sokszor emelgetnem kellett, szerencsére nem lett gond belőle. A terhesség nagyjából ugyanúgy folyt le, semmi hányinger tipikus terhestünet, csak nőtt a pocakom a másodikkal nagyon nagyra. A szülés is totál ugyanolyan volt mindkettőt túlhordtam, az elsőt indították 10 nap után a második magától jött 5 nap túlhordással. Időben is ugyanannyi, mindketten 6 óra alatt születtek meg. A különbség annyi volt, hogy a kicsivel nem lett terhességi cukrom, míg a naggyal volt. Sok minden könnyebb, sok minden meg nehezebb volt. Az könnyebbség, hogy az ember már csukott szemmel is bármikor bepelenkázza a gyereket, nehezebb viszont a naggyal megértetni és elfogadtatni a kicsit. Sokszor nem értette miért nem vele játszom, addig minden körülötte forgott. A szoptatás nálam horror volt mindkét esetben, nem volt elég tejem soha és hamar el is apadt.
2014. okt. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szia.nekem van egy 3 eves kisfiam.most szeretnenk neki kistesot.mert a fiam is allandoan mondja hogy szeretne tesot es van egy baratnom akinek van egy kisbabaja es olyan edes amikor pl a kicsi csuklik es a fiam egybol hozza neki a cumisuveget hogy igyon,viszi neki a takarot betakarja stb.en most egyenlore meg vitamint szedek es ma veszek a ferjemnek is.felni nem felek semmitol se a terhessegtol se a szulestol.elso babanal se feltem. :)sot mar nagyon varom hogy vegre osszejojjon a teso :)
2014. okt. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Milyen volt a várandósság? Elrepült az egész egy pillanat alatt. 14 hónapos volt a lányom amikor teherbe estem. Vele még a napokat is számoltam, a másodikkal még a hetekkel is bajban voltam. Hogy legyen benne egy kis izgalom, különlegesség is, meglepetésnek szántam a nemét.


A szülés is pikk-pakk megvolt. Fel voltam készülve, hogy megint 13 órát fogok szenvedni, de 3 órát sem tartott az első fájástól kezdve! A kitolás meg aztán tényleg 2 nyomás volt.


Az első időszak is könnyebb volt, de tudott újat mutatni. Miután sikerült összehangolni a 2 gyereket, már semmi gond nem volt szervezés terén.

2014. okt. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!