Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek miből nevelik fel...

Szerintetek miből nevelik fel a gyermeket vagy hogyan?

Figyelt kérdés

Nagyon foglalkoztat a kérdés hiszen nem egy velem egykorú lánynak már van gyermeke sőt valakinek már több is.

Egyszerűen nem értem mire fel vállalt gyermeket mert konkrétan van olyan akinek még érettségije sincs. Nem értem...jó persze biztosan dolgozik a párjuk de akkor is. Az ilyen fiatal korú anyák kapnak valami támogatást?

21 éves vagyok van egy jól működő párkapcsolatom de mi például nem tudnánk bevállalni gyermeket pedig mind a ketten tanult emberek vagyunk, végzettséggel, dolgozunk is de szerintem túl fiatalok vagyunk még ehhez. Én nem ítélem el akik ilyen fiatalon szülnek mert magánügyük csak nem értem egyszerűen, hogy tudja felnevelni. Én se vénségemre szeretnék majd anya lenni hanem 30 éves korom előtt mindenképp de úgy gondolom ehhez szükséges egy biztos anyagi háttér és megfelelő harmónia.


2014. nov. 2. 13:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek ilyen fiatal lányt, jelenleg 2 gyereke van, 2 különböző pasitól. A lány szüleivel laknak, ők támogatják ők segítik, anyagilag megengedhetik maguknak, mert jól élnek. Csak nem tudom mi lesz, ha nem lesznek a szülők. Mindenesetre, látszik, hogy a lány szereti a gyerekeit.
2014. nov. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
te gondolkodsz jol, masokkal meg ne foglalkozz nem a te dolgod.
2014. nov. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
Nem mindegy az neked? Legyen már az ő dolguk, hogy miből és hogyan nevelik fel a gyereket...
2014. nov. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

Engem most tuti lepontoznak :)



Én fiatal anyuka vagyok, 20 évesen szültem. Nem tervezett baba volt (nekem nem fér bele az értékrendembe az abortusz, meg a párom nagyon meg is akarta tartani, így gyorsan lezártuk h megtartjuk), és mivel csak diákmunkán dolgoztam előtte évekig így ugye gyest és csp kapok, párom dolgozik szèp fizetése van. Párom anyukájáéknak 2 lakásuk van így megkaptuk az egyiket (terhesség előtt is itt laktunk), így albérletet nem kell fizetnünk. Amennyi pénzünk van abból nagyon szépen nevelgetjük a kislányunk. Mindene megvan, semmi sem használt, rongyos. Ha 2 éves lesz akkor meg én is megyek dolgozni, ő meg bölcsibe. Eszem ágában sincs mostantól majd itthon ülni és eltartatni magam. Esti suliba járok ott végzek egyszerre két szakmát.

Igen nem így terveztem az életem, mert gyerek előtt nagyon sokat akartam utazgatni, de mikor ránézek a kislányomra aki jön puszit ad, odabújik hozzám egyáltalán nem bánom h így alakult. Majd utazgatunk együtt ha nagyobb lesz :)

2014. nov. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
21 évesen szültem, most 2,5 éves a fiam. Nem tervezett baba volt, de az abortusz szóba sem jöhetett. Én előtte dolgoztam 1 évet (éppenhogy meg volt a 365 biztosított napom). Amikor terhes lettem, akkor voltunk a párommal 5 éve együtt. Ő jól keres, majd' 8 évvel idősebb tőlem. A kisfiunknak mindene meg van, normális ruhák, játék annyi h el se férünk tőlük. Először féltünk, hogy mi lesz, hogy lesz. Én pl nem járok havonta fodrászhoz, nem veszek ruhákat hetente (attól függetlenül nem járok/járunk igénytelenül), hiszen most már a fiunk az első! :)
2014. nov. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%
Ja és lehet hihetetlen, de baromi büszke vagyok arra, hogy ilyen fiatal anyuka vagyok! :)
2014. nov. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
22 éves vagyok, most a télen fog megszületni a babánk, úgyhogy még sok mindenről majd nyilván a jövőben fogom meglátni, hogy működik, de annyira nem félek. Nem terveztük a babát, de az elején átbeszéltük és én is, párom is arra jutottunk, hogy megtartjuk. Én most diplomáztam volna, ez nyilván csúszni fog, de remélem mikor a gyerek már 2 éves lesz, túl leszek rajta (több példát is tudom rá, hogy nehéz, de megoldható). Miután eddig csak diákmunkáim voltak, túl sok támogatást nem fogok kapni, de megleszünk, nem fogunk nyomorogni. Párom egész jól keres, saját lakásunk van, így nem kell albérletet fizetni, szüleim jól keresnek, így ha szükség van rá, ők is bármikor tudnak támogatni. Aztán remélem majd én is szépen önállósodok és dolgozni fogok, amint a baba nagyobb lesz. Nyilván nem luxus körülmények lesznek, de ami kell, azt meg fogjuk tudni venni, nélkülözni nem fogunk.
2014. nov. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Pár veszekedni akaró választ leszámítva köszönöm, hogy írtatok. Nincs sok szabadidőm, nem rosszból írtam ki a kérdést. Csak én nem egy olyan lányt ismerek a környezetemből akik pl nem élnek jól és nem értem mire fel vállalt babát. Ha én pl: terhes lennék és nem tervezett lenne én se vetetném el biztosan. Mert az a kis élet nem tehet semmiről. Viszont én fogamzásgátlót szedek mert nálunk a körülmények még nem egészen rendezettek sok minden kis apróság van ezért sem...ha ez rendeződik én már nem félnék a babakérdéstől. Én is nőből vagyok, szeretem a gyerekeket és minimum 2 gyermeket szeretnék majd :) De az én lelkivilágom csak akkor lenne nyugodt ha tudom, hogy mindent megtudok neki adni.

Sok boldogságot a babához fiatal anyukák, köszönöm, hogy írtatok :) És tényleg nem rosszból írtam ki a kérdést csak vannak itt emberek nagyon jól tudom akik rosszindulatúak vagy szeretnek kötözködni.

2014. nov. 2. 15:05
 9/15 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem 3 verzió van.

- pasi idősebb és van valamennyi félretett pénz tőle és így sok lemondással de gyes családi plusz apa fizetéséből megélnek.

- szülők gyerekek mellett eltartják az unokát is

- nyomorognak

2014. nov. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
27%

Utolsó ez azért nem igaz mindenkire!


Semmiről sem kell lemondanunk, pedig csak gyes+csp+apa fizetése van és nem több 100 ezret keres!

Mióta megszületett a lányunk 1 fillért sem kértünk egyik szülőtől sem, egyáltalán nem kell h eltartsanak!

Kicsit sem nyomorgunk, sztem sok embernél jobban élünk!


Hülyeség ezeket állítani! Mert lehet neked az már nyomorgás ha a nő nem vehet hetente új ruhát meg nem 40 cipője van, de ez pl nekem nem fontos, rendes szép üzletből vásárolt ruháim vannak de olyanok amiket fel is veszek többször nem csak egyszer!

2014. nov. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!