Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mivel nyugtatod magad, ha...

Mivel nyugtatod magad, ha egyedül vagy a gyerekkel és félsz, vagy baj van?

Figyelt kérdés

most magától nyílt az ajtó szép lassan nyikorogva, majd frászt kaptam, magyarázom magamnak nincsenek szellemek, meg stb.

de mi lenne ha betörők lennének akár, szóval amikor megfagy az ember ereiben a vér is, anyaként viszont egy gyermekről kell gondoskodni mindenekelőtt, nem akarod, hogy ő is megijedjen, féljen, védenéd, de ezt hogy, amikor pánikba van esve az ember?

(csak mert olyan érékenyek, amikor engem kisebb baleset ért feljajdultam err eúgy megijedt, hogy sírva fakadt, de ha gyorsan mosolygok, megnyugszik és vigyorog. de egy pánikhelyzetben hogy mosolyogjak?vagy van az emberben ekkora önuralom? vagy hogy megy ez?


2014. nov. 3. 21:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Én sajnos minden egyes éjszakát egyedül töltök a 3 gyerekkel. Nos, egy kalapács és egy spray van az ágyam mellett. Sajnos ennél többet nem tudok tenni. Amugy szellemek léteznek, de ne a holtaktol félj hanem az élőktől. Sajnos én sem tudok nyugodt lenni.
2014. nov. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
26%

Egyszer volt ilyen, akkor a konyhában fogtam egy nagy kést és kimentem körbenézni.

Mivel sok olyan munkakörben dolgoztam, ahol a pókerarc előny, mondhatni elvárás volt, szükséghelyzetben elég könnyen el tudom rejteni az érzelmeimet.

Persze hirtelen ijedtség kivétel (egyszer leszakadt tányérokkal együtt a konyhaszekrény két méterre tőlem), de akkor is inkább lemerevedek csak pár pillanatra.

2014. nov. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én most is egyedül vagyok a 3 kicsivel. A bejárati ajtó mindig zárva van, esténként még elé is teszek egy széket. A párnám alatt van egy baseball ütő, és a telefon mindig kézközelben.
2014. nov. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
26%
Ugy hogy nem idegeskedsz feleslegesen.Ha olyan helyen elsz ahol nem gyakori a betores nincs miert felni? Ha panelban laksz az meg jobb.Ha kertes hazban akkor meg szerezz be egy kutyat az sokat nyugtat.
2014. nov. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szereltessetek riasztót, vagy mozgásérzékelős lámpát az ajtó elé, esetleg kamera, álkamera, kutya.
2014. nov. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Fél évig kellett egyedül lennem itthon hajnali egyig. Hát minden éjjel megvártam, hogy hazajöjjön az uram, de persze ő ezt nem tudta-akkor rosszul érezte volna magát, hogy miatta maradtam fenn, csak utólag mondtam el neki. Ágyam mellett egy fém pálca, az a rendőrségi vipera, vagy minek hívják (egyszer találtuk), na azzal ha lecsapom a betörőt, az ott is marad. Na meg éjjel körbejárom a házat, minden ablakot és ajtót megnézek-van fő és hátsó bejáratunk is. Én kimenni nem mernék, csak azt nézem meg, hogy zárva e az ajtó. És égve hagytam a lámpákat, hogy lássák, hogy ébren vagyok, ne jusson eszébe senkinek se betörni. Mindig egy kicsivel férjem érkezése előtt lekapcsoltam a villanyokat. És még így is rohadtul be voltam tojva. Sajnos kényszerből át kellett mennie délutánba a páromnak, de végén csak kiharcolta, hogy visszategyék délelőttbe. Mondtam is neki, hogy az életben még egyszer meg ne engedje, hogy átrakják.
2014. nov. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nekünk egy keveset robusztus kutyánk van. Úgy óv minket ahogy csak tud. A múltkor séta közben egy hajléktalan akart hozzánk jönni az úton a kutya kivillantotta a fogát tovább is állt. Nagyon megnyugtató egy nagy és erős kut, a. Amstaff a kutyus szóval még a "híre" is megvan (sajnos) pedig csodás kutya. A lényeg hogy vegyetek egy kölyök kutyát ami nagytestű lesz és kicsit ijesztő is. A mozgás érzékelő kamera is jó ha kertesben laktok. Az áll kamera pedig jó dolog. Mivel a betörők legtöbbször előző nap nézik k hogy hová akarnak bemenni ahol ilyet látnak szóba sem jöhet.
2014. nov. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

nálunk a kamera csak addig lenne fennt míg meg nem látja valaki és már el is lopnák

kutyapesztrát baba mellett nem akarok bevállalni, amúgy tekinélyem sem szokott előttük lenni..

jó lehetett a konyhaszekrényes dolog :)

de baseball ütőn aludni se semmi :)


de panelosak vagyunk, szóval valahol jó

a telo nekem is a közelemben van

2014. nov. 3. 21:58
 9/16 anonim ***** válasza:

hát jó volt ezeket olvasni :) baseballütő, fémpálca párna alatt :)

én 3 hetente vagyok itthon egyedül a fiammal egész éjjel. két ajtó van, mind a kettő zárva, kulcs benne, kicsit elfordítva. ablakok csukva. ennyi. telefon kéznél. kertes házban lakunk, viszonylag nyugis környék, de van azért betörés, szomszédoktól szoktam hallani hogy ezt azt vittek el...de hozzánk még nem próbáltak bejönni. de hogy mit csinálnék ha mégis? fogalmam sincs. férjem 15percen belül hazaérne, mikor elfolyt a magzatvizem ez be is bizonyosodott, de ez idő alatt sok minden törtéhet, nem tudom nem voltam még hasonló helyzetbe sem, fogalmam sincs mennyire jönne ki belőlem, az amúgy szinte nem is létező vadállat.

2014. nov. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Mi olyan lakóparkban lakunk, ahol van biztonsági őrség és kamerák, ráadásul jó messze a főbejárattól. Szerintem ide lehetetlen betörni, legalábbis eddig mindig elkapták azt, aki próbálkozott.

Korábban egyedül éltem egy zűrösebb környéken, ott azzal nyugtattam magam, hogy ha baj van, csak meghallanak a szomszédok. Szerintem panelban hasonló a helyzet.

Egyébként veszély esetén kiválóan tud működni az ember, főleg ha arról van szó, hogy meg kell védeni a gyereket is. Engem egyszer támadtak meg az utcán, de még fel se fogtam, hogy mi történik, már hárítottam. Pánikolni akkor nem volt idő, csak később jutott el az agyamig, hogy mi történhetett volna.

2014. nov. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!