Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem lenne sok a vitamin?

Nem lenne sok a vitamin?

Figyelt kérdés
Elkezdtünk próbálkozni a babával. Szedek folsavat, napi fél szemet. Most vettem multivitamint, magamnak és a páromnak is. Viszont hallottam, hogy a magnézium kell a beágyazódáshoz, és az e-vitamin a méhnyálkahártyához? De külön külön nem szednék ennyi vitamint. Elég a folsav és a multi?
2014. nov. 9. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! E-vitamint csak akkor szedj, ha nagyon vékony a nyálkahártya, mert ha normál tartományban van és te rá szedek az erősitést akkor azért nem tud megtapadni a baba, mert túl vastag lesz.

Folsav nagyon fontos, azt mindenképp szedj. És multit is. A magnézium még nem fontos, deártani nem árt :)


Én ajánlom neked a femibion terhesvitamint, nagyon klassz cucc :)


3 gyerekes anyuka

2014. nov. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Sztem ezt nagyon túlzásba viszitek.
2014. nov. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönön szépen. :)

Kedves kettes. A folsav és a multi túlzás? A többiről érdeklődtem csak, remélem elolvastad és értelmezted rendesen.

2014. nov. 9. 19:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Orvosi kontroll mellett szedek inofolicot (van benne folsav) és még plusz terhesvitamint is (Elevit). Ezen kívül D-vitamint, C-vitamint, magnéziumot. Mellette egészségesen étkezem, rendszeresen sportolok. Évek óta nem voltam beteg, és babára készülés, terhesség és szoptatás alatt is minden rendben volt.
2014. nov. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hogyhogy az Elevit mellé még ennyi vitamint szedsz? Komolyan kérdezem, nem tudom konkrétan mit tartalmaz az Elevit.
2014. nov. 9. 20:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Jah, és az omega 3 halolaj kapszulát kihagytam :)


Rendszeresen járok vérvételre (3 havonta), nagyon nehezen emelkedik nálam a vitamin szint. PL. d-vitaminból 3000NE-t szedek és így épp elérem a minimum szintet. Nem tudom az okát, ilyen rosszul hasznosítom a dolgokat :))

2014. nov. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm mindenkinek :)
2014. nov. 9. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!