Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az alattunk lakó nő veri a...

Az alattunk lakó nő veri a gyerekeit! Ti tűrnétek?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk ide, tízemeletes lakótelep, semmi konkrétat nem tudok a családról. Kb 10-12 évesek lehetnek a gyerekek. Egy hónapja -még jó idő volt- nyitva voltak az ablakok, akkor figyeltem fel, hogy üvölt velük az anyjuk, tompa puffanánok, majd hangos sírások.

Elég gyakorinak találtam, a gyomrom is görcsbe rándult, mikor hallottam a keserves gyereksírásokat.

Nem sokáig bírtam cérnával, tegnap megkopogtattam a radiátort neki, hogy fejezze már be, és tisztán hallottam, ahogy a gyerekekkel üvölt, hogy haggyják abba a hisztérikát, mert már mások is hallják, és még jobban megverte őket, miattam...

Ezt már végképp nem bírtam idegekkel, le akartam menni, de erre a párom letolt, jól össze is vesztünk, hogy miért szólok én ebbe bele, nyílván ördögfiókák a gyerekek, és csak "neveli" őket.

De nekem az ösztöneim nem ezt súgják, viszont a gyerekeknek sem akarok még nagyobb bajt! Meg persze a férjemmel sem akarok konfliktust emiatt, de úgy utálom ezt a hülye szokást, hogy homokba dugjuk a fejünket!


2014. nov. 9. 19:37
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
62%
Biztos hogy veri őket nemcsak hisztérikusan kiabál? Engem is idegesít az ilyesmi párszor hallottam régebben a szomszédban. Esetleg bejelentheted a gyerekjólétinél mondjuk lehet hogy már névtelenül nem lehet csak írásban.
2014. nov. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
43%

Semmi közöd hozzá.Fogalmad sincs az életükről,az hogy néha megpofozza a gyerekeit a magán ügye mellékesen nem verés. A másik te mégis honnan tudod,hogy veri Őket,átlátsz a falon? Neked van gyereked vagy csak okoskodsz,mert tudod a tutit?

Nem a Te dolgod hallgass a férjedre neki legalább van esze,és nem azzal van elfoglalva mit csinál a szomszéd.

2014. nov. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 A kérdező kommentje:
Igen van egy 3 éves kisfiunk. Valóban nem látom, de az anyai ösztöneim azt súgják, mert az nem normális, hogy napi szinten sírnak! Férfihangot még nem hallottam soha, tehát nem a szülők veszekednek.
2014. nov. 9. 19:47
 4/55 anonim ***** válasza:
43%

Le a kalappal a kérdező előtt.

Minden tiszteletem a tiéd, amiért cselekedni mertél a gonoszsággal szemben. A férjed elszégyellhetné magát melletted.


Az ilyen viselkedést én tűrhetetlennek tartom, és mindig tudatom is másokkal. Gyerekeket megverni azért mert szar szülő vagy gonosz dolog.


Nem tudom mit tehetnél értük sajnos...

2014. nov. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
63%

Nos, én megértelek. Nagyon nehéz helyzetben vagytok, ha itt lépni szeretnétek, mivel bizonyíték nincs, csak megérzés, ami valszeg nem véletlen.


Ha sok időd és kedved van, akkor jelentsd a gyámügynél, akik talán utánanéznek, ha balhé van, akkor meg rendőrt kell hívni. Ezzel csak az a baj, hogy nehezen biznyitható, és talán több kárt okozol, mint hasznot.


Bennem is felmenne a pumpa, ha gyereket bántanak. Én a Gyámügynek szólnék. Vagy lrsz eredménye, vagy nem. Sajnos rengeteg gyereket bántalmaznak, és így nőnek fel, úgy, hogy soha senki nem lép ellene.

2014. nov. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 A kérdező kommentje:
És nem kell egyből támadni 2-es, mert mint írtam jómagam is bizonytalan vagyok, hogy mi lenne a helyes. Ezért kérdezek! Nem szokásom hobbi szinten beírkáni ide.
2014. nov. 9. 19:49
 7/55 anonim ***** válasza:
83%

Ennyiből nehéz megítélni, hogy valóban verés volt-e.

A tompa puffanás lehetett más is.

2014. nov. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
30%
Menj el a gyámhatóságra és mondd el őszintén, hogy az alattalévő szomszéd, az ösztöneid szerint embertelenül veri a gyermekeit! Ne keress tényeket, csak az ösztöneidre hallgass!
2014. nov. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
57%

Évekkel ezelőtt a mi lakóházunkban is hasonló dolog történt. Szinte napi rendszerességgel lehetett hallani a gyerekek sírását, az anyja ordibálását. Mi már voltunk lent a párommal, hogy megtudjuk mi a fenét csinál az anyuka minden nap, hogy ordenáré stílusban üvöltözik, és veri a 2 srácot. De kis híján nekünk jött a nő, hogy ne foglalkozzunk az ő életével. A szomszédban egy fiatal férfi élt, aki szintén megunta. Ő is átment, és amikor a nő vele is ordibálni kezdett a a srác dübörgő hangon (szinte az egész ház hallotta) vissza ordított, hogy ha még egyszer meghallja, hogy üti a srácokat vagy keservesen sírnak, ő átmegy, berúgja az ajtót, és lapossá veri a nőt. Olyan balhé lett ebből, hogy rendőröknek kellett kijönniük. Végül a közös képviselő intézkedett, és hívta ki a gyámügyi dolgozókat. Kiderült, hogy állandóan verte a nő a fiúkat. Változás annyi lett, hogy csökkent a napi írás, verés, de még előfordul. Sajnos semmit nem tesznek hivatalos úton, de a nő valamiért tart a szomszéd sráctól, mert néha még mondogatja neki, hogy

Ne rúgjak az ajtódba!!!

2014. nov. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
82%
Azt gyanítom, hogy a legutóbb említett anyuka egyébb lelkiterrort alkalmazott utána! Nem tudom, melyik a rosszabb...
2014. nov. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!