Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vehetek hűtőfürdőt ha szoptatok?

Vehetek hűtőfürdőt ha szoptatok?

Figyelt kérdés
2014. nov. 12. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2014. nov. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lázcsillapításra? Igen. Gyógyszert meg csak azt amit az orvos javasol.

Ha beteg vagy, lázas, picit apadni fog a tejed átmenetileg, de nem a hűtőfürdőtől hanem a láztól.

Igyál sok folyadékot!

2014. nov. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én azért óvatos lennék, mert igenis a hideg víz is visszavetheti a tejtermelést, ugyanis összehúzó hatása van, összehúzhatja a tejcsatornákat. A melledhez ne érjen a hideg víz!
2014. nov. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Nekem az orvos javasolta, amikor begyulladt a mellem. Kaptam egy Algopyrin injekciót, meg hazaküldtek hűtőfürdőzni.

Nyilván a kérdező sem akar fél órát 20 fokos vízben ülni...

2014. nov. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2.vagyok, nekem is a mellem volt begyulladva, közel 40 fokos lázzal voltam az ügyeleten, ahol én is Algopirint kaptam majd orvosi utasításra végeztem otthon a hűtőfürdőt.

Kegyetlen érzés volt...

Jobban vagy kérdező?

2014. nov. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én továbbra is vigyáznék a hideg vízzel. Nekem is volt mellgyulladásom 40 fokos lázzal. A dokim kifejezetten nem javasolta a hűtőfürdőt, helyette éppen ellenkezőleg, meleg víz alatt kellett szétmasszíroznom a mellemben a csomókat, majd totál kifejni. A lázat külön kellett kezelnem, arra szedhettem Algoflex Fortet. Ezekkel a módszerekkel 1 nap alatt lement a lázam és enyhült a mellfeszülésem. 3 nap alatt túl voltam az egészen.
2014. nov. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem azért kellett a hűtőfürdő, mert nem ment le a lázam.

Mellgyulladástól függetlenül nekem élet-halál kérdésről volt szó. Otthon vettem be Panadolt, nem használt, Algopirint, nem használt, majd este ügyelet, injekció, és újra otthon hűtőfürdőzés. Az ügyeleten azt mondták, ha éjfélig nem megy le a lázam irány a kórház.

A hűtőfürdőt orvosi utasításra így végeztem:

Langyos-meleg vízbe kell beülni, majd fokozatosan engedni hozzá mindig egy kis hideg vizet, amíg a szervezet meg nem szokja. Nem bújtam bele nyakig, így a mellemet nem érte a víz. De nálam az volt a baj, hogy megfázásból szövődményként a vírus ráment a mellemre (is) ezért gyulladt be, nem volt benne csomó, mert nem egy-egy elzáródott tejcsatorna gyulladt be, hanem az egész mindenség.

Amit te írtál a mellgyulladásról, az igaz, olyankor tényleg masszírozni kell a csomót, a meleg víz segít feloldani a csomókat.

De nem tudjuk, a kérdezőnek mi a baja, lehet influenza is.

Én 3 gyereket szoptattam, mindegyikkel volt kisebb-nagyobb mellgyulladásom, olyan amit te is írtál, masszíroztam, fejtem, vettem be lázcsillapítót, nem volt baj, soha azóta nem csináltam hűtőfürdőt, mert nem volt rá szükség.

De ha nincs más esély, végszükség esetén muszáj, ha gyógyszer nem használ, kit érdekelne, ha apad tőle a tej, anélkül meg lázas marad az ember hát melyik a jobb?

A lázas állapot még mindig jobban apasztja a tejet, legyengíti és kiszárítja a szervezetet, nagy a folyadékvesztés, hát inkább gyógyulni kell, nem?

2014. nov. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utólag is köszönöm! :) Nem tejlázam volt, hanem vírus. Mikor írtam, aznap 3szor is vettem hűtőfürdőt, de mindig hamar visszament 40 fok fölé a hőm. Másnap kezdett alakulni a dolog. Már megmaradok, köszönöm! :)
2014. nov. 15. 16:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, 7-es, igazad van. Annak pedig örülök, hogy a Kérdező jobban van.
2014. nov. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!