Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most ezt nem ertem. Valaki...

Most ezt nem ertem. Valaki segitene?

Figyelt kérdés

oktober 15.en elvileg lejart a tbm.. viszont eddig se az orvosnal se a korhazban nem szoltak hogy pirossn lenne a nevem.. az onkormanyzat nalunk szarik az ilyenekre hogy alanyi jogon jar hogy egy evig fizessek helyettem a tbmet... munkam nincs es terhes vagyok.. akkor azert van tbm mert babat varok vagy miert? es ha esetleg mar nem lesz mit csinaljak? nincs

munkam es allapotosan fel se vesznek sehova.


2014. nov. 17. 09:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A biztosítottság megszűnésétől még 45 napig él.
2014. nov. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Na véletlen elküldtem.Mindenképp fizetned kell magad után,mert utána szépen kifizettetik veled a szülést.Miért járna alanyi jogon?Rászorultság esetén fizetheti az önkormányzat,de nem köteles.
2014. nov. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
igen ezt tudom de mivel oktober 31.en szunt meg a tanuloi jogviszonyom ezert oktober 15.eig meg biztositva voltam. de meg most is elvileg biztositva vagyok s gep szerint pedig mar egy honapja lekellett volna jarnia.
2014. nov. 17. 09:09
 4/12 A kérdező kommentje:
utana olvstam es elvileg nem csak raszorulas eseten fizetik. alanyi jogon jar az egy ev ha nincs munkad es megigenyelem.
2014. nov. 17. 09:10
 5/12 anonim ***** válasza:
Bocsi tévedtem,tényleg jár alanyi jogon.
2014. nov. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hú lehet nekem van nagyon reggel,de ha október 15.én járt le a tb-d akkor ma 38 napja.Vagy 15.én már a 45 nap járt le?
2014. nov. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen 15.en jart le a 45 nap
2014. nov. 17. 09:21
 8/12 anonim ***** válasza:
Vannak rendszerhibak. Én is és a férjem is járt már úgy, kidobta a rendszer, hogy nem.vagyunk biztosítva, pedig voltunk. Én duplán is, mert fosulira jártam és dolgoztam is rendes nyolc órában, férjem pedig évek óta ugyanott volt rendőr, ott meg nem csalnak a bejelentéssel. Nálad lehet, hogy pont fordítva van a hiba, de egyszer ki fog bukni. Menj be az oephez mindenben segíteni fognak.
2014. nov. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem jar alanyi jogon. Igenyelni kell es ha megfelelsz a felteteleknek, akkor fizeti az inkormanyzat
2014. nov. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kicsit össze-vissza írsz.

Ha október 31-én szűnt meg a tanulói jogviszonyod, akkor onnan 45 nap, tehát először december 16-tól kell fizetned. Gondolom, van diákod, így ha október előtt szűnt meg a jogviszonyod, akkor is az október végi diák érvényesség megszűntétől kell számolni a 45 napos határidőt.

2014. nov. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!