Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Beszélhetnék olyan leszbikus...

Beszélhetnék olyan leszbikus anyukákkal, akiknek sikerült a gyermekvállalás?

Figyelt kérdés

szeretnék segítségét kérni, olyan leszbikus anyukáktól, akiknek sikerült gyereket vállalni párjukkal.

Mivel a barátnőm és én tervezzük, hogy szeretnénk gyerekeket 2-3 éven belül. De nem tudjuk, hogy hogy kezdjünk hozzá vagy, hogy egyáltalán van-e értelme.


Nem azok a megoldások érdekelnek, hogy feküdjön le valamelyikünk egy buliban valakivel... és hasonlók...


Esetleg valakinek van tudomása ilyen személyről, aki leszbikusként vállalt gyereket és nem heteroszexuális kapcsolatból született gyermekét neveli újdonsült párjával?



2014. nov. 20. 17:19
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem vagyok leszbikus anya. De ismerek ilyet. Az unoköcsém anyukája. Bátyám meleg és mind ketten szerettek volna babát így lett az unoköcsim. Bátyám teljes értékű apuka.
2014. nov. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
15%
És szerinted normális felnőtt válna egy olyan gyerekből, akit két nő nevelt? Mondjuk, ha fiú lesz. A természet nem hiába rendelt a nő mellé férfit. A fiúknak férfi példa kell, hogy egészségesen fejlődjenek. Nem hiába nem kapnak leszbikus párok gyereket örökbefogadással. Az senkit nem zavar, ha ti így éltek, de egy ilyen életformába ne akarjatok beleráncigálni egy gyereket.
2014. nov. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
14%
Jah és természetesen a kislányoknak is kell a férfi példa. Kell egy apamodell, hogy megtanulja a normális emberi kapcsolatokat. Gondolom, nem akarnátok rákényszeríteni arra, hogy ő is leszbikus legyen. Viszont, ha ő nem lesz az, a párkapcsolatai biztosan tönkremennek majd szépen sorba, mert nem tudja elképzelni sem, milyen az ideális férfi a számára. A másik, hogy az osztálytársai is mind gúnyolni fogják, hogy neki két anyja van. Harmadrészt pedig az apa így is úgy is hiányozni fog neki. Másnak van apukája, nekem meg nincs...
2014. nov. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim válasza:
100%
kedves mindenki, aki szerint muszáj, hogy a gyerekek előtt legyen egyaránt egy apa- és egy anyamodell! képzeljétek el, a homoszexuálisok nagyon nagy része nem azért lesz meleg, mert a szülei azok. engem például az apukám és az anyukám együtt nevelt fel, mégis leszbikus vagyok, és az összes queer ismerősöm szintén heteroszexuális közegben nőtt fel. ja, és mindannyian "egészséges, normális emberi kapcsolatokkal" rendelkezünk, ugyanúgy van családunk és barátaink, mint azoknak, akiket teljes jogú tagjaként kezel a magyar társadalom. először nézzétek meg a helyzetet a másik oldalról is!
2014. nov. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
25%
Egészséges emberi kapcsolaton a férfi és női közötti kapcsolatot értem. Ez a természetes. Minden ami ettől eltér, abnormális. Engem nem szokott érdekelni, hogy ki kivel van, de én úgy gondolom, hogy gyereket egynemű pár ne neveljen. A gyereknek apa és anya kell. Sok minden van amihez apa kell, és sok minden amihez anya. Például: a kisfiúknak kell az apa modell olyan 5 éves kor után. Addig az anyjuk a mindenük, leginkább őt tekintik példának. Aztán 5 éves kor után a kisfiúk elkezdenek érdeklődni az apa iránt. Érdekli őket a férfi társadalom, rájön arra, hogy vannak a nők és vannak a férfiak és kezdi megérteni a szerepeket is. Innentől érdekli őket leginkább a fiús játékok. Az apa számára a példa, hogyan kell férfiként viselkedni. Lemásolja az apa szokásait. Például: Apa szereli a biciklit, akkor ő is elkezdi játékból szerelni. Ha egy fiú mellett csak nők vannak, akkor a fiúnak esélye sem lesz elsajátítani a férfi szerepeket, pedig lehet, hogy nem is homoszexuális és igen is szüksége lenne arra, hogy megtanulja milyen a férfi, milyen az apa szerep. A lányoknál is ez a helyzet. Kell az anya, akitől megtanulja, milyen nőnek, anyának lenni. Elkezdenek babázni, mert anya is ezt teszi a kistesóval. Ugyanakkor figyelik az apát is. Csodálják őket, ő az aki vezeti a családot, aki sokat dolgozik. A lányok általában olyan férjet is keresnek maguknak, akik hasonlítanak jellemben az apjukra. Ha egy lányt csak nők nevelnek, soha nem tudja majd meg, milyen a férj, milyen az apa. Nem tudja elképzelni, ha meg csak férfiak nevelik a lányt, akkor meg azt nem tudja elképzelni, milyen az anya szerep. A fiúknál is ez a helyzet.
2014. nov. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
83%

mert egészségesebb csonka családban felnőni, ahol az apamodell kéthetente egy hétvége, és néhány csekk, ugye? az apamodell rossz elnevezés, nem csak egy apától tudja megtanulni, lehet nagyapa, szülők legjobb férfi barátja, stb. ezt nem az ujjamból szoptam, nálam és gyanítom itt minden válaszolónál nagyobb szaktudással rendelkező személyek írták le, könyvben.

kedves kérdező! mesterséges megtermékenyítés spermadonorral megoldást jelenthetne, más ötletem sajnos nincs.

2014. nov. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
11%
Természetesen az sem jobb. De attól még az sem lesz elfogadható, hogy egyneműek gyereket neveljenek.
2014. nov. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim válasza:
72%

Mi a normális? Ez relatív!! Azért nem normális, mert valami nem olyan mint tr? Zavar, hogy különbözik tőled? Mégis milyen joggal mondod meg a másiknak, hogy ez abnormális? Ismered a személyt? Tudod mi a háttere? Tudod, hogy szereti a barátnőjét? Tudod, hogy felnevelnék azt a gyereket? Te mégis honnan tudod, hogy két anya nem mutatna jó példát? Mert te azt mondod? Mégis te ki vagy? Egy ember...ők is azok. Miért kéne mi emverek bárki felett ítélkezzünk/rendelkezzünk? Nem veszed észre, hogy olyan berögzült a gondolkodásod, mint a társadalomnak? A társadalom ezt elítéli? Te is elítéled, mégszép. Miért is?

Na, most már a kérdezőhöz szólok: nem tudom, hogy mennek ezek a dolgok, mármint milyen jogi úton, de szerintem két anya feltud nevelni egy vagy több gyereket.

Lehet lepontozni, mert volt merszem VÉLEMÉNYT NYÍLVÁNÍTANI nem törödve a társadalmi ELVÁRÁSOKKAL.


17/L/Bi

2014. nov. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
23%
Nem, nem csak én mondom, hanem nálamnál ezerszer okosabb emberek, pszichológusok, orvosok és igen, a társadalom, a biológia is. A normális biológiai kapcsolat nő és férfi között van. Ezt te sem tagadhatod. Minden ami ettől eltér, abnormális. És: nem tud egészségesen felnevelni két nő egy gyereket. Leírtam már miért. Sőt, két pasi sem tud felnevelni egy gyereket. Hogy is lehetne normális egy fiú, akit csak nők neveltek, nem volt apa modell előtte, vagy az a lány, akit csak férfiak? Hogy tudná meg, hogyan kell nőként, anyaként viselkednie? Ez igaz fordítva is. Két pasi sem tud egészségesen fiút nevelni, mert akkor nem lesz anya modell a gyerek előtt, a feleség fogalmával sem lesz tisztában, illetve az a lány sem tudja majd mi az apa, férj, akit nők neveltek. És ha ezek a gyerekek nem a saját nemükhöz vonzódnak majd, szerinted hogyan tudnak normális kapcsolatot kialakítani? Fogalmuk sem lesz arról, hogyan is működnek a nemi szerepek. Nem bántom a homokosokat, leszbiket, és biszexeket. Éljenek úgy, ahogy szeretnének, de gyereket ne akarjanak nevelni. És igaz, az se akarjon gyereket, aki nem készült fel rá és csak ütlegelni tudná.
2014. nov. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon el vagy tévedve. Ezt a rasszista része mondja a társadalomnak. Egyébként csak mondom simán fogadhatnak örökbe egyneműek, csak egyedülállóként teszik ennyi.

Másrészt a legtöbb ilyen baba szivárvány családba születik, ahol van apuka is, csak külön élnek.

2014. nov. 22. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!