Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ilyenek az emberek?

Miért ilyenek az emberek?

Figyelt kérdés

Nagyon fiatalok voltunk a párommal mikor teherbe estem. A 18 születésnapom előtt derült ki a párom 19 volt. Minden ember úgy nézett rám mint egy kis cafkára.. Pedig egyáltalán nem volt rá okuk. Sokat bántották érte. Ennek már több éve. A kisfiam 2 és fél éves. Ugyan olyan jó anyuka vagyok mint a tőlem 5-10 évvel idősebb nők. A párom dolgozik elég jó helye van. Boldog kis család vagyunk.

Miután megszületett a fiam vissza mentem tanulni. Van szakmám és érettségim is. Tudom nem sok de akkor is. Én "büszke vagyok magamra" még ha más azt mondja ez semmi.a lényeg az hogy már tök jó kis életünk van. Mostanában egyre több ember kérdezi, hogy jön e Kistesó?

Ez nekem annyira fura. Most már nem számít az, hogy fiatalok vagyunk?

A legjobban az ütött meg mikor pont az az ember aki anno elhordott mindennek a párom anyuja elott azt mondta hogy önző vagyok amiért nem szülök kistesót a fiamnak. Erre az volt a válaszom, hogy nem neki fogom szülni hanem majd magunknak és nem azért, hogy kistesója legyen hanem mert második babát akartunk. Erre flegmán odébb állt. Annyira furák az emberek. Egyszer az a bajuk hogy fiatalon nem az abortuszt választottam és nem feleltem meg nekik. Most meg ez, hogy nem akarok masik gyereket. Akkor a felelőtlenség miatt lett az ami. Persze egy csöppet sem bánom. Most teszünk ellene. Most így jó nekünk boldogok vagyunk. Majd ha a fiunk nagy lesz akkor jöhet a kistesó most építjük az életünket amit egyébként megálmodtunk. Miért baj az embereknek ha nem úgy éljük az életünket mint a többi ember/család?


Lehet kicsit kusza lett. És persze hosszú. Remélem azért a lényege majd kivehető lesz azoknak akik olvassák.


2014. nov. 23. 20:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A miértre nem tudom a választ, inkább bele kell nyugodni, hogy bármilyen élethelyzetben bármit döntesz, valaki úgyis megszól. Ha abortuszra mész gyilkos vagy, ha fiatalon szülsz felelőtlen, ha idősen, akkor karrierista, ha szoptatsz akkor ősanya vagy, ha nem akkor sza.ranya, ha sírni hagyod kegyetlen vagy, ha felveszed elkényezteted, ha bölcsibe adod akkor önző karrierista, ha nem, akkor lusta otthonülő és így tovább a végtelenségig....Ha megynyugtat nem vagy egyedül, nekem is állandóan mindent beszólnak, pedig 30 évesen szültem esküvő után, dolgoztam előtte, mégis találnak 1000 más dolgot, ami miatt beszólnak. Tégy mindent úgy, ahogy nektek jó, mosolyogj és bólogass és engedd el a füled mellett.
2014. nov. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ne törődj ezzel. Ha idősebb lennél, akkor is felelőtlennek tartanak, mert mindjárt meghalsz, és mi lesz a gyerekkel. :)

Viszont azt gondolom, egy sztereotípia áldozatai vagytok, hiszen a legtöbb korodbeli nem nő fel a feladathoz és csak besikerül a baba áétalában, gondoskodni meg nem tudnak róla. Azért kérdik a kistesót, mert úgy érzik, akkor már nem úgy néz ki, mintha véletlen lenne, hanem tervezett a gyerek.

Te csak menj tovább, és igen, legyél csak büszke, ha jó anya vagy! :) És amikor úgy érzitek, hogy megengedhetitek magatoknak és szeretnétek is, akkor jöhet a kistesó. Nyugodtan mondd ezt, azoknak, akik kérdezik.

2014. nov. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!