Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szólnátok, ha a gyereketek...

Mit szólnátok, ha a gyereketek bejelentené, hogy egy olyan egyetemen akar továbbtanulni, ahova szerintetek nem juthat be?

Figyelt kérdés
2010. jan. 30. 12:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan elmondanám neki, hogy megpróbálhatja, de az esélyei nem biztatóak. Mivel ma már annyi egyetemet, főiskolát jelölhet meg és olyan sorrendben ahogy neki tetszik, szerintem nem gond..legfeljebb megpróbálja magát és ez lesz az életében az első komolyabb pofon...lesz még jóval több és nagyobb is ennél.
2010. jan. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%

Szerintem tudasd vele, hogy mire vállalkozik, de legyél ott mögötte.

Anyukám sem hitte, hogy felvesznek engem abba a középsuliba, ahova most járok, mert nagyon magas volt a bejutási ponthatár és nagyon erős iskola, de sikerült és ő végig ott volt mellettem.

Így ha sikerül annál édesebb az öröm, ha pedig nem ,akkor legalább nem esik akkorát...

Mindenképpen próbálja meg hiszen, ha nem teszi egész életében bánni fogjátok, mert ott lesz az a bizonyos ,,ha"...

2010. jan. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem támogasd. ha vannak céljai az csak jó dolog. ha esetleg elsőre nem is jut be lehet másodjára igen. én anno így jártam. a középiskolai osztályfőnököm akkor azt mondta , hogy ne is próbálkozzak mert nem fog sikerülni.(ami rettenetesen rosszul esett és el is vette az önbizalmamat) de nem adtam fel és másodszorra összejött.
2010. jan. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Annak idején,mivel humánra jártam és nagyon jól írtam kommunikáció szakra adtam be.Anyuk tudomásul vették, mondták,hogy örülnek, de magas a ponthatár,nézzem meg jól melyik helyre adom be.Együtt néztük át,ők válogattak én válogattam,aztán a végé egyesítettük erőinket:D Tudták,hogy nem valószínű,hogy bejutok( az addig 5ös humán tárgyaim tanárváltás miatt szépen 2-3asok lettek ,nem csípett a tanár,bár az érettségim jól sikerült), de bíztattak,neked is csak ez a dolgod...hinni benne.Szülőként ez a legfontosabb feladatod.Én nem jutottam be, 2 pont kellett volna,DE helyette elmentem idegenvezetőnek, aztán pedig mivel nagyon megfogott a turizmus és a rendezvényszervezés ma már turizmus-vendéglátás hallgató vagyok egy közgazdasági főiskolán:)


Anyuék hittek bennem és hittek akkor is,amikor nem nagyon ment a suli,de bíztattak,hogy ne adjam fel...most született egy kislányom így a suli fél évet tolódik, de hamarosan nem csak a lányom hanem a diplomám is a kezemben lesz:)



Neked tényleg nincs más dolgod mint bíztatni:)Pofont lehet h kap az élettől,de ne hagyd h ez elkeserítse, bíztasd más tánfolyamra és,hogy utána adja be újra:)

2010. jan. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mondd el neki, hogy sikerülhet, ha nagyon keményen dolgozik. Legalább lesz célja és látja, hogy támogatod. És jelöljetek meg több helyet, hátha mégse...
2010. jan. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Miért ne juthatna be?Így vagy úgy,de ma már mindent meg lehet oldani.Bejuthat hidd el!!!
2010. jan. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi a válaszokat, de nem szülő vagyok, hanem gyerek. Ugye lassan le kell adni a továbbtanulásos papírt, viszont itthon még nem adtam elő, hogy mi szeretnék lenni, mert nem tudom, hogy hogyan reagálnák le, félek, hogy azt hinnék, hogy úgysem jutok oda be.

De akkor oké, ha ti támogatnátok a gyerekeiteket! :)

2010. jan. 30. 20:02
 8/13 anonim ***** válasza:

de édi vagy ! Bejutsz, hajrá ?

Milyen szakra?

2010. jan. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Orvos szeretnék lenni és semmi más. Csak az a baj, hogy nem gimibe járok, hanem egy szakközépbe, ahol enyhén szólva tojtak a kémia és biológia oktatásra. Szóval ki kell hagynom egy évet azért, hogy legalább az esélyem meglegyen.

De addig próbálkozom, amíg be nem kerülök. :)

2010. jan. 30. 23:25
 10/13 anonim ***** válasza:
20:22-es vagyok. Ha még egy évet ki is hagysz, hogy addig tanulj a felvételire, akkor főleg, hogy sikerülni fog ! + Ha megfelelően elszánt vagy. Nekem van egy olyan orvostanhallgató barátnőm, aki szintén szakközépből került be :) És a szülei sem orvosok. Mert azért a nagy átlag az, hogy a szülők foglalkozását viszik tovább - legalábbis a többi ismerősöm estében.
2010. jan. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!