Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért divat egyre inkább,...

Miért divat egyre inkább, hogy a Mikulás nem csak a klasszikus csomagot hozza (csoki, mogyi/dió, gyümi, virgács), hanem játékot is egyre nagyobb mértékben?

Figyelt kérdés

Ok,a filmekben a Mikulás hozza az ajándékot,mert ez Amerikában így is van,de az náluk a karácsony!Itthon meg egyre inkább az a tendencia,hogy a gyerekek december elején és végén is "le vannak halmozva" ajándékkal.

Pusztán kíváncsiságból kérdezem,nem azért mintha nekem ez gondot okozna:) csak mielőtt nekem esik valaki:)


2014. dec. 5. 11:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom, nálunk mikuláskor még mindig csoki, gyümi van főleg, csokiból is a jó minőségű, nem bevonómassza mikulás. Esetleg egy - egy kisebb játék, kis plüssfigura, hűtőmágnes, színező, amivel készülni lehet a karácsonyra ;)
2014. dec. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Ez jó kérdés,nem tudom mikor jött divatba.Én a rokon gyerekeknek nem szoktam csak csokit,mogyorót....stb. tenni a csomagba.De bevallom őszintén a sajátomnak szoktam,na nem nagy dolgot,egy kicsi plüssfigura vagy kifestő esetleg valami hasonló,és nem azért mert el akarom halmozni,hanem azért mert nekem nagy élmény mikor reggel 6-kor fölpattan az ágyból rohan az ablakban lévő csizmácskához és majd eldobja kezét lábát úgy örül,hogy mennyi minden van a csomagban.Kap ugyan virgácsot is,de azt mondja,hogy mégsem lehetett olyan rossz ha kapott mellé egy kis apróságot is.
2014. dec. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk nem divatból hoz játékot, hanem mert súlyosan allergiásak, így se csoki, se magvak, mogyi, se cukor nem jöhet szóba, de még gyümi se. Mindig szinező és plüss van a csomagban.
2014. dec. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Én nem divatból csinálom, hanem mert gyerekként én is mindig kaptam játékot a csoki mellé. Így nálunk ez a természetes.
2014. dec. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%
Felénk ez nem divat, csak mikuláscsomag van az a hagyományos fajta. Mi a fenének karácsony előtt pluszban játékot adni, nem értem.
2014. dec. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Ez nem divat kérdése. Nézz meg mesekönyveket, a képeken mackó, baba, autó stb. van a puttonyban, és ezek nem mai könyvek. Nem látok ebben problémát. Mindenki azt tesz bele, amit jónak lát.
2014. dec. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%
Ez tök jó, mindenki kb. hasonló válaszokat adott, de csak engem pontoztatok le :(
2014. dec. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%
Ahány ház, annyi szokás. Én is csokit szoktam venni, a gyereknek meg olyan csomagot amihez van egy plüss pl. Kinder csomag
2014. dec. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
57%
Nem tudom, hogy miért jött divatba a dolog (valószínűleg újabb marketingfogás), de felénk a hagyományos, édességes csomag a természetes.
2014. dec. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%
Az én fiam még pici így csokit és társait nem kaphat így hát ő csörgőt és egy kis fürdőjátékot kap. Egy kis apróságot később is teszek majd a csomagba( kisautót esetleg egy kisebb figurát színezőt stb majd meglátom mit fog szeretni majd). Karácsonykor sem tervezem elhalmozni szeretém ha inkább élménydus legyen majd neki az ünnep (közös sütögetés társas éneklés stb) a fő hogy ne csak az ajánékokról szóljon majd neki az ünnep.
2014. dec. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!