Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért rossz az, hogy tudatosan...

Miért rossz az, hogy tudatosan egy gyerekünk van, és nem akarunk többet?

Figyelt kérdés

Igaz, csak 1,5 éves a fiunk, de amikor kérdezik, mikor lesz tesó, mindig mondjuk, nem lesz. Erre az a válasz, majd meggondoljuk magunkat. Meg "kell a testvér".

Miért kötelező több gyereket szülni?

Tökéletesen kerek így az életünk, anyagilag stabilan megvagyunk.

Nem akarunk több gyereket. Mégis ufóként néznek rám, amikor sorolom az indokokat, miért jó ez így nekünk.


2014. dec. 17. 20:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, rám is ufóként néznek. Rám azért mert négy van. Sokan a saját életüket ráerőltetni másokra.
2014. dec. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem senkinek semmi köze hozzá. De stratégiai okokból jobb lenne, ha azt válaszolnád, hogy most még nem jön a kistesó, nem hiszem, hogy bárki tovább erőltetné a kérdést. Milyen bunkóság már azt is megkérdezni, hogy "rajta vagytok már-e az ügyön?" Azt csak nagyon elvetemültek csinálják, a többiek viszont nem kérdezősködnek tovább, te meg nem idegesíted fel magad.
2014. dec. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Elsővel egyetértek, rám azért mert nagyon fiatal vagyok és 3 gyerkőc van. Úgy éld az életed, ahogy neked jó, más meg élje úgy ahogy neki jó.
2014. dec. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén: kit érdekel, mások mit gondolnak? Nekünk is egy fiunk van, szerintem nem is lesz több gyerekünk, mert nekünk így jó. Nem szoktak tőlem ilyet kérdezgetni, de nem is érdekelne, hogy másnak hány gyerek az ideális. Szüljön akkor ő annyit.
2014. dec. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem kell belemenni ilyen beszélgetésekbe.
2014. dec. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mit foglalkozol másokkal? Szard le!
2014. dec. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez pragmatikai szempontból elemezhető. Társalgást fenntartó kifejezés,társalgási panel, egyáltalán nem biztos, hogy így is gondolják.
2014. dec. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Társalgás ide vagy oda, szerintem azért egy normális felnőtt embernek tudnia kell, hogy mit illik kédezni/mondani és mit nem.

Nekem is egy 2 éves fiam van, és nem is lesz több, mert nem akarok, semmilyen szempontból. És maximálisan nem érdekel, hogy mások ezt hogy látják. Ahogy többen is írták, mindenki úgy csinálja, ahogy neki jó. Meg lehet kérdezni, hogy szeretnének-e még babát, de aztán már a kijelentés, hogy az KELL, már nagyon túlzás és bunkóság!

2014. dec. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Julie S ***** válasza:
100%

Nem rossz ez.

Annyit mondj nekik, hogy jelenleg nem terveztek tobbet, aztan majd meglatjatok mit hoz az elet. Ebbe mar nehezebb belekotni. :)

2014. dec. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Igen.

Csak szomorú, hogy én adjak kétértelmű választ, mert a határozott véleményem, és a jövőbeli tervem nem felel meg az átlagos elvárásnak.


De ez van. Csupa alkalmazkodásból áll az élet.


De már lettem lepontozva itt a gyakorin is, a véleményem miatt pár kérdésnél, azért gondoltam, hogy akkor megkérdezem, miért bűn az, ha tudatosan nem akarok több gyereket, pedig imádom a fiam, és anyagilag is beleférne...

2014. dec. 17. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!