Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülök! Ti mikor és hogyan...

Szülök! Ti mikor és hogyan világosítottátok fel a lányotokat?

Figyelt kérdés
2014. dec. 17. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Engem csak próbáltak, kínos beszélgetés lett volna, de nem lett az, mert az unokatesómmal szerették volna közölni, de ő csak annyit kérdezett, hogy minden világos-e.
2014. dec. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
0%
Megpörgettem előtte. Egyből értette.
2014. dec. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Manapság mire a szülőknek eszükbe jut, hogy lassan beszélni lehetne a témáról, már rég tudnak mindent egymástól a gyerekek. Barátnőm 10 éves kisfia és köztem a következő beszélgetés folyt néhány éve:


Kölök: Ha férjhez mész, lesz gyereked is?

Én: Igen, valószínűleg.

Kölök: És hogyan kerül a nő hasába a gyerek? Honnan tudja, hogy összeházasodott?

Én (rövid töprengés után): Hát a nő és a férfi szerelmeskednek. (végül is szép szó, értse alatta a gyerek, amit akar)

Kölök: A szextől lesz a gyerek????!!!


Szóval ennyit a mai gyerekek felvilágosultságáról. :)))

2014. dec. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem fiam van, és még kicsi. Ezért csak mint nő, kislánykori önmagamra tudok visszagondolni. 6 évesen tudtam meg barátnőtől (őt rokon gyerek világosította fel), hogy hogyan lesz a kisbaba, mit hova kell dugni. Anyukám 14 évesen ejtette meg a nagy beszélgetést, persze épphogy csak a körvonalakat mondta el, mikor már a részletek is a könyökömön jöttek ki, persze nem tőle kapott információk alapján. Szerintem ez szomorú. Miért félnek a szülők beszélgetni a szeretkezésről? Teljesen természetes dolog, és akár egész pici korban őszintén meg lehet mondani, mi-miért történik. Nem egyetlen nagy felvilágosítás kell, hanem folyamatos őszinteség hosszú éveken keresztül. Attól, mert egy kamaszodó tinilánynak a korábban szemérmes anyukája azt mondja, hogy "kérdezz nyugodtan, ha van valami", attól még nem fog kérdezni. Az a gyerek kérdez nyíltan, aki mert kérdezni 4 évesen, 8 évesen és 10 évesen is, mert mindig őszinte és normális választ kapott. Szerintem valahol itt lehet a kulcsa a lényegnek és a helyes felvilágosításnak.


Egy érdekes írás a témában, amit nemrég olvastam:

[link]

2014. dec. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha válaszolhatok "gyerekként", engem soha nem világosítottak fel a szüleim.

Szerintem sok szülő úgy van ezzel, mint a gyerekneveléssel általában. "Az iskola dolga, majd bárki, úgysem érdekel mi van a gyerekkel."

2014. dec. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!