Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Stresszmentesen várod az...

Stresszmentesen várod az ünnepeket? Mivel teszed könnyebbé a készülődést 3 gyermek mellett?

Figyelt kérdés

2014. dec. 20. 20:34
 1/8 A kérdező kommentje:
Főleg többgyermekesek hozzáállása érdekelne, de természetesen a többieké is:)
2014. dec. 20. 20:38
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát én nem várom stresszmentesen... de azért igyekszem :) Az elmúlt egy-két héten még a két nagy oviban volt, akkor letudtam a takarítást, pakolást, ablakpucolást. A négy maradék napra meg beosztottam, például hogy mikor sütök a nagyokkal, mikor apa bevásárol a picivel (szerencsére hétfőn-kedden férjem is már szabadságon lesz), vagy mikor megyünk majd együtt karácsonyfát választani.
2014. dec. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak 2 gyerekem van.

Tavaly óta stresszmentes a karácsonyunk, azóta csak négyen ünneplünk, nem látjuk vendégül a nagyszülőket, dédit.

Olyan kajákat csinálok, amik nagyon hamar elkészülnek, nem állok egész délelőtt a konyhában.

Túl vagyok azon is, hogy a porszívózás után fél perccel a kicsi berohan a szobába egy jól morzsolódó keksszel. :)

Most sajttortát csinálok, amit előző nap meg kell csinálni.

Étkezésben abszolút nem követjük a hagyományokat.

2014. dec. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk nyugodt minden. Egyrészt nem viszem túlzásba a készülődést, másrészt elosztom a feladatokat. Minden napra jut valami.

3 gyerekem van. A lakás már kitakarítva, díszítve, a bevásárlást netről intéztem, holnap a nagylányokkal (3, és 4 évesek) mézeskalács házakat készítünk a rokonoknak ajándékba, az ajándékokat a hónap folyamán már beszereztem, esténként csomagolok. Még tervezek sütit sütni. A karácsonyi vacsora Anyukáméknál lesz.

így hétfőn még korizni megyünk a legnagyobb lányommal, és moziba Apával este (nagyi vigyáz a gyerekekre). :)

2014. dec. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A tervezetthez képest el vagyok maradva, de merem állítani, hogy stresszmentesen várom. Azt hiszem, ennek főleg vallási oka van, nekem ugyanis a karácsony az tényleg a Megváltó születését jelenti, és azt, hogy ennek együtt örül a család.


A ház nagy, és igyekszem mindent megtenni, hogy tiszta és rendezett legyen, de mivel már az ovisok is itthon vannak, a pici meg mostanában nem alvós, nem könnyű. Arra gondolok, hogy ha nem fog minden láthatatlan szeglet ragyogni, az sem baj... ember vagyok, és vannak idő-erő tekintetében határaim. Ez van!


Dekoráció: naponta lemegyek a garázsba, és előveszek egy-egy dobozt, a benne levő cuccokat felteszem, újabbakat is kitalálok, készítek közben. Így apránként szép lesz minden. A nagy égősorok a férjemre várnak (persze, ő is el van maradva, állandóan dolgozik).


Kaja: a halászlét már egy hónapja megfőztem és lefagyasztottam, a többi egyszerű, de finom és látványos fogás lesz.


Az ajándékokat megrendeltem a neten, nem tudok a városba kimenni nézelődni. Még van pár tétel,amit nem sikerült megvenni, ill. netes melléfogás volt, ezeket hétfőn pótolom, amikor a nagyi egy egész napot vigyáz a két nagyobbra. :) :)

A távolabbi rokonoknak, kereszgyerekeknek már rég elküldtük postán az ajándékokat, és minden más kedves rokonnak, barátnak küldtem emilt, levelet, sms-t, úgyhogy ezek is le vannak rendezve.


Amit több gyerekes stresszelőknek tudok javasolni: tudj lemondani a nem olyan fontos dolgokról... mert ha idegesen, stresszesen várod az ünnepet, akkor valamit rosszul csinálsz.

2014. dec. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
igen,mert nem csinálok belőle nagy ügyet,tehát nem csinálok nagy sütés fözést ,és minden nap egy kicsit takaritok csak .igy 24 ére kész is leszek .
2014. dec. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket!
2014. dec. 23. 13:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy gyerekes vagyok, de hidd el, az én manóm simán kitesz 2-t. Én cseppet sem aggódok.nem azt jelenti-számomra-az ünnep, h agyvérzést kell kapnom. Nagy takaritás nincs, nem is volt, rendszeresen takaritok, igy most sincsen nagyobb az átlagosnál. Két hete bevásároltam mindent, ami kell.A nagyi a közelben, igy felosztjuk a munkát. Amig mi fát diszitünk, ő addig unokázik. Holnapra kaját rendeltem, mert a nagy családi evészet 25-én lesz. A megrendelt kaját a nagyiékkal esszük meg. 25-én segitek főzni, a papa a gyerekkel lesz.
2014. dec. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!