Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A 2. babával már könnyebb?

A 2. babával már könnyebb?

Figyelt kérdés

Nemrég született egy kisfiúnk,de később (kb:2-3 év múlva szeretnénk neki egy tesót).

Kíváncsi lennék,hogy a 2. terhesség és a 2. babával már könnyebb mint az elsővel? Mind anyagilag értem,hiszen egy csomó mindent már nem kell megvenni (kiságy,babakocsi,hordozó,mellszívó,textil pelus,pólya,pelenkázó fürdőkád...) szval azért nem mindegy az anyagi része sem,illetve már a 2. terhességnél és babánál az embernek sok tapasztalata van,tudja mire számíthat,nem ér olyan hirtelen meglepetés,hogy pl:szoptatási nehézségek az elején stb...Könnyebb másodjára? Olyanoktól várom a választ,akiknek minimum 2 gyermeke van :-)


2014. dec. 22. 13:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem igen, könnyebb. De ebben nagy szerepet játszik az is, hogy a második baba valahogy nyugodtabb, mint az első. A kisfiammal megszenvedtük a szoptatást, most könnyebben ment. Rutinosabb leszel. De nem hinném, hogy ez általános, biztos van akinek nehezebb.
2014. dec. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Nekem 19 hónap van a gyerekek között. Fiú-lány. Egyik ősz végi, másik nyári. A második többemberes állandóan sírós baba lett. Minden kérdésedre határozottan nem a válaszom a mi esetünkben. Anyagilag duplája, nem könnyebb egyáltalán sehogy, sőt 8szoptatás is ugyanolyan nehéz volt, az elején fejnem kellett, végig két mellből szoptattam, hogy legyen elég tejem stb.), de megérte, mert gyönyörűek és okosak!
2014. dec. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Ugyan még nem szültem meg, de a második babámat várom! 20 hónap lesz a korkülönbség, így semmit nem kell vennünk. Illetve csak azokat amik egyébként is kellenek az első gyermekemnek (ruhák, nagyobbnak való játék...)! Mindent megörököl a pici! Viszont a terhesség már nem sétagalopp mint az elsőnél. A derekam már most kivan, és még csak most léptem a második trimeszterbe! :/ A kisfiam még pici, sűrűn kell emelgetni, éjjel is fel-felébred. Tehát anyagiakat nézve eddig kedvező. Aztán majd egymás utàn mennek ovi, suli az már húzósabb lesz! Viszont a terhesség tényleg terhes lesz! A tapasztalat nem minden mert nincs két egyforma gyerek. Van ismerősöm akinél a harmadik gyerek verte ki a biztosítékot mert olyanokat produkált amit az első kettő nem! :) Mi a kisfiunknál mindent megéltünk (hasfájás, szopi gondok, alvási problémák...stb) ő egy igazi többemberes baba a mai napig! Csak remélem, hogy a tesó az ellentéte lesz! ;)
2014. dec. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,hát igen,persze mindenkinél máshogy van,és minden baba más.Egyedül az anyagiak könnyebbek jóval,az egyx biztos,meghogy az ember tudja mire számoljon a babákat illetően.:-)
2014. dec. 22. 14:31
 5/23 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Nem könnyebb anyagilag egyáltalán. Két gyermek az két gyermek. Az első fél-egy év lehet könnyebb picit, de utána ha külön neműek, akkor már nem lehet ráadni a ruhát. A nagyobbnak kell attól még ágyat venni, hogy örökölhesse a kiságyat a pici. Ovitól felfelé pedig nagyon megnőnek a kiadások. Az iskola-különórák.... De még mindig vannak, akik azt hiszik, hogy ahol elfér egy ott elfér kettő is. Persze, de anyagilag mindig pontosan egy gyerekkel kerül többe, nem féllel. Még ha azonos neműek, akkor sem biztos, hogy ugyanazt a méretű ruhát hordja a következő azonos évszakban...
2014. dec. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
9%

a kisfiunk, az örvid u

csak mert nem tudom hanyadik kérdésedben olvasom már, unom.

2014. dec. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

*rövid


amúgy igen, könnyebb a másodikkal

2014. dec. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Három gyermekem van. Én is azt mondom, hogy anyagilag is csak az első fél-egy év a könnyebb. Mert hiába a kiságyat átadja a nagyobb, végül csak két ágyra lesz szükség összesen, az autóba is két gyerekülés kell, stb. Nálunk egy egyszerű heti bevásárlásnál, az ételek mennyiségén (és árán) is határozottan érezzük, hogy már nem egy, hanem három gyerek van.

Persze a gyereknevelésben már ha van az embernek valamennyi rutinja, akkor nagyobb eséllyel oldja meg a felmerülő problémákat, de - ahogy írták - minden gyerek más. Nekem a második terhességem volt borzalmas, 8 hétig gyakorlatilag csak hányni keltem fel, és a másfél évesemet sem bírtam egyáltalán emelni.

2014. dec. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Igen konnyebb hatarozottan. Anyagilag mindenkepp. Alig kellett venni a masodik lanykanknak valamit. Mindket gyerek tapszeres is volt, ebben nem volt kulonbseg. Ruhakban inkabb mindig uniszexeket vettunk, amit fiura es lanyra is ra lehet adni, igy nem volt gond, hogy milyen nemu.

Fizikailag meg.. Hat a masodik babam nyugodtabb. Viszont nem szeret idegenek koze, idegen kornyezetbe menni, mert nagyon sir. Ebben nehezebb pl.

Ugy mindent egybevetve szerintem konnyebb a masodikkal.

2014. dec. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es,igen,igazad van,hosszú ú,de mostanában kicsit rosszabb a memóriám is,és nehezebben figyelek oda,talán mert éjszaka nem alszok annyit....és ha unod a kérdéseimet,nem kell elolvasnod,se nem válaszolnod:-)

Másrészt tudom,hogy 2 gyerek,az 2 gyerek árban is...de én csak az elejére értettem.(pl:az alap dolgokra...)

2014. dec. 22. 16:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!