Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mai gyerekek hány éves...

A mai gyerekek hány éves korig játszanak a klasszikus gyerekjátékokkal (Matchbox, babák, építőjátékok, műanyag katonák, Playmobil, Lego, stb. )? Ti is úgy tapasztaljátok, hogy nagyon hamar leszoknak róluk?

Figyelt kérdés

2014. dec. 22. 18:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%

elkúrt világban élünk miért vagy meglepve?:D

én már semmin nem lepődők meg! :D

2014. dec. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Evvel magam is tisztában vagyok. Épp ezért tettem fel a kérdést.

Gyakorló szülők válasza érdekelne, ők miként tapasztalják, az ő csemetéjük "hány éves korig volt gyerek"?

Nekem vannak nagyobb és kisebb gyerekeim. Már köztük is van különbség ezen kérdésben.

A jelenleg 19-21 éves gyerkőcök kb. 10 éves korig játszottak klasszikus gyerekjátékokkal. Persze fokozatosan szoktak le róluk. Mondhatni, a Lego az amit a legkésőbb tettek el a szekrény mélyére. /tapasztalatból tudom, ezt később előveszi az ember és a saját gyerekivel ismét élvezettel használja felnőtten :-) /

A társasjátékok komolyabb verzióiról szerencsére nem szoktak le!

A kisebb csemetéim 5-8 évesek. (második házasságból) A 8 éves már nem igen veszi elő a játékkatonákat, a kinder-figurákat, kisautókat. Utóbbit fél év után nemrég előszedte az autópályával együtt. Két hétig volt kint, majd visszakerültek a ládába.

Az ő nagy kedvence a Lego! Az minden mennyiségben, minden fajtában. És igen, a mai kornak megfelelően szeret számítógépen, tableten játszani. Szerencsére nem viszi túlzásba. Iskola mellett úszni, sakkozni és latin-táncra jár (télen korizni is).

Az 5 éves lányzzó persze ezerrel játszik! :-) Babák, mindenféle figura, lányos lego. De már nyomkodja az elektronikus kütyüket is. Ő szintén úszik, gőrkorira és latin-táncra jár.

2014. dec. 22. 19:48
 3/12 anonim ***** válasza:
Fiam 6 éves, bőven legózik, kiautózik. A 11 éves lányom is inkább gyerekes még:) Az apja konkrétan babát akart neki venni idén is;) Végül Mágikus Jinn-t kapott, társasokat, puzzle-t. A 14 éves imád olvasni, rajzolni.
2014. dec. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nagy általánosságban, a gyerekeimet meg a sulis társakat látva , oviban játszanak ilyesmikkel és még alsó tagozatban. Olyan harmadik-negyedik osztálytól hagyják el, de egyéni. A lego pl még felnőtteknek is szenvedélye, komolyabb lego készleteket abszolút rakosgatnak még kamaszok is, vagy gyűjtik pl a star wars témájú legokat.Társassal is szeretnek még felnőttek is játszani. 8-10 éves kortól azt látom hogy egyre inkább pl makettezés, komolyabb lego, társasok, vasútmodellek, autóversenypályák, sakk, számitógépes játékok, zenehallgatás, netezés, filmek, csocsó,terepasztal ,,kb ilyesmikkel foglalkoznak.Van aki szeret pl rajzolni, vagy olvasni, vagy fociznak lányok fölsőben már járnak együtt tornázni stb.Ezek közül sok még felnőttként is hobbi marad, legalábbis is sok ilyet látok.
2014. dec. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%
Manapság a technika fejlettsége az ami megváltoztatta a dolgokat e-téren! Mint említetted is: számítógép, tablet! Én (24 évesen) kibuktam azon, hogy jópáran itt a gyakorin 6-8 évesnek táblagépet vesznek karácsonyra! Na pont ezért tartunk itt! A gyereked meglátja az osztálytársánál ezeket a kütyüket, és ettől kezdve kit érdekel a társas!?
2014. dec. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
5-ös vagyok! Most várom a második gyermekem, de még az első is pici! De előre félek, hogy mi lesz 5-6 év múlva! Mindenesetre én mindent megtesztek, hogy a technológia ne uralkodjon el felettünk, és megmaradjanak a hagyományos játékok, szórakozások!
2014. dec. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nekem 3 gyerekem van 12 éves most lego tecnicet kért karácsonyra és távirányitásu repülöt,és 3d maketett,ugyan ezt kérte a 11 évesem is ,4,5 éves lányom meg társast kért,imádunk társasozni,esténként ,még nem szoktak le rola se a társasrol,se legokrol .pedig van gépünk.
2014. dec. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Természetesen nem a fejlődés, modernizáció ellen vagyok! De valahol határt kell szabni a túlzott elektronikai eszközök használatának. Mi is próbálunk törekedni arra, hogy valamiféle egyensúlyt teremtsük.

Mindez felnőttek és gyerekek életében fontos lenne!

A végletek semmiben nem jók, így a gyerekek életvitelében, életstílusában sem. A szülőknek nem szabad abba a hibába esni, hogy megvonjuk a modern eszközöket a csemetéktől! A gyerekeknek meg kell a fejlődés feltételeit, így a hozzávaló eszközöket is! Csupán ésszerűen felügyelni kell használatukat!

Ki kell alakítani szabályokat, melyek előbb-utóbb szokássá válnak. Mikor, mennyi ideig, esetenként milyen szülői felügyelet mellett lehet használni a mai világ eszközeit a gyerekeknek. Ráadásul, nem csak a gyerekeknek, a szülőknek is!

Ha a kicsik azt látják, a szülők korlátok nélkül használják, akkor két dolgot vonnak le mindebből:

- A felnőttek azt csinálnak, amit akarnak. Ha felnövök, én is azt fogok tenni, amit csak akarok!

- Csak azért nem játszhatok sokat a tablettel, számítógéppel, konzollal, mert gyerek vagyok.

Ezáltal úgy gondolják a kicsik, hogy a gyerekkor egyfajta büntetés, melyből felnőtté válással szabadulnak majd. Egyáltalán nem érzéklik, hogy a túlzott elektronikai eszközhasználat káros a fizikai és szellemi egészségre.

Mi megadjuk, biztosítjuk a feltételeit a fejlődésüknek, mind szellemileg, mind fizikailag és ha lehet ilyet mondani, lelkiekben is. Nem erőltetjük rájuk, de támogatjuk a sportolási lehetőségeket is. Pontosabban, némi ráerőltetés azért van benne. Például azokon a napokon, mikor kijelentik, "ma nincs kedvem menni úszni, táncolni...", nem engedünk nekik. Érdekes helyzetek ezek, mivel, mikor már ott vannak, el is felejtik, hogy nem akartak jönni. :-)

Hétköznap átlagosan fél órát ülnek elektronikai kütyü előtt naponta, hétvégén max. 2 órát. Az időkorlát olyan természetessé vált számukra, hogy szó nélkül betartják.

(a viták inkább közöttük vannak, hogy mikor, ki, mivel játsszon)

Bevallom, nálunk a legnagyobb problémát a rendrakás jelenti! A játékok, állandóan szanaszét vannak a lakásban, de főként a gyerekszobában :-(


Még azt hozzáírnám, az alkotótevékenységek mi csemetéinknél is nagy szerepet játszanak a szabadidő eltöltésében. Rajzolás, festés, gyurmázás, mindenféle izé készítése :-) /bár nem csoda, hiszen nagyapa és apuka is grafikus-festőművész, alkotóművész/

2014. dec. 23. 10:01
 9/12 anonim ***** válasza:

En 33 eves vagyok, es meg mindig matchbox-szal jatszok.


Szamitogepre ra sem tudok otthon nezni, eleget latok a munkahelyemen. :|

2014. dec. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves 33 éves Matchbox játékos!


Barátnőd van? Ha van, mit szól hozzá?

Látom lelki szemeim előtt:

Hazamész, alig várod, hogy berohanhass a szobába. A folyosón, sietve lerúgod cipődet, ledobod kabátod, táskád, beviharzol a szobába. A Matchbox-ok már ott várnak a polcon, asztalon és néhány darab a szőnyegen/parkettán. Felkapsz egyet, kettőt. Örömtől ittasan, mosolyogva végighúzod az asztallapon jobboddal a szép fekete sportautót... Brrrrr! - tör ki belőled, a számodra, a világ legszebb hangja... Vrvrvrvr...Brrrrr... Áhhhhhh! Nem fog a fék! Lezuhanok! Úhhhh! Brrrrr! - Leröpteted a padlóra. Ott már várja a bal kezedben lévő piros tűzoltóautó. - Grrrrr-Hmmmm! Nénónénó! - lehasalva eljátszod a sportautó megmentését...


:-D

2014. dec. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!