Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Táppénzben jártas kismamák?

Bdzcnt kérdése:

Táppénzben jártas kismamák?

Figyelt kérdés
Elég összetett a problémám.26 hetes kismama vagyok. November elseje óta nem dolgozom már a munkahelyemen. A problémáim lényegében ekkor kezdődtek.A novemberi táppénzes pappírom nem ért be a havi elszámolás előtt. Így decemberben nem kaptam fizetést. December első hetében pótoltam a hiányt és kértem ha lehetséges akkor számolják el utólagosan a béremet. Jött a válasz hogy meglátják mit tudnak tenni az ügy érdekében. Erre 2 nappal rá kaptam egy telefonhívást a munkahelyemről, miszerint október 6-18ig nincs se táppénzes pappírom, se szabadságom beírva erre a napokra, és ha nem tudom leigazolni ezt az időszakot, addig nem kapom meg a novemberi fizetésemet se. Ez csak azért érdekes számomra, mert októberben nem tájékoztattak hogy esetleg ebben az időszakban hiányzás volt, és nincs leigazolva, meg is kaptam az októberi fizetésemet novemberben. A kérdésem az lenne, hogy megcsinálhatja-e a cég, hogy nem fizet addig amíg én azt az időszakot le nem igazolom? A válaszokat előre is köszönöm .
2014. dec. 27. 15:11
 1/2 anonim ***** válasza:

ehhez nem táppénzben jártas kismama kell, hanem szakember.


Igen, megtehetik, hogy amíg nem igazolod, hol voltál októberben, addig arra az időszakra nem fizetnek semmit. Mivel októberre fizettek (gondolom, bemondásra elhitték, hogy táppénzen vagy, aztán jó darabig nem vittél semmiféle papírt), jogukban áll a novemberi bérből levonni az igazolatlan távollétre kifizetett összeget, plusz ugye a novemberi távollét sem lett időben igazolva... ezért aztán novemberre nem kaptál pénzt.

Akár azt is megtehetik, hogy biztosítás szüneteléseként lejelentik ezt az időszakot a nav felé, ha sürgősen nem pótolod a táppénzes papírt. Gondolom terhesen nem akarod, hogy szüneteljen a biztosításod, mert akkor a tp is megszűnik... a te érdeked, hogy leadd a papírokat.

2014. dec. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Először is,köszönöm a válaszodat.Igen abban tény és való hogy az időben le nem adott táppénzes pappír miatt én vagyok a hibás. Viszont arról nem tehetek hogy szabadságot kértem a főnökömtől,amit meg is kaptam,elvileg.Kiderült hogy táppénzt írtak a munkalapra.Most emiatt vagyok én ilyen helyzetben.És nem tudom hogy bizonyíthatnám be hogy nem én tehetek erről.
2014. dec. 29. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!