Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti nem féltek attól, hogy...

Ti nem féltek attól, hogy mikor egyedül vagytok otthon a pici babátokkal, történik veled valami gond, és órákig egyedül maradhat a babád?

Figyelt kérdés
Lehet sokan azt mondják mit parázok feleslegesen. De néha elgondolkozok, mikor 10 órát egyedül vagyok itthon a most 3 hónaposommal, hogyha én pl.: elájulnék, elesnék, szivrohamot kapnek, akkor senki se tudna róla, és szegény kicsikém órákig szenvedne. Régen is voltak ilyen félelmeim, hogy senkinek nem tünne fel lehet napokig sem hogy hiányzom.

2015. jan. 5. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem féltem tőle, de eszembe jutott már nekem is.

Amikor dolgozik a férjem, 9-kor elmegy reggel, és 11-éjfél körül ér haza. Szóval sokat vagyunk kettesben a fiammal.

És még nem is a 3 hónapossal lenne gond, ő max sokat sírna a kiságyban. Gondolj bele, egy 1-1,5 éves gyerek mit tenne. Most 20 hónapos a fiam, nem tudom, ő mit tenne, ha történne velem valami. Remélem semmi veszélyeset magára nézve...

2015. jan. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Túl sok időd van gondolkodni.... Nem bántásból... tényleg... ne parázz fölöslegesen, mert a saját fejedre hozod a bajt! Egyezz meg a férjeddel, hogy kétóránként sms-ben életjelet adsz. Ha nem, akkor hívjon fel. Ha fél órán át nem veszed fel, akkor vágtasson haza... de még jobb, ha simán eloglalod magad valamivel...
2015. jan. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%

Ha korábban is voltak ilyen féleleid akkor pszihések most is a gondok.

Nekem amikor a császár után 1 héttel beállt a derekam, az ágyból is alig tudtam kikelni akkor srm jutott ilyesmi eszembe pedig semmi segítségem.nem volt. Tudtam hogy anya nem lehet rosszul, anya nem hagyhatja el magát. Anya nem mehet betegszabira.

2015. jan. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezen még nem görcsöltem. De sok máson már igen. Valahogy úgy érzem, hogy valami megoldás biztos lenne. Magamhoz térnék, hogy hívjak segítséget, vagy valami. Nem lehet máshogy. :)
2015. jan. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Eszembe szokott néha jutni :( De szerencsére tényleg csak ritkán. Lassan lesz akkora a nagyobbik gyermekem, hogy megtanítsam neki, hogyan hívhatja fel az apját, ha baj van.
2015. jan. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Párszor már nekem is eszembe jutott, de próbálok nem gondolni erre. Bármi történhet az emberrel bárhol, a lehetőségek szinte megszámlálhatatlanok, de ha az ember állandóan ezen kattogna, beleőrülne.

Tereld el a gondolataidat, ne foglalkozz ezzel, pláne ha nincs is semmi indokod rá (betegség, akármi). Ha tényleg nagyon aggódsz emiatt, akkor tényleg egyezzetek meg a férjeddel, hogy x óránként írsz neki, valamint ne hagyd benne a kulcsot belülről a zárban.

2015. jan. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg. Telefon csak van, ha rosszul vagy tudsz valakit értesíteni: annak az esélye pedig, hogy agyi katasztrófa miatt hirtelen halállal halsz igen kicsi fiatal korban (főleg, ha törekszel az egészséges életvitelre, jársz orvoshoz, szűrésekre stb.)

Nagyobb az esélye a közlekedési balesetnek a babakocsis sétával.


Egyébként egyedülálló anya vagyok, a volt férjem, családtagjaim külföldön, a szüleim nem élnek, a barátaim egy része is más városban van- szóval ha én meghalnék hirtelen, engem sem találna meg akár egy hétig sem senki.

Mégsem parázok (mert azzal nem tudom kivédeni a katasztrófát, ellenben tönkretehetem az életem, napomat).

Hiszek abban az egészséges életösztönben is, hogy rám van bízva egyes egyedül egy kisgyerek- így figyelek magamra, az egészségemre, az életemre (igen, az idegeskedésre is!) és reménykedem a legjobbakban.


...pedig hidd el, sokszorosan kockázatosabb helyzetben vagyok nálad :)


(ja és érdemes azért a távolabb élő, dolgozó barátokkal, családtagokkal is kommunikálni időnként :)

2015. jan. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jó érzés tudni h nem vagyok ezzel egyedül. Igyekszem nem ezen kattogni, de jó volt kiirni magamból. Lehet majd idönként felhívom férjem.
2015. jan. 6. 09:06
 9/9 anonim ***** válasza:
#7-es teljesen jót írt. Én is egyedül maradtam hónapokra az akkor 3 hónapos picimmel, mert a férjem elvállat egy külföldi munkát. A szüleim nem élnek, a rokonaim messze vidéken. Nekem is megfordult ez a fejemben, amit írsz, és nem azért mert unatkoztam...A kollégákat, szomszédokat kértem meg, hogy néha telefonáljanak rám. Nem csak a rám szakadó magány miatt, hanem hogyha történne velem valami, akkor legyen aki észreveszi.
2015. jan. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!