Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról az...

Mi a véleményetek arról az apáról aki veri a gyermekeit? Meg lehet neki valaha bocsátani?

Figyelt kérdés

3-an vagyunk,apa régebben nagyon sokszor megvert minket.

Engem volt,hogy még kb 17 évesen is úgy megpofozott hogy folt volt az arcomon,meg berepedt és feldagadt a szám.

Öcsém 13,nemrég őt is jól megpofozta egy kb semmi dologért.

Kiskorunkról is rengeteg emlékem van arról,hogy rendszeresen vert apró dolgokért is.Volt hogy telefonkönyvvel csapott ránk,volt,hogy hajunknál fogva húzott végig minket a szobán de volt hogy még belénk is rúgott.Anyát is megütötte párszor...Ahogy egyre nagyobb lettem ilyenkor üvöltöztem vele és elhordtam mindennek..

Mostanában annyiszor már nem mer verekedni,viszont mint egy idegbeteg mindig üvöltözik,ordibál velünk apró szarságok miatt.Ha valamit visszakérdezek vagy nem értek egyet vele elkezd ordibálni,hogy beszélhetek így vele.Rettenetesen konzervatív és mindig azt a szöveget nyomja,hogy egy szülővel nem lehet így beszélni blabla...hozzáteszem csak lazán,poénosan beszólok mint ahogy egy normális szülő a normális gyerekével húzza egymást.


A legjobb az egészben:Vezető pozícióban dolgozik,nagyon sokat keres,sokat dolgozik és mindent erre fog.Kb a munkahelyén mintaszülőnek állítja be magát,meg senki nem gondolná róla,hogy ilyen,úgy előadja magát.

Azt gondolja ez tök normális,verések után is képes volt odajönni,ölelgetni,bocsánatot kérni és jaj így szeretlek úgy szeretlek.

De be kell vallanom hiába élek sajnos még mindig együtt vele,támogat anyagilag stb,egyszerűen undorodom tőle.20/L



2015. jan. 5. 22:15
 1/10 anonim ***** válasza:

hát amíg nem változik nem lehet megbocsájtani.

minket is vert az (nevelő)apám, anyámat is. mi voltunk a 2nővéremmel a cselédjeik. azt kb 12 éves voltam hogy szétmentek anyuval. teljesen megváltozott. utána még sokszor volt hogy együtt laktak, pl apu segített felújítani a házat, addig odaköltözött, mert nem volt hol laknia...de nem bántott, nem kiabált velünk soha többet. már 23éves vagyok, teljesen megbocsájtottam neki. szeretem, ő is szeret. imádja az unokáját. tehát én meg tudtam bocsátani, de ahhoz az kellett hogy ne emeljen rám többé kezet. én a te helyedbe tuti nem menne, minél előbb elhúznék otthonról.

2015. jan. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok. véleményt inkább nem írok mert törölnek az oldalról, de röviden: undorító ha egy apa, anya üti a gyereket ha megérdemli ha nem. nálam max a popsira csapás és a kézre csapás a megengedett de az is már végső esetben de ha már nagyobb, hogy lehet vele beszélni akkor már az sem.
2015. jan. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Az a baj még most is szinte félelemben tart és nem azért mert hogy megver,hanem mert képes még ennyi idősen is megmondani mit csináljak,ordibál velem ha valamit nem úgy szólok,ahogyan az tetszik neki.

Pl:reggel bejön a szobámba,1 percre rá hogy felkeltem azzal,hogy szellőztessek.Mondom neki hogy hagyjál már most keltem fel.Erre teli torokból üvölteni kezd,hogy mondhatok neki olyat hogy "hagyjál".És innentől kezdve egész nap ordibál velem.

2015. jan. 5. 22:44
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem apukádnak segítségre van szüksége. Egyszer-egyszer én is odacsaptam már a lányomnak, bevallom, és szégyellem is. Na de megverni... Hajánál fogva vonszolni... Nagyon szomorú. Valami nem stimmel apukádnál.


A kérdésre válaszolva: nagyon nehéz megbocsátani egy olyan szülőnek, aki bűnöket követ el a gyerekei ellen. Sokáig tart, talán egy élet sem elég rá. Ha majd szülő leszel, és te is követsz el hibákat (ha nem is ekkorákat), kicsit másképp fogod látni, de nehéz lesz akkor is. Én küzdök apám emlékével már 20 éve, és még csak kis lépéseket sikerült tennem.

2015. jan. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Enyém is hasonló. Régen sokat ivott akkor még rosszabb volt. Tele vagyok ehhez hasonló rossz emlékkel... Szerencsére betegsége miatt meg talán kezd benőni a feje lágya, illetve én se hagyom már magam ezért normalizálódott a helyzet. Most már csak simán elélünk egymás mellett, többnyire kikerülöm a lakásban amennyire lehet, nem beszélgetünk, csak vagyunk. Természetesen most is vannak konfliktusok, de kizárólag szóbeli. Várom már hogy elköltözhessek végre, de a suli még ha felvesznek mesterre legalább 3 év...

A legszomorúbb ebben, hogy bizonyított a nevelés hatása a gyerek személyiségére nézve, és ez nem az a támogató közeg ami egy egészséges embert tud nevelni. 21L

2015. jan. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

számomra ez nagyon összetett kérdés (ha a leírást nem nézem).

az amit később leírsz, hogy belétek rúg, a hajatoknál fogva húz végig a szobán, az nagyon durva, az számomra megbocsájthatatlan, főleg ha nem egyszeri dolgok ezek.


viszont ha csak a kérdést nézem, nekem volt, hogy apám adott pofont vagy tarkóst. de tudom, hogy megérdemeltem őket, és mai napig tűzbe mennék apukámért, mert mellette mindent megtett értem/értünk, és ki tudja mutatni mennyire szeret minket és én is nagyon szeretem őt.


szóval a mérték alapján nálatok azért keményebb a helyzet. érzed egyébként hogy amúgy szeret titeket? a kifogásai, a munkahelyi gondok valóban komolynak tűnnek? a vőlegényem is vezető beosztásban dolgozik és soha nem bántott/bántana engem vagy a fiunk, de ahogy meséli mik vannak, hát én lehet beleroppannék, amekkora döntéseket kell meghozni, amilyen stressz éri őt. van valaki a családban akire felnéz, hallgat (mondjuk egy báty, vagy élnek még az ő szülei, a te nagyszüleid)?

te nem tudsz elmenni dolgozni, és a saját talpadra állni vagy egyetemre jársz? mert akkor nem kellene ezt elviselni, keresnél egy albérletet, nem lennél ennyire "rászorulva".

2015. jan. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Talán ott van a lényeg,hogy lazán,poénosan beszólsz,mint,ahogy egy normális szülő a normális gyerekével húzza egymást.

Pedig tudod,hogy több szempontból sem normális sem az ember,sem a viszony.Igaz?

2015. jan. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
10%

Gyáva féreg az apád, a tipikus vagány csávó... akire bukhatnak a nők, nem csodálkoznék ha megtudnád hogy csalja fűvel fával anyádat. Ilyen embereket jól pofán kellene verni, mit képzel ez hogy kezet emel a gyerekeire.Azt javaslom ha még egyszer megver bárkit és aztán jön ölelkezni vert jól fejbe vagy gyomron és jelentsd fel bátran!

Soha nem szabad az ilyen embereknek megbocsátást tanúsítani mert akkor újra bántalmazni fog tittek, a tulajdon nevelő apám erre az élő példa.

2015. máj. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szintén átmentem ezeken.


Most 18 éves vagyok.


3 éve eltűntem otthonról,leléptem ideiglenesen rokonokhoz,aztán mikor már minden rokonommal megszüntettem a kapcsolatot akkor csak a barátaimra és az ő családjaikra tudtam számítani.


Most itt vagyok egy családnál aki befogadott.

Kényszerbeteg vagyok,öngyűlölet miatt csökkentértékűségi zavarom van,disszociatív személyiségzavar előrehaladott állapota áll fenn nálam,és már több majdnem sikeres öngyilkossági kísérletem volt.


De ezt még megbosszulom...


Emlékezz rá kik a barátaid,de az ellenségeidre még jobban...

2016. febr. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Crazykiddo válasza:
Van egy könyv ami ehhez a témához kapcsolódik, és engem nagyon megfogott. Swati Avasthi: Ököljog. Fent van pdfben a neten.
2020. jún. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!