Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg szégyelnem kellene magam?

Tényleg szégyelnem kellene magam?

Figyelt kérdés

Nos, megpróbálom rövidre fogni. Én egy 2 gyerekes anyuka vagyok. Mindkét gyerekem kicsi, 1 és 3 évesek. Én mindig imádtam sportolni. Most is sportolok heti 6 napot. NEM JÁTROK EL OTTHONRÓL. Otthon viszont kb 1,5 órát töltök edzéssel. Iszom a fehérjeport is. anyósom tegnap az egész család füle hallatára megalázott. Szerinte szégyelljem magam, hogy igy nézek ki és hogy iszom azt a szart. Őszerinte ez nem egy 2 gyerekes anyukához illő.


Nos a kérdésem annyi lenne, hogy valóban abbakéne hagynom és azt a 1,5 órát is a gyerekeimmel tölteni?


Hozzátenném még azt is, hogy a nagyobbik kislány velem tornázik, nagyon szereti őis csinálni.



2015. jan. 10. 09:30
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
61%

Az soha nem vezet jóra, ha mások elvárásai alapján éled az életedet.


Amúgy, ha el is járnál otthonról és megbízható emberre hagynád a gyerekeket, mi baj lenne?


A kérdés az, hogy téged miért tudott az anyósod elbizonytalanítani? Érzel igazságot abban, amit mondott?

2015. jan. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Nem érzem igazságosnak. A terhességek végén már nem bírtam a mozgást és sajnos depressziós is lettem. Tehát nekem szükségem van erre. Csak tudod nagyon rosszul esett és elgondolkodtam rajt.
2015. jan. 10. 09:35
 3/41 anonim ***** válasza:
71%

Dehogy kell szégyelned magadat :)

Otthon mit sportolsz?

2015. jan. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
83%
Az "anyós" és az "igazságos" szavak ritkán szerepelnek egy mondatban. :)
2015. jan. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
49%
Nekem az ilyen kérdések mindig olyan egyoldalúak. El nem tudom képzelni azt a szituációt, hogy valaki (még, ha egy végtelenül gonosz anyós is) csak azért megszóljon valakit, mert az nincs elhízva. Nyilván ő ennél többet lát a dolgoban, amiben lehet, hogy nincs igaza, de tuti, hogy nem azért szólt be, mert csinos vagy. Csak tippelgetni tudok, de lehet úgy érzi túlzásba viszed, egészségtelennek gondolja a port, valamit elhanyagolsz, stb. Az a kérdés, hogy valóban így van-e. Abban szerintem semmi rossz nincs, ha tornázol, amíg a gyerekek alszanak, vagy, amikor a férjed van velük. De pl. ha olyankor leállsz másfél órát tornázni szinte minden nap, amikor mindkét gyerek ébren van és te vigyázol rájuk, az nekem is fura egy kicsit.
2015. jan. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
73%
A mozgás miatt nem kell szégyellned magad. De azon elgondolkodnék a helyedben, hogy mi miatt fontos ennyire a sport (kompenzálsz valamit esetleg?), hogy képes voltál amiatt depresszióba esni, hogy a terhesség vége felé már nem tudtál sportolni. Mert ez nem normális reakció egy abszolút természetes jelensegre. Az anyós lehet, hogy a fehérjepor miatt haragszik, mert az neki egyenlő a doppinggal, tiltott anyagokkal.
2015. jan. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Futópad, súlyzó, aerob, tibeti jóga (ezt nagyon szereti a lányom) Igazából ez mindig a hangulatomtól függ. :)
2015. jan. 10. 09:46
 8/41 A kérdező kommentje:

Igen, őszerinte az "drog". Hiába magyarázom neki hogy nem az :(


Nemtudom, miért ilyen fontos. Talán mert megszoktam, már kislányként is jártam sok helyre, gondolom ezért lehet.

2015. jan. 10. 09:48
 9/41 anonim ***** válasza:
50%

Miért kell fehérje por? A fehérjét természetes úton is beviheted a szervezetedbe.

A torna nem baj, ha nem viszed túlzásba.

2015. jan. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
Mert nem nagyon szeretem a csirkét és a tojást :)
2015. jan. 10. 09:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!