Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek kettő keresztneve van,...

Akinek kettő keresztneve van, melyiket használja?

Figyelt kérdés

Melyik tetszik jobban és ,hogy szólítják mások?

Akár gyerek vagy felnőtt.


2015. jan. 18. 18:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az elsot hasznalom bar a masodik jobban terszik, de szuletesemtol az elson szolitanak es egy idoben a masodikon mutatkoztam be de nem tudtam meg sem ugy megszokni. Valahogy az elso vagyok en a masodik egy apro reszem de a ketto egyutt ad egy egeszet.
2015. jan. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az elsőt. A 2. nevemet csak akkor írom ki, ha kötelező.
2015. jan. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az első nevem használom, a gyerekeket is az első nevükön szólítjuk. Férjem is az elsőt hasznája
2015. jan. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem 2 nevem, soha nem szerettem. Csak az elsőt használom, ám vannak olyan hivatalos papírok, ahová muszáj kiírni...


3 gyerekünk van, eszünkbe sem jutott nekik kettőt adni!

2015. jan. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Elso vagyok: En szeretem hogy ketto van es a gyerekeink is kettot kaptak 😊 nalunk ez hagyomany
2015. jan. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Húgom a másodikat használja, születése óta mindenki azon szólítja. Az első amúgy anyunk neve.

Lányom az elsőt használja, ő azért kapott két nevet, mert az apukájával nem tudtunk megegyezni. Egy ideig apa az általa választott néven szólította, de a leányzó egy idő után arra kérte, inkább ő is használja az első nevét.

2015. jan. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos csak egy van (örülnék egy normálisnak is...) de vannak ismerőseim, akiknek kettő van. Ahogy én látom, összevissza van. Vannak akik az elsőt, vannak akik a másodikat használják. Ez főleg attól függ, hogy melyik a szülő neve... Aki az apja nevét kapta elsőnek, az a 2.at használja, aki az anyjáét 2.nak, az az elsőt használja. Ismerek olyat is, aki a 2 rossz közül a kevésbé rosszat használja, ami az első. Hozzátenném 2 hihetetlenül ódivatú névről van szól, amelyekből az első a lány anyjának neve, a 2. a nagymamájáé...

Ha lenne második nevem, de anyámé lenne, énse használnám, de ha teljesen új név lenne midkettő, ahhoz ragaszkodnék, amelyik jobban tetszik. Teljesen mindegy, hanyadik helyen kell leírnom.

2015. jan. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én az elsőt, a fiam a másodikat.
2015. jan. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
párommal mi az elsőt használjuk, a lányunknál a másodikat
2015. jan. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Tök vegyes az ismerősök/rokonok között, hogy ki Melyiket használja.

Anyumnak kettő van, végülis az elsőt használja, azt is ünnepeljük, a második nevét nem. De utálja, egy időben, a munkahelyén a másodikon szólítatta magát. Nem jött be neki, mert ismerték őt, így mindig mindenki az első nevén szólítja.

A bátyám fiainak is kettő van, ők használják mindkettőt, főleg, ha szigorúak akarnak lenni a szülők, kimondják mindkettőt " Péter Márton, megmondtam, hogy nem mehetsz el"

Unokatesóm szintén két nevet kapott, őt születése óta az én családom a második nevén emlegeti, míg a férje és a rokonai az elsőn szólítja. Volt is pislogs, amikor férjhez ment, és az új rokonokkal az ifjú feleségről beszéltünk. mi már el is felejtettük, hogy van első neve, ők meg nem tudták, hogy van második. Aztán leszünk, hogy kiről beszél az a másik? :)

Van olyan munkatársam, aki 40 évig az első nevét használta, majd egy huszárvágással áttért a másodikra. Amikor odajött hozzánk dolgozni, már a második nevén mutatkozott be. Gyakorlatilag csak én tudtam, mint munkaügyes, hogy neki két neve van. Később állította, hogy jobb a lelkivilága, hogy váltott. Olyasmi, mint amikor sorsdöntő dolgoknál levágatjuk a hajunkat, és jobban érezzük magunkat.

Amúgy elég sokan használják a második nevüket.

2015. jan. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!