Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen lány- és fiúnevet...

Milyen lány- és fiúnevet tudtok, amelyek nem becézhetők?

Figyelt kérdés
Persze tudom, hogy mindegyiket lehet valamilyen módon becézni, de vannak olyan nevek, amelyeknek azért nem nagyon van ilyen alakja, max. a -ka/-ke forma.

2015. jan. 22. 11:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
63%

Egyik szempont volt nálunk is sok egyéb mellett. Zoé lett, még örültem is, hogy már csak a rövidsége miatt se lesznek gügyögős becenevei, maximum Zozó típusú.


Aztán apám egyszer látogatóba érkezett és az ajtóból nagy vigyorral üdvözölte az unokáját: Zoééécska!

Szóval a -cska végződést bármi után oda fogják tenni. De hallottam már Zoékácska(!!) megnevezést is rá. Csodálom, hogy az illetőnek nem tört bele a nyelve :)

2015. jan. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
63%
Lányaim Adél és Emma. Egyik sem becézhető (csak Adélka, Emmácska).
2015. jan. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
68%
A Margaréta nehezen becézhető, max Grétinek hallottam, de annak meg nem sok köze van a névhez...
2015. jan. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
81%
Szintén Adél vagyok, soha nem becéztek.
2015. jan. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%
Máté, Adél, Zóra
2015. jan. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
81%

Családunkban van Írisz, Ábel, Máté, Lia.

Elvileg nem becézhetők, de a család simán talált már beceneveket a gyerekeknek. :)

2015. jan. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%
Tekla
2015. jan. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
81%
Flóra vagyok, sose tudtak becézni. Max Flóri, de az meg a Flórián becézése inkább, ezért nem nagyon szokták alkalmazni.
2015. jan. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
75%

Nekem a lányom Flóra. Tényleg nehéz becézni.:)

Flócinak, vagy Flónak szoktam becézni, de leggyakrabban a Flórát használom. A legkisebb Míra, őt is nehéz becézni.

Egyébként szerintem még nehezen becézhető:

Kamilla, Adél, Anett, Bea, Csenge, Edit, Helga, Judit, Lívia, Nadin, Ármin, Áron, Dávid, Kristóf, Milán, Zaránd, és még rengeteg van, ez csak az ami hirtelen eszembe jutott.

2015. jan. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
73%

Kislányom Ellie, így nem becézhető. Na persze, csak hittem..

Apukája simán le "Ellusozta", de rájött Ő is, hogy ennek a becenévnek semmi köze a nevéhez.:-))

Ellie, csak így simán :-)!

2015. jan. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!