Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen autósülést vegyek? 20...

Milyen autósülést vegyek? 20 hónapos 90 cm magas,14 kg, lassan túl lóg a feje az ülés fejtámláján.

Figyelt kérdés
Vegyek 9-36 kg a belső övrendszere miatt, vagy inkább dönthető 15-36 kg? Az autó öve ugyanúgy biztonságosan odaköti mintha az ülés övével csatolnám be?

2015. jan. 23. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
15-36 kg-os üléshez kicsi még, alacsony. Az én fiam 2 évesen kapott új ülést a 0-18-as helyett és 9-36 kg-os ülést vettünk. Most 2,5 éves múlt. 17 kg és 100 cm, de még mindig a belső övet használjuk.
2015. jan. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy normális méretű 9-18-as ülésben egy ekkora gyereknek el kell még férnie. Az én fiam 103 cm volt és 15 kg, amikor 15-36-os ülést vettünk neki. Ha nagyon cserélni akarsz, akkor csak 9-36-os jöhet szóba. A 15-36-os sose dönthető annyira, mint a 9-18-as.
2015. jan. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

Igen, csak a 9-36-os ülés jó nektek (vagy a 9-25-ös, ne fikázzátok, vannak már jók ebben a kategóriában is).

De: A gyerek nem akkor növi ki az ülést, ha túllóg a feje, hanem:

- szűk az ülés

- a vállpánt már a váll alól indul ki a támlából

- a gyerek feje annyira kilóg az ülésből, hogy a füle felső vonala túlér az ülésen!

2015. jan. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az enyém is kb ekkora , sőt kicsit magasabb 95cm. Én is nagyon nézegetem melyiket vegyem, de úgy gondolom, ha a téli szezon véget ér akkor a könnyebb vékonyabb ruhával még jó lehet meg vékonyabb kabáttal. Majd kiderül, mondjuk az enyém idősebb a tiédnél, de én 15-36 kg-osban gondolkodom, végülis nem kormegjelölés van, hanem súly. Azt szokták mondani, hogy ami nagyon tág határt érint az nem jó pl 9-36kg mert fura hogy egy 9 és egy 36 kg-os gyereknek is jó. Ha meg súlyra megvan 15kg miért ne lenne jó? Mondjuk bele kell próbálni a gyereket. Mi sem tettük még, mint írtam bízom, hogy a tavaszi nyári ruhában még egy kicsit kihúzzuk valameddig. Igazából már kinéztem, de még várok, meg hátha lesz közben valami jó akció.

Amúgy oda fogja kötni biztonságosan az ülést a gyerekkel együtt, de inkább isofixest vegyél, mert annak az rögzítve van az autó üléséhez, a másik meg csak úgy ott van és gyerekkel együtt fogja az öv. Lehet egy nagyobb fékezés, ütközésnél jobban megnyomja a gyereket az öv nem?

2015. jan. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es. A kiló az egy dolog, de a magasság legalább olyan fontos, ha nem fontosabb. Mint írtam, az én fiam 100 cm és még nem elég a magassága az autó saját övéhez. Nekünk egyébként ilyen van:

[link]

2015. jan. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen én is bízom benne hogy nemsokára tavasz és vékonyabb ruhákban még elfér benne. Most azért elég nehéz bekötni, de igen figyelnem kell hogy honnan jön az öve és az nekem úgy tűnik így kabátostul hogy a válla alól, de lehet megnézem kabát nélkül egyet gyorsan. Egyébként Besafe Izi Comfort x3 van, nagyon szeretem, nagyon jó ülés minden szempontból.

Azon is gondolkodom hogy használtat de jó minőségüt vegyek, de aztm meg csak ismerőstől merek.

2015. jan. 23. 15:14
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, nehéz ez a döntés :) főleg hogy a pénztárcára is figyelni kell... sajnos

De szerintem a 4-s válaszolóval nagyjából egy a dilemmánk :) ha döntésre jutsz, vesztek valamit kérlek írj!

2015. jan. 23. 15:16
 8/8 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Azért kíváncsi lennék, mi volt ilyen haszontalan a válaszomban?

2015. jan. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!