Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekvállalás vagy másik...

Gyermekvállalás vagy másik munkahely?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, 3 éve dolgozom a mostani munkahelyemen, a párommal nyáron lesz az esküvőnk.

Úgy hozta a helyzet a munkahelyemen, hogy fél éven belül innen mennem kell (saját döntés, hosszú történet..).

Napok óta a párommal beszélgetünk erről, hogy mégis mit tegyek, hogyan csináljam a jövőt. Alapvetően babát olyan 2 év múlva szerettünk volna, most felhozta, hogy mi lenne, ha a babaprojektet hoznánk előre. Csak én nem tudom.... nem akarom, hogy munkahelyi helyzet miatt döntsünk így és nem azért, mert 100%-osan szeretném. Azt terveztem, hogy az esküvő után még kicsit csak magunkkal foglalkozunk, csak ez a munkahelyi dolog most betett...

Nem a fővárosban lakunk, nehéz lesz másik munkát találnom, olyat, amivel aztán jól érezhetem magam a következő 2 évben, hogy tényleg értelme legyen annak, hogy várunk.

Ti mit tennétek?


2015. jan. 23. 17:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Semmiképpen nem vállalnék most babát, ha nem álltok olyan jól anyagilag. Ugyanis tegyük fel, hogy megszülsz, de azt tudnod kell, ha a szülés időpontjában nincs biztosítási jogviszonyod, akkor hiába van 3 év munkaviszonyod, nem leszel gyed-re jogosult, csak alanyi jogon gyesre és családira! Az meg jóval kevesebb.

Nyilván ha ez nem számít, akkor miért ne vállalhatnátok gyereket?

Illetve ha még te úgy érzed, hogy házasság után egy kicsit szeretnél kettesben lenni a pároddal és csak utána babázni, szíved jogod hozzá, hogy így érezz.

Szerintem teljesen jól érzed.

Utána úgyis egy jó pár évig nem igen lesz ilyen.:)

Én a helyedben még várnék. Mert legalábbis én úgy érzem a szavaidból, hogy oké, szeretnél, de még nem most. És ennek szerintem akkor kell lennie, amikor az ember igazán akarja.

2015. jan. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én amikor ott akartam hagyni a munkahelyemet, akkor a sorsra bíztam. Elhatároztam, hogy az lesz, amelyik előbb lesz. Elkezdtem új állás után kutatni, közben abbahagytuk a védekezést is. Így született meg a kislányunk! :-)
2015. jan. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!