Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek hány éves koráig...

Szerintetek hány éves koráig szabad együtt fürödni a gyerekkel?

Figyelt kérdés

A kérdés egyébként is megfogalmazódott bennem mostanában, de Berki kislányával fürdős képe után tényleg érdekel. Ő ugyebár kapott hideget-meleget.

Ti szoktatok együtt fürödni a gyerkőcötökkel? Mennyi idős koráig? Azonos vagy ellenkező nemű a gyereketek?


Most a higiéniai dolgoktól tekintsünk el, feltételezzük senki nem koszosan, ápolatlanul száll be a kádba a gyerek mellé!



2015. jan. 28. 09:34
1 2
 1/16 Költőnő? ***** válasza:
100%
ott írta gyermekpszichológus h 3 éves korig minden további nélkül mehet, nem számít a gyereknek, utána pedig csak figyelni kell a reakcióit. És ha azt látni, h vmiért nem jó neki a meztelenség: hanyagolni kell.
2015. jan. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Én néha együtt fürdök a kislányommal,és ő 5 éves.Ő kér meg,hogy -Anya fürödjél velem,megszeretném mosni a hajad.Neki ez nagyon tetszik,de az apjával még sosem fürödtek,és nem is fognak szerintem,csak a strandon.
2015. jan. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
68%
Szerintem egyáltalán sosem kellene... Persze ha a gyerek kifejezetten kéri, akkor nyugodtan ovis korában :) de pusztán szülöi ötlettől vezérelve sporolásból, poénból, cukiságból neeee!
2015. jan. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
42%

ameddig a gyerek is helyénvalónak érzi ezt !


ált legkésőbb a tini kor kezdetén már nem akarnak együtt fürdeni :-)

2015. jan. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
59%
Igen, szoktunk együtt fürdeni a gyerekkel. Leginkább az apja, mert az ő reszortja a fürdetés, de néha kéri, hogy én fürödjek vele. 3 éves fiú egyébként. Addig lesz így, amíg igényli, ő dönt. Nem látok ebben semmi kivetnivalót, szeretném, ha a gyerekem azt tanulná meg, hogy a testünk nem szégyelleni való valami. Sőt, azt akarom, hogy lássa, hogy a (média szerint) nem tökéletes testünk is tökéletes és gyönyörű, és bármi "hiba" van a testünkön, azt sem kell szégyelleni.
2015. jan. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
100%

Szerintem is addig, amíg a gyerek igényli.

Én anyukámmal 4-5 éve koromig fürödtem együtt, apukámmal talán 3 éves koromig (mindig volt rajta fürdőnadrág, olyan amit a strandon is használt).

22/L

2015. jan. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%
Volt kollégám a 8 éves lányával is együtt fürdik :-)
2015. jan. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%

Anyukámmal sose fürödtem együtt, apukámmal kiskamasz-koromig (kb 10-11 év). Apám 2 munkahelyen dolgozott, az egyik munkája a pincérkedés volt, így elég keveset láttam kiskoromban. A közös pancsi (hetente 2x volt otthon hajnali 2 előtt egyébként) volt a mi közös időnk. Én élveztem, semmi nyomot nem hagyott bennem. Akkor hagytuk abba, mikor én már kényelmetlenül éreztem magam (nagylányosodni kezdtem)

19L

2015. jan. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan ismerôs család, ahol apuka időnként a 8 éves kislányàval fürdik, ha a kislány kéri. Fürdőnadràg nélkül, mert anyuka mesélte, hogy nincs a világon annyi habfürdô, amit a kislány és apuka ilyenkor elhasznàl....hogy ugye apukából ne látszódjon aminek nem kéne egy 8-9 éves kislány előtt. Nekünk nincs gyerekünk még, de én nem tervezem, hogy együtt fogok majd fürdeni a gyerekkel, szerintem leendő apukának sincs ilyen igénye, max ha a gyerek kéri, de 3-4 éves korig, és nemtől függően apuka fürdőnadrágban stb.
2015. jan. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%
Alapvetően én ezt szokatlan dolognak tartom tesómmal fürödtem együtt, de ha nem olvasok ilyenekről, hogy együtt fürdés a szülővel nem jutott volna eszembe. :) Nálunk nem volt szokás, ettől függetlenül nem gondolnám, hogy rossz dolog lenne, főleg pici gyereknél, 1-2 éves korig simán belefér.
2015. jan. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!