Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen sűrűn látogatjátok a...

Milyen sűrűn látogatjátok a gyerekeitekkel a nagyszülőket?

Figyelt kérdés

Nekünk még nincs gyermekünk(!) De már most állandóan meséli anyósom, hogy xy-nak vannak unokái és alig látja őket stb. Nyilván többször fogok anyukám segítségéve élni, de én egyáltalán nem ilyen szélsőséges különbségre gondolok közöttük. Igazából nem tudom eldönteni miért mondja nekem ezt? Kezdem sértésnek venni, hogy ő ezt nézi ki belőlem?

Ti kihez mennyiszer mentek egy hónapban? Mekkorák a gyerekeitek?


2015. febr. 4. 14:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mivel 630 es 1000 kilometerre lakunk a nagyszuloktol ezert, nem talalkozunk minden heten :)


4x megyunk Magyarorszagra egy evben, es a nagyszulok is kijonnek latogatoba evente 1x.

2015. febr. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Havonta kábé. Ez annyit jelent, hogy minden második hét végén megfordulunk valamelyik nagymamánál. Sajnos a hét vége másra is kell, mivel mindketten dolgozunk egész héten, és a kötelező hét végi feladatokon kívül szeretne az ember időnként együtt lenni a saját családjával, elmenni teszem azt moziba vagy kirándulni vagy csak építeni valamit otthon a szőnyegen. Hatéves kislány vagy egyébként. Nagyon aranyosak a nagymamák, de óhatatlanul velük "kell" foglalkozni, ha náluk vagyunk vagy ők vannak nálunk. Mivel ritkábban találkozunk, ilyenkor velük "kell" beszélgetni és ez őszintén szólva nem annyira a családdal együtt töltött idő. Persze ők is családtagok, de hát a gyerek ilyenkor sajnos háttérbe szorul kicsit. Főleg télen, mikor be van az ember szorulva a lakásba és a gyerek is jobban igényelné, hogy lekössék.

Hozzátartozik az is, hogy sajnos a hétköznapjainkban sem igazán vesznek részt a nagyik, és ez nem a mi döntésünk. Szóval nincs olyan, hogy nagyi jár a gyerekért az oviba vagy bárhová elvinné mondjuk különórára vagy főzne vacsorát, mire hazaérünk este.

2015. febr. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Hetente 1× biztos hogy jönnek de van hogy 2× is. Néha utóbi 2 hétben hétvégre elengedtem velük az 5 hós fiamat. Reggel 9kor elvitték délután visszahozták. A.
2015. febr. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
-Néha
2015. febr. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek.

Amikor még vidéken laktunk (ahol a férjem nőt fel, oda költöztem le hozzá anno), akkor anyósomékkal egy lépcsőházban laktunk, mikor már terhes lettem az első lányunkkal. Kezdetben egy emelettel feljebb (albérletben), majd amikor fél éves volt a lányunk, leköltöztünk a földszintre (albérletbe).

Ha én nem vittem a lányunkat hozzájuk (hatalmas távolság!), akkor nem látták az unokát. Maximum az ablakból, ha épp lent sétáltunk az utcán vagy a játszótéren voltunk (ház előtt volt pont).

1,5 éves volt a lányunk, amikor hazaköltöztünk (Pest) és vettünk egy saját lakást.

Egyik hónapban ők jönnek, a másik hónapban mi megyünk. Megvan ez így oldva. Beszélünk szinte mindennap, skypon is.

Amíg lent laktunk vidéken, addig anyukámék is egyik hónapban jöttek, másikban mi mentünk.

Most itt lakunk tőlük 10 percre és heti 2-3 alkalommal találkozunk, de 1-2 hetente 1× úgy, hogy több időre.

Heti 2-3 alkalom az max. fél óra, tehát nem egy tartalmas unokázásra elég idő!


Én úgy vagyok és voltam vele, hogy nem kényszerítek senkit arra, hogy a gyerekeinket lássák vagy találkozzanak velük. Aki kíváncsi rájuk, azok megoldják, hogy lássák vagy velük legyenek.


Egyébként vicces, hogy mióta hazaköltöztünk Pestre, anyósomék elvannak keseredve, hogy alig látják az unokákat és milyen rossz nekik. Mondom, ezt mind úgy, hogy amikor konkrétan a SZÁJUKBAN laktunk, akkor se vitték túlzásba az unokázást.

Volt olyan hónap, hogy nem is látták a nagyobbik lányunkat (mikor még csak ő volt), mert ha nem futottunk össze a lift előtt vagy a ház környékén, akkor nem jöttek és nem is kerestek minket!


Egyébként anyósékkal nincs semmi probléma, egy szavam se lehet rájuk, csak ez nekem rettentően fura volt! És a mai napig is az .. a férjem meg már nem foglalkozik ezzel, rengeteget beszélgetett velük erről anno. Most már nem "tépi" a száját.

2015. febr. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A fiunk 2,5 éves, apuval és a feleségével egy városban lakunk, anyukám 25 km-re lakik, de sokat jön be a munkája miatt. Változó a találkozások száma, van hogy heti egy, van hogy szinte minden nap. Van, hogy átmegyünk este apuékhoz hétközben, van, hogy csak hétvégén megyünk. Vasárnap ki szoktunk menni anyuhoz vagy ő jön be, de persze ha valakinek más dolga van, akkor kimarad az a hétvége. Nagyon jó a kapcsolatunk apuékkal és anyuval is.

Apósom és anyósom még sosem látta az unokáját és nem azért, mert 200 km-re laknak.

2015. febr. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

2 gyerek van, 2 éves, 4 hónapos


150 km-re lakunk anyutól, oda havonta egyszer szoktunk menni pár napra, ott van nagy udvar, imádja a fiam

anyósomékkal egy városban lakunk, hozzájuk hétvégén megyünk, de néha ők is jönnek hétköznap ha vmi miatt szükség van gyerekfelügyeletre

2015. febr. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

2 éves a fiunk, 130 km-re lakik anyósom. Igyekszünk 2-3 havonta találkozni velük (jó a viszony).

Most pl 1 hetet lent van náluk, mert nekünk sok minden összegyűlt, ők meg ráérnek, vállalták.

2015. febr. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

3 gyerek.

Anyósékhoz 2 hetente megyünk, max 2-3 órára, mindig együtt sógorékkal. (20-25 perc kocsival)

Apukámék 1-2 hetente jönnek, szintén kb 2 órára. (35-40 perc kocsival)

Anyukámmal minden nap találkozunk hétköznap, de ő sokat segít, ő szokta összeszedni a gyerekeket a bölcsi/oviból, és hazahozza őket, én kb egy óra múlva jövök haza utánuk. Még iszunk egy jó kávét együtt anyuval, aztán szokott hazamenni. Közel lakik, pár perc séta.

2015. febr. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mi a baj azzal amit írtam hogy lelettem pontozva?
2015. febr. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!