Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek azok az emberek,...

Szerintetek azok az emberek, akik tudatosan nem vállalnak gyereket, mert rengeteg gonddal jár, azok tisztában vannak vele, hogy mennyire egyedül lesznek öregkorukban?

Figyelt kérdés
2015. febr. 14. 13:37
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nem gondolkodik mindenki előre. Ismerősöm elvált, éli az életét jóval fiatalabb férfiakkal. Nem akar egyáltalán gyereket. Rólam már a hátam mögött kifejtette, hogy biztos azért vagyok ilyen sovány, mert kiidegel a 3 gyerek:) Neki soha nem kell.
2015. febr. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
99%
A gyereket vállaló emberek nem saját öregkoruk társasági életének biztosítására nevelnek gyereket.
2015. febr. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Szerintem azért is vállalnak kedves utolsó.NEhogy már nem gondolsz arra,milyen rossz lenne 60 70 évesen egyedül ülni a karaácsonyfa alatt,mert nincs gyermeked se unokád.Azért ezt te se hiszed el,hogy meg se fordult SOHA a fejedben.
2015. febr. 14. 13:50
 4/40 anonim ***** válasza:
92%
Attól, hogy valakinek gyereke van, még maradhat egyedül öreg korára... Én pl. nem ezért szültem gyereket.
2015. febr. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%

1, attól, hogy gyereket vállalsz, még ugyanúgy egyedül maradhatsz. Lehet, hogy elhúz az ország másik végére dolgozni, vagy a világ másik végére, vagy egyszerűen csak rájön, hogy azért szülted, hogy ne legyél majd egyedül és bedug egy öregek otthonába mert nem kíváncsi rád, ne adj isten előbb meghal mint te...

2, azért vállalni gyereket, hogy ne legyél egyedül, önzőség. Én csak ezért nem fogok gyereket csinálni, és annak sem örülnék ha kderülne, hogy a szüleim ezért akartak.

2015. febr. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek nem garancia arra, hogy nem maradsz egyedül idős korodra.

Idősek otthonában töltöm a gyakorlati időmet, érdekelt, hogy ki miért él ott. Vannak gyermektelenek, vannak olyanok, akiknél a család nem tudja őket otthon tartani az egészségi állapotuk, és amiatt, hogy dolgozniuk kell, de látogatják őket. A legtöbbe viszont azok vannak, akik felneveltek x számú gyereket, de valahol kisiklott a családi élet, és jó, ha pár havonta rájuk néznek, vagy még annyit sem.

Persze nagyobb az esély arra, hogy ha van gyereked, mindig lesz, aki rád nyitja az ajtót, de csak ezért gyereket vállalni dőreség.

Ha valaki igazán nem akar utódokat, akár a felelősség, akár a beállítottsága miatt, az ne is vállaljon gyereket. Egyiküknek sem lesz jó. Helyette erősen spóroljon arra, hogy ne sima idősotthonba kerüljön, hanem idősek házában tudjon lakrészt vásárolni, ahol külön kis lakása van, de midig ott a segítség, ha kell.

2015. febr. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
76%

Nekem van három ismerősöm, akinek nincs gyerekek.


1) Már öregebb (70 körül van), ő nagyon bánja, hogy a férjével anno nem vállaltak gyermeket. Próbálkoztak, szerettek volna, de nem jött össze, a többedik vetélés után meg már nem is "érdekelte" őket. Mikor meghalt a férje (~12 éve), akkor jött rá, hogy mennyire egyedül van. Egy rokona sem volt, se az ő felmenői közül, se a férje felmenői közül.


2) Fiatal pár (mind a kettő a 30-as éveiben jár), házasok. Már általános iskola óta együtt vannak, szerelmük mégis a házassággal teljesült be. A férfi gyakran utazik külföldre és tölt ott több hetet - hónapot (katona), a feleség pedig felcsapott fitnesz edzőnek. A férj elég sokáig szeretett volna gyereket, de mind a ketten házasság utánra tolták a dolgot. Most, hogy a feleség évek óta fitnesz edző lett, egyáltalán nem akar hallani a gyerekről. Ugyanis nem fér bele az életébe/elképzeléseibe. A férj beletörődött, bár én spec. tudom, hogy mi van a háttérben, ő hogyan gondolkozik erről az egészről (legjobb barátom).


3) Középkorú, aki világ életében remete életet élt és így jó neki. Mostanság mondogatja, hogy milyen jó lenne/lett volna egy gyerek vagy család.

Neki hiányzik, de nem tud és szerintem nem is akar megállapodni sosem.

Minden esetre idősebb korában van kire számítson. Pl. itt vagyunk neki mi is (keresztapám).

2015. febr. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Nyilván vannak kivételes esetek.Mi is elköltöztünk otthonról,de karácsonykor és ha ünnep van találkozunk.Nálunk senki nem került öregek otthonába,pedig nagyim 90 éves de soha nem tennénk ilyet vele,megoldjuk másként.Lány és unkokái segitik mindenben.A gyakorlat azzt mutatja,hogy ha van gyereked,nem ülsz egyedül a karácsonyfa alatt,és ha korházba kerülsz,lesz ki meglátogasson.Persze vannak kivételek,de ne a kivételekböl induljunk ki.
2015. febr. 14. 14:08
 9/40 A kérdező kommentje:
Van egy ismerösöm 58 éves és kiderült hogy rákos.Se felesége se gyereke.Most egyedül fekszik a korházban,senki nem látogatja,minden karácsonykor egyedül ül a fa alatt.Nehogy már azt mondjátok,hogy ez nem számit,amikor valaki gyereket vállal??mert ugye ezt ti se hiszitek el................
2015. febr. 14. 14:11
 10/40 anonim ***** válasza:
96%

Sajnos jó sok kivétel van:-(

Szinte minden városban van idősotthon, és szinte mindenhol ugyanannyi családos él. Az azért nem kevés.

2015. febr. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!