Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen d vitamin létezik a...

Milyen d vitamin létezik a vigantol-on kívűl?

Figyelt kérdés

Ti milyet használtok? Mennyit? És mennyi idős a babátok? D vitaminon kívűl még adtok nekik valamit (c vitanint)?

Nekem 13 hónapos kisfiam van, napi egy csepp vigantol-t kap, pont most fog elfogyni s gondoltam ujra feliratás helyett inkább vennék valami vénymentes terméket a bio boltban! Tapasztalatok?



2015. febr. 16. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért nem veszed meg recept nélkül? Így nem 300, hanem 700Ft kb. Egyébként én télen 2 cseppet adok + 10csepp cebiont naponta.

több multivitamin tartalmaz d vitamint is, de csak nagyon keveset.

2015. febr. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudtam hogy recept nélkül is lehet kapni!? És mennyi idős a babád?
2015. febr. 16. 22:18
 3/10 Lienci ***** válasza:
Kisfiam 12 honapos. Vigantolbol heti egy-ket alkalommal 2ceppet adok. Ezen kivul,kap az egesz napi innivalojaba 10 csepp cebiont cseppet (c-vitamin)+ a reggeli tapszerbe 3 cseppet, + az esti tejpepbe 3 cseppet. C-vitamint nem lehet tuladagolni. Ezen kivul minden nap adoki neki multivitMint, ami kis vasat is tartalmaz ennek a neve robokid vassal szirup.
2015. febr. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Vigantolt csak receptre lehet kapni. Az enyémek ilyen idősen csak napi 2 csepp Vigantolt kaptak.
2015. febr. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A vénymentes sokkal drágább, ez az egyik. A másik, hogy az olajos cseppből sokkal hatékonyabban szívódik fel a D-vitamin, mint tablettából.

Én úgy szeretnék Vigantolt szedni, de nekem nem írnak fel, csak Freseniust. :D

2015. febr. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

az nem csupán D vitamin, hanem D3, különbség...

ismerős is mást akar adni, de neki valami kórházi ismerőse fogja rendelni, szóval nem olyan könnyen helyettesíthető valami egyébbel..


amúgy napi egy csepp az elvárt.különben mégó lábú is lehet a hiányától.

2015. febr. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor maradunk a vigantolnál!
2015. febr. 17. 05:11
 8/10 anonim ***** válasza:
Van egy csomó fajta, ha mást adsz neki, azt nézd, hogy lenyeli-e majd egyáltalán, vagy ha olaj, akkor a vigantol egy cseppje 500NE Dvitamin, ezt adod most naponta. De amúgy a vigantol a legjobb szerintem és jó áron van feliratva.
2015. febr. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
D3 vitaminja van az Eurovitnek, 1200 Ft körül van. Mi Vigantolt használunk. Minden vasárnap kapnak 7 cseppet, mert sajnos, ha naponta kell adagolnom, akkor ki-kimarad. Ezért álltam át a heti 1x7-re. Ezen kívül a nagy (4 éves) minden nap kap Jutavit C-vitamin rágótablettát, napi 10 csepp Béres cseppet, és halolajat. A kicsi (15 hó): napi 10 csepp Jutavit C-vitamint vízzel keverve és halolajat. A Jutavit azért jobb, mint a Cebion, mert valódi, természetes C-vitamint tartalmaz, nem szintetikusat.
2015. febr. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi innen vásárolunk adalékanyagmentes, nem szintetikus vitaminokat:

[link]

2015. febr. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!