Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor "mertétek" lecserélni...

Mikor "mertétek" lecserélni pl. az ülőgarnitúrát egy viszonylag kényesre kisgyerek mellett? Nálunk csak világos plüss jöhet szóba, ezért nem tudunk dönteni.

Figyelt kérdés
2015. febr. 17. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Gyerekfüggő.

Nekünk alapból világos, kényes kanapénk volt a baba születése előtt is, de volt olyan szerencsénk, hogy lányunk soha nem kente össze, nem öntött rá semmit. Mai napig tök szép a kanapé (5 éves a lányunk).

Unokaöcsém viszont két éves koráig nagyon maszatolt mindent. Tesómék világos vajszínű kanapéja a 2 év alatt olyan szürke lett, hogy később le is kellett cserélniük.

2015. febr. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A kisebbik lányom 2,5 éves. Pár hete ügyesen lekakaózta, sőt, a falat is.

Viszont igencsak le van rottyanva már szegény ülőgarnitúránk. :)

Komolyan, már ciki vendégeket hívni.

2015. febr. 17. 14:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Én akkor tervezem, ha már biztonsággal szobatiszta lesz. Attól nem tartok, hogy rákeni a lekvárt, mert nem szokott ott enni, de nem akarom, hogy pisiszagú legyen, amit nem lehet eltűntetni belőle.
2015. febr. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Átmeneti megoldásnak vegyél valami szép takarót, és tedd rá :)
2015. febr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én sem tartottam tőle. :)

Szépen besétált a kakaóval, szívószállal és elkezdett beszélni. A szívószál elszállt és végigpermetezte a kanapét is meg a falat is.

Ettől a népségtől (értsd: gyerekeim+férjem) nem marad meg semmi a kanapén. :) még a férjem is fél perc alatt kihelyezkedi maga alól.

Varrtam az ülőrészre új huzatot. 3 hétig bírta. :)

2015. febr. 17. 14:25
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekünk is kényes, gyapjú és selyem huzatos, szürkésbézs kanapénk van, csak a huzat volt rá 100e anno (ráadásul csak tisztítóban mosható). Előbb volt, mint a fiunk, de volt macskánk 16 évig, úgyhogy én fel vagyok készülve ágytakarokból, vászon, 90fokon moshatóak, polár takarók (még a szőnyeget is leterítem, ha csak mi vagyunk itthon és a gyerek úgy pakol, ahogy akar. Az ágytakarókat kb, hetente kell mosni, illetve folttisztítózni, de a kanapénak és a huzatjának egyelőre semmi baja.


Egyébként lehet kapni olyan kanapékat, amiknek mosható a huzata, levehető, gépben kitűnően ki lehet tisztítani. A miénkre is lehetne venni póthuzatot is, moshatót, nem is olyan drága, de nem aból rendezkedtem be. 1,5 éves a gyerek és a nappaliban vacsorázik.

2015. febr. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi se nagyon eszünk a nappaliban, de a gyerekeknek épp sikerült a banánmaradékos kezüket beletörölni a piros huzatba. Bizony, a mosható huzat a tökéletes megoldás. Nekünk van 3 is a kanapéra, évszakonként cserélem, ha menet közben koszosak, akkor azt mosom. (plüsst sose vennék, nem csak kisgyerek mellé nem)
2015. febr. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Megfontolom ezt a levehető, mosható huzatot. Jó ötlet.

Nem akarom plédekkel, stb-vel eltakarni.

2015. febr. 17. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!