Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem kellene jobban támogatni...

Nem kellene jobban támogatni a gyerekeket az államnak?

Figyelt kérdés
A fizetés csökken, az árak nőnek és szinte mindenki napról napra él. Persze azt tudom hogy itt GYK-n mintaanyucik vannak problémák nélkül, de én azért örülnék ha nem csak ilyenek válaszolnának.
2015. febr. 26. 08:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
87%

Nem vagyok mintaanyuci, de pár napja az ingyen étkezős ovis kérdés, most meg ez...


Mindenki annyit vállaljon, amennyit fel tud nevelni! Van GYES, GYED, csp, óvodáztatási támogatás stb.


Nem mindig csak a markunkat kell tartani!

2015. febr. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
13%

De kellene. Mégsem támogatják. Ez a családi pótlék is...röhej.

Nekünk is van egy 6 hónapos kislányunk, de nem vagyunk összeházasodva, most gondolkozunk rajta, hogy elmegyünk és mégis csak legyen meg az a papir, ugyanis a párom Auszriában dolgozik évek óta, és sokkal de sokkal több támogatást adnának kint, a csp is jóval több. Viszont össze kell hogy házasodjunk hozzá.

Szégyen, hogy azon kell agyalniuk az anyukáknak, hogy mihamarabb visszamehessenek dolgozni a pénz miatt. Én is elterveztem, hogy maradok 3 évig itthon a babával, de az a nevetsége gyes összeg konkrétan az éhenhalásra elég. Ha nem kint dolgozna a párom, nem is tudom mi lenne velünk.

Aztán csodálkoznak, hogy fogy a magyar.

Nem vagyok mintaanyuci, annak örülnék a legjobban, ha itthon is meg lehetne élni.

2015. febr. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 anonim ***** válasza:
81%
Ennél jobban? Minek? Van gyed, családi pótlék, adókedvezmény ja hogy ezekhez munkahely kell... Nyilván a 25. 000 forintos gyes nem elég semmire, de a gyerek 1 éves kora után vissza lehet menni dolgozni. Nem kell észnélkül szülni. És az államtól ( adófizetőktől) várni a megoldást csak mert " én szültem egy gyereket". Mondom ezt ugy hogy teljesen átlagosan élünk nincsenek százezrek a bankszámlánkon, de van munkahelyem ahova visszavárnak és ha megszorulunk akkor megy a kislányom bölcsibe én meg dolgozni.
2015. febr. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 A kérdező kommentje:
Igen, máshol jobban támogatják a gyerekeket. És ez nem a szülők hibája, hanem az államé. Nekünk 3 gyerekre van úgy mindennel együtt kb 300 ezer ft bevétel. És aki azt mondja hogy mindenki annyit vállaljon amennyit tud, az nem nagyon gondol bele abba hogy évente egyre rosszabb a helyzet és senki nem jósnő, hogy tudja hogy mi lesz pár év múlva. Ha így gondolkozna mindenki, nem lenne gyerek sehol. Mert rettegni KELL! És ez szégyen.
2015. febr. 26. 08:16
 5/74 anonim ***** válasza:
96%

Én sem vagyok mintaanyuci, de azt hiszem inkább a munkahelyteremtésre és megfelelő jövedelemre kell gondolni. Ezek sajnos nincsenek meg ebben az országban. Aki egy kicsit is gondolkozik, a mostani helyzetben max csak 1-2 gyereket szül, pedig biztos szeretne többet is.

Közben pedig azt mondják az elemző emberek, hogy fogy a népesség. Hát ezért fogy.

2015. febr. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 A kérdező kommentje:
Igen kedves utolsó, de mi van akkor ha azok a gyerekek nem most születnek hanem már megvannak? Ha 5-6 évesek? Akkor azért még jobb volt a helyzet...
2015. febr. 26. 08:18
 7/74 anonim ***** válasza:
90%
Kedves kettes csak szólok Sehol máshol nem maradnak 3 évig otthon a gyerekkel. Nyilván több támogatást adnak ahol több az adófizető, de nálunk rengeteg az ingyenélő,aki nem ad a közösbe csak kivesz. Imádom ezt a hozzáállást, hogy a gyerek 3 éves koráig az anyja mellett a helye akkor is ha éhendöglik a család
2015. febr. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Azért ne feldjük, hogy munkahelyet találni nem egyszerű. Nem úgy van,hogy én bemegyek egy munkahelyre leülök és dolgozok :) Sajnos nem így megy ez.
2015. febr. 26. 08:23
 9/74 anonim ***** válasza:
66%
ja, nem maradnak otthon 3 évig. Csak némely kultúrországban működik a távmunka, részmunka, stb. stb. Van lehetőség úgy is visszamenni, hogy attól még látod is a gyereket. Nem kell bébiszittert fogadni, hogy elmenjen az óvodába, mert te nem érnél oda 6-ig sem.
2015. febr. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
39%

Kettes vagyok.

Pedagógus vagyok. (jujj majd most jöhet az, hogy a tanároknak mennyi szünetük van és egy szavam nem lehet...) A helyzetem nem egyszerű, mivel máshol lakok és máshol dolgozom, itt a megyénkben munkalehetőség ugyanis szinte semmi sincs. Tisztességesen dolgoztam eddig is, sőt a munkámat egyenesen imádom, ez a hivatásom, és ha meg lehet majd oldani, vissza is mennék dolgozni, csak hát ez nem ilyen egyszerű. Ott kellene házat venni, vagy bérelni (az itthonit lehetetlen eladni), és ha még ez sikerült is, tök egyedül lennék ott segitség nélkül. Lehet, hogy új munkahelyet kell majd keresnem - egyéb iskolai dolgok miatt is, ami szintén nem lesz egyszerű. Egyelőre még nem gondolok bele, hogyan tovább, majd meglátjuk.

Úgy gondolom, hogy becsülettel dolgoztam és fogok ezután is, nem fogom hagyni, hogy "éhen haljon a család", de ezek a támogatások, bérek, juttatások a béka feneke alatt vannak. Valaki annyira napról-napra él, hogy anyuka azonnal is visszamehetne dolgozni, hogy legyen pénz...ha tudna.

Érdekes azért néhány anyuka "kirohanása" igy ismeretlenül.

2015. febr. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!