Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Váltott valaki tablettás...

Váltott valaki tablettás fogamzásgátlóról Nuvaringre?

Figyelt kérdés

Orvosom javasolta, hogy a tablettás (Mercilon) helyett váltsak Nuvaringra az embólia kockázata miatt (életkor, dohányzás).


Mivel már 3 levél volt otthon, azt még javasolta, hogy szedjem végig. Elfogytak, a kérdés az, hogy a Nuvaringet ilyenkor mikor kell elkezdeni? Ugyanúgy 1 hét szünet és akkor helyezzem fel, vagy várjak meg egy új menstruációt? Vagy rögtön az utolsó tabletta után, másnap helyezzem fel?


2015. márc. 2. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:

A mellékelt papíron részletesen le van írva, ha jól emlékszem. Függ a tabletta típusától is. Én szoptatás alatt használatos tabiról váltottam, ott nem kellett várni, ha kombinált tablettát szedsz, akkor a 1 hét szünet után, vagy ha van benne inaktív tabletta, akkor az után. Kerestem neked egy linket is.

[link]

Én szeretem, tanácsként még annyi, hogy írd fel, mikor tetted fel, és mikor kell levenni, mert hajlamos lehet az ember elfelejteni. :)

Negatívumként nekem annyi jelentkezett, hogy hajlamosabb lettem a hüvelyfertőzésekre.

2015. márc. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hajjajj, már benne vagyok a tabletta szünetében...

Nem tudom, hogy a Mercilon hova tartozik, 21 egyforma tabletta van a levélben, sorrend csak azért van rajta, hogy a ráírt napok szamárvezetőként funkcionáljanak.


Akkor most várjak meg egy ciklust és utána helyezzem fel?


Régebben használtam ilyet is, de pont a hüvelyfertőzések miatt hagytam abba. Hosszútávon valószínűleg spirál lesz a megoldás, de 9 hónapja szültem, egyelőre inkább ezt javasolta a doki.

2015. márc. 3. 21:35
 3/3 anonim ***** válasza:

A Mercilon kombinált tabletta, ha 21 db-os, akkor szerintem a kihagyós rész vonatkozik rád, azaz a 3 hét tabletta után egy hét szünet, majd Nuvaring. Ámbár szerintem ha túl vagy már az egy héten, akkor is elkezdheted, csak az első héten kiegészítő fogamzásgátlást kell alkalmazni.

Tudom, nem vigasz, és furcsán hangzik, de most már tudom, nem csak én vagyok olyan béna, hogy fertőzése van a nuvaringtől. Én azért használom, mert a tablettát állandóan elfelejtettem bevenni. Viszont most, hogy nem szeretnék több gyereket, és jövőre leszek 40 éves, elgondolkodtam az elköttetésen.

Remélem segítettem, szép napot.

2015. márc. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!