Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekvállalás után fogadtatok...

Gyerekvállalás után fogadtatok nálatok alvó vendégeket vagy szerintetek illetlenség, és gyerek mellett nem is szabad ilyet?

Figyelt kérdés
Fiunk másfél éves lesz, egy hónapos volt, amikor először itt aludt egy barátnőm. Azóta is minden hónapban legalább egyszer alszik itt vagy egy barátnő vagy a férjem valamelyik barátja, van, hogy a párjukkal, de aludt már itt unokatestvérem stb. Mind rendes, megbízható emberek, azért alszanak itt, mert messzebb laknak, éjjel már nem jár busz, vonat, mivel egy-egy pohár borral vagy röviddel is megkínáljuk őket, vezetni se tudnak már. Mi szívesen látjuk őket, jól esik hajnalig beszélgetni mindenkinek, kicsit főiskolai kolesz hangulata van. Apósomék viszont mindig kiakadnak, amikor a fülükbe jut, mert szerintük nem vagyunk már tinik, hogy pizsama partyt tartsunk, ha megtudja a védőnő, milyen véleménnyel lesz rólunk, meg nem tudatjuk, hogy kiket fogadunk be, mi van, ha kirabolnak, bántalmaznak minket vagy a fiunkat, mert pedofilok. Mi meg mindig csak a magunkét hajtjuk, hogy de hát ismerjük őket, valakit már 25eéve, az életem rájuk biznánk, nem vadidegenek. Tényleg szokatlan ez a felállás? Akik vannak gyerekes barátaink, nem sok, ők is fogadnak így vendégeket, mi is aludtunk náluk, amikor még nem volt meg a fiunk.
2015. márc. 3. 06:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem illetlenség. Ha megoldható úgy a dumcsizás, hogy a gyerek tudjon audni, akkor szerintem nincs benne kivetnivaló.
2015. márc. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%

A ti házatok, a ti életetek.


Én speciel nem szeretek máshol aludni, és azt sem szeretem, ha nálunk alszik valaki. 3 gyerek van, épp elférünk.

2015. márc. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

1, Senkinek semmi köze ahhoz, hogy kiket láttok vendégül a házatokban.

2, Nem tudom kinek vannak olyan barátai, akik kirabolnák, bántalmaznák a másikat, ez elég beteges hozzáállás.

3, Amennyiben ugyanúgy tud aludni a gyerek, nem ébred fel, nem nyűglődik, miért ne szórakozhatnátok egy kicsit?

2015. márc. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nálunk is volt, hogy ott aludtak, ha messziről jöttek. És gyerekes ismerőseim is szoktak alvó vendégeket fogadni. Sőt, gyerekes barátaink mikor jöttek 300 kilométerről, ők is itt aludtak. Nálunk 3 gyerek van, náluk 2, az tényleg pizsiparty volt. Apósodék kicsit paranoiások.
2015. márc. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Nem szokatlan, úgy éltek, ahogy jónak látjátok és a babára nézve ennek semmi jelentősége nincs. Szerintem nincs baj ezzel, néha nálunk is alszik valaki, de gyakrabban megyünk mi hétvégére idegen helyre. Barátokkal nyaralóba stb. A fiunk ezt nagyon élvezi, szereti az új helyeket és mi sem szeretünk otthon ülni. + infó, hogy nálunk a védőnő tudja, hogy milyen gyakran vagyunk városon kívül és mindig kérdezi, hogy merre jártunk, hova megyünk, mikor leszünk legközelebb itthon és a gyerek miket látott a hétvégén. 1 éves múlt a kicsi.
2015. márc. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk ugyan ez van! 120 km-re lakunk otthonról nyilván ha jönnek barátok családtagok akkor nem 1 délutánra hanem minimum 2 napra. Most vagyok várandós anyós kiakadt, hogy ezen a szokásunkon nem szeretnénk változtatni. Nem csináltam belőle feszkót. Megmondtam ha a kedves Mama ezt ellenzi neki nem kell itt aludni haza lehet menni. A többi meg a mi dolgunk mi életünk. Simán kivitelezhető!
2015. márc. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

Jézusom, ilyenen kiakadni... Felnőtt emberek vagytok, azt hívtok meg az otthonotokba, akit akartok. Nem "befogadtok" mindenféle jött-ment embereket, hanem vendégül látjátok a barátaitokat. Sehol nincs az előírva, hogy egy vendégségnek kötelezően este 11-kor véget kell érnie. Hozzánk is sokszor jönnek úgy a barátaink, hogy itt alszanak, mert sokuknak eleve nincs is autója, vagy akinek van is, az se kocsival jön, ha este inni is akarnak valamit. Mivel általában elég sokáig fent maradunk, busz már nem szokott lenni, taxira meg minek költsenek, ha egyszer nálunk van hely, és tudnak hol aludni? Egyedül öcsém, meg két barátnőm nem szoktak itt aludni, mert ők pár háznyira laknak tőlünk, szóval ők bármikor simán haza tudnak sétálni.


Mellesleg, após meg hadd fenyegetőzzön a védőnővel, de számomra még a gondolat is felháborító, hogy azt akarja veletek elhitetni, hogy a védőnőnek joga van abba beleszólni, hogy ti - csak azért, mert szülők vagytok - hogyan élhetitek az életeteket. Nem lettetek ezáltal cselekvőképtelen emberek, akiknek egy idegen megszabhatja, hogy mit csináljanak.

2015. márc. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

Vicces apósod van. Úgy látszik, ők ilyen zárkózottan élnek. Az alszik nálatok, akinek megengeditek.

Gondolom nem a gyerek ágyába fektetitek a vendéget, ő meg aludhat a küszöbön.

Ha pedig a gyerek kicsit megnő, az ovis társai is fognak vendégségbe jönni, sőt ott aludni is.

2015. márc. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem idegeneket szállásoltok el. Nem is illetlenség (kivel szemben lenne az?) A védőnőnek is semmi köze hozzá.
2015. márc. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi külföldön lakunk, akkor mi is küldjünk haza mindenkit, ha jönnek látogatni?:)
2015. márc. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!