Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek emiatt rossz anya...

Szerintetek emiatt rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés

2 éves múlt a gyerekünk,1 hónapja jár bölcsibe én pedig 1 hete dolgozom újra.Nagyon boldog vagyok,hogy visszamehettem dolgozni,nagyon hiányzott a munkám,imádom csinálni.

De kicsit lelkiismeretfurdalásom van,mert a gyerkőc szinte egész nap eszembe se jut.Mármint olyan jól elvagyok a munkámmal meg a kollegákkal,hogy eszembe se jut,mi lehet vele a bölcsibe... :((

3 évet voltam itthon,mert veszélyeztetett terhesként,már a 6. héttől itthon voltam,szigorú ágynyugalomban szóval nem dolgoztam onnastól kezdve.

Szóval most nem értem mi van velem.Vagy ez normális szerintetek?Imádom a lányunkat,ő a mindenem,de annyira jó újra felnőttek közt lenni.

Rossz anya lennék emiatt?


2015. márc. 3. 19:14
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Ez egy ilyen álnaív kérdés. Miért lennél rossz anya? Szereted a munkádat, agyerek jó helyen van, a pénzt amit keresel ráköltöd (gondolom). Mit kell ezen görcsölni? Örülj neki, hogy jó munkád van, nem szenvedned kell a munkahelyen!
2015. márc. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Én inkább nem írok semmit...
2015. márc. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem álnaív kérdés!Én komolyan azt hittem,hogy majd egész nap a gyereken jár az eszem,dolgozni se fogok tudni,mert mindig rá gondolok.Aztán nem így lett....eszembe sem jut szegény. :/
2015. márc. 3. 19:24
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Miért lennél rossz anya? nem kell ezen görcsölni, jó helyen van, te dolgozol, jól érzed magad. Az én lányom 8 hónaposan bölcsis, én szeretem a munkámat, nagyon szeretek dolgozni, alig vártam hogy visszamehessek, pedig imádom a lányomat.
2015. márc. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Nem, teljesen normális anya vagy.


Csak egyes "szuperanyák" szerint kötelezö napi 24 órában a gyerekre gondolni és aggódni, a normális nöknek ennél több esze van.


Tudod, hogy a gyereked jó helyen, rendesen ellátják a bölcsiben.

Szereted a munkádat és szivesen csinálod.

Ha dolgozni akarsz, akkor az a normális, hogy munkaidöben arra koncentrálszt, ezért nem máson jár az eszed, de a munkaadó ezt is várja el töled.


Örülj neki, hogy ilyen szerencsés vagy, hogy sem te, sem a gyerek nem érzi magát rosszul és emellett még pénzt is keresel.

2015. márc. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

" a gyerkőc szinte egész nap eszembe se jut."

SZINTE

Tehát gondolsz rá. :)

Nem, nem vagy rossz anya.

Jó a munkahelyednek, mert nem máshol járnak a gondolataid, odafigyelsz a munkádra.

Jó a gyereknek, mert egy olyan anyát kap bölcsi után, aki nyugodt, jól érzi magát, nem stresszes.

2015. márc. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

A vége lemaradt. :)

Szóval: Neked is jó így.


Mindenkinek jó, mi a gond?

2015. márc. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Fura, nekem azért eszembe jutnak gyakran a gyerekeim, pedig már 6, 11 és 15 évesek.
2015. márc. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%

Tehát boldog vagy? Vagyis boldogan mész haza, egy jó nap után?

Tehát a gyereked kap egy boldog, kiegyensúlyozott anyát, aki jól érzi magát a bőrében. Szerintem ezzel semmi gond nincs, sőt! Így akár többet is adhatsz neki lelkileg, mint ha otthon ülnél boldogtalanul.


Én mikor visszamentem dolgozni, annyi munkám volt, hogy időm sem volt a gyerekre gondolni. Persze eszembe jutott, de lefoglalt a munka. Viszont mivel szeretem a munkámat, és jól éreztem magamat, ezért a gyerekem otthon egy jól működő anyát kapott, aki nincs kimerülve idegileg a négy fal közötti élet miatt.


Úgyhogy én abszolút nem látom ennek hátrányát.


Ja, és jó anya vagy, mert közben meg lelkiismeret-furdalással küzdesz, és még itt a gyiken is kiírsz egy kérdést ezzel kapcsolatban.

Szerintem egy nem szerető, rossz anyát meg sem környékezik a hasonló gondolatok.

Úgyhogy nyugi!

2015. márc. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%

Amikor egy nő boldog a munkájától, akkor egyből lenézik. Csak tudnám mi a fenéért?

Komolyan csak az lehet jó anya, aki a gyerek 18 éves koráig nem dolgozik, mindenhová elkíséri és kinyalja mindenben a popóját?

Egy dolgozó nő, aki mindent megtesz, hogy meglegyen a családnak mindene, és közben a fennmaradó (nem dolgozó) időt minőségien tölti el a gyerekével, már nem lehet jó anya?


A kérdező 3 év otthonlét után élvezi, hogy felnőttekkel van és dolgozik, ez már baj?

Szerintem amúgy a kérdést sem írta volna ki, ha nem szeretné a gyerekét, mert akkor pont nem érdekelné mi van a gyerekkel vagy saját magával.


Olyan elítélőek tudunk lenni a dolgozó nőkkel. Bár ha a kérdező azt mondta volna, hogy utál melózni és csak a gyerek jár a fejében, akkor azt írták volna a válaszolók, hogy ugyan már, ez az élet rendje, szedd össze magad, ne legyél már ilyen lökött...


Jót nem tehetsz a népnek. De ha te boldog vagy így, akkor hát kit érdekel a sok károgó?

2015. márc. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!