Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálatok hogy jött elő az,...

Nálatok hogy jött elő az, hogy babát szeretnétek? Ez egy érzés? Vagy elhatározás?

Figyelt kérdés
5 éve vagyunk házasok, már mindenki kérdezgeti, hogy nem e lesz babánk, a szülők is nagyon szeretnének már unokát, közöttünk is felvetődik a téma, de mintha a férjemen nem azt látnám, hogy 100%-osan akarja, csak mintha bizonyítani akarna másoknak mert "elvárják". De igazából magamon sem tudok kiigazodni, egyszer szeretném, másszor nem, vannak érveim és ellenérveim is ezzel kapcsolatban. Természetesen addig nem fogok vállalni, amíg nem érzem úgy, hogy biztosan szeretném.
2015. márc. 4. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egyszer csak jött az érzés. Ekkor 9 éve voltunk együtt, tehát nem kapkodtuk el.

De valahogy előtte elvoltunk, tanultunk, dolgoztunk, rendezkedtünk. Aztán valahogy eljött a pillanat, és kérdeztem a páromat, hogy szerinte jöhetne-e már a baba. Egyértelmű igennel válaszolt. Így hát belevágytunk.

Jó volt így. Fontos, hogy mindketten akarjuk, és ne valami külső nyomás miatt vállaljunk babát.

2015. márc. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megismerkedtem a férjemmel,pár hónapra rá már tudtuk hogy,szeretnénk gyereket ha összeházasodtunk,már házasság előtt tudtuk mi lesz a neve,tervezgettük a dolgokat,és hát kicsit hamarabb jött mint vártuk,esküvő előtt 2 hónappal derült ki hogy,terhes vagyok,nagyon örültünk neki még ha nem is akkora volt tervezve!Én is és a férjem is nagyon gyerek pártiak vagyunk!Nekem se nem érzés,se nem elhatározás volt,inkább vágy hogy megtudjam milyen érzés anyának lenni,dédelgetni,szeretgetni,éjszakázni!Vágytam arra hogy anya lehessek fiatal korom ellenére,és nagyon boldog vagyok hogy megadatott,és szeretnénk még másik bébit! :)
2015. márc. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

7 éve voltunk együtt, mikor házasodtunk, az eljegyzésünk után jött nálam nagyon erősen a gyerek utáni vágy, és rá pár hónapra már a férjem is szeretett volna. Nálam gyakorlatilag egyik pillantról a másikra jött az érzés, és kezdett el erősödni. Először csak azt vettem észre, hogy folyton babás témákról olvasgatok a neten, aztán mr meg is fogalmazódott bennem, és megbeszéltük, hogy amint megvan a megfelelő munkaidő, jöhet:)

Mikor megismerkedtünk, már akkor beszéltünk erről, tudtuk mindketten, hogy akarunk gyereket majd, azt pedig, hogy mennyit, idő közben megbeszéltük. Végül pár évvel előbb jött az érzés, mint eredetileg terveztük.

2015. márc. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is-is. Nyilván el kell határozni is magát az embernek, mert a gyerekvállalás lemondással is jár, illetve az addig megszokott életet egy teljesen új követi. Persze ez jó dolog :) csak nyilván ismeretlen. A másik hogy jön egy vágy hogy jó lenne egy gyerek aki az életetek része lenne.

De nincs ideális pillanat szóval lehet hiába vársz ellenérv mindig van. Egyszerűen tedd fel a kérdést magadnak és a férjednek, ha most terhes lennél mert mondjuk valahogy a védekezés nem úgy sikerül hogyan reagálnátok.

2015. márc. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!