Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg akkora bűn, ha az...

Tényleg akkora bűn, ha az ember enni ad a gyereknek a boltban?

Figyelt kérdés

Mindenképp elítéled az illetőt ismeretlenül is? Nincs felmentő körülmény?

1-3 éves gyerekre gondolok.


2015. márc. 4. 13:12
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
18%
hát ha lemegy a cukra,és rosszul lesz pl. akkor muszály adni valamit, na persze akkor vigyen is magával valamit az ember az útra. amúgy mindenkinek a saját dolga az ilyesmi szerintem,nem értem miért kell beleszólni abba,más,hogyan neveli a gyerekét. te adsz,más nem, megint más ad, aztán kész. egyik anya se rosszabb ezért a másiknál :-)
2015. márc. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
79%
Amíg nem fizeted ki az árut, addig nem a tiéd, tehát nem ehetitek meg. Ha viszel magaddal, akkor is illetlenségnek tartom, bár nem igazán érdekel, hogy más hogy neveli a gyerekét. Mondjuk nem értem hogy nem lehet kibírni evés nélkül egy bevásárlást.
2015. márc. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
30%
Nem ítélem el, kb. 2 éves koráig hosszabb bevásárlásoknál én is adtam a fiamnak egy kiflit, ha láttam, hogy kezd nyűglődni. Decemberben múlt 2,5 éves, már nem adok, mert már okosabb, türelmesebb és megérti, hogy kifizetjük és majd utána megkapja. De a legkevésbé sem zavar, ha más ad. Egyébként ez azon témák egyike, ahol 2 pillanat alatt le szokták hordani mindennek azt, aki ad. Kíváncsi vagyok, most mikor jönnek meg a véranyák :)
2015. márc. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
31%
Nekem nincs még gyerekem, de megértem ha egy 1-2 éves gyerek nem bírja ki a gyakran másfél-két órás bevásárlást, sorban állással étlen-szomjan. Néha én is köpöm a vattát a végére nemhogy egy pici gyerek.
2015. márc. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
54%
Ha én viszem a kaját, nem az. Na de a ki nem fizetettet? Sosem csíptem az ilyet. És ha valami miatt nem tudják pont azt lehúzni a pénztárnál? Egyébként ameddig nem fizetem ki, addig nem az enyém. Ez nálunk mindig alap volt és én sem engedem a gyerekeknek, hogy a ki nem fizetett dolgokat használja / megegye. Az utcán sem megyek oda máshoz kivenni a kezéből a kaját, mert az nekem tetszik. MEGVESZEM magamnak. Onnantól lehet a dolgokat használni.
2015. márc. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
100%

Nem ítélem el, mert nem ítélkezem, de én nem teszem, és nem is értek vele egyet. De ez nem ítélet.

Én úgy vagyok vele,hogy a 3 éves fiam, igenis ki kell,hogy bírjon 20-30 percet, evés nélkül. Valljuk be, a legtöbb gyerek nem azért eszik ilyenkor, mert valóban éhes, hanem mert ott,hirtelen megkívánja.

Az ivás az, amit el tudok fogadni, mert ha szomjas, és nincs ital anyukánál, akkor nyilván nem lehet elvárni egy ekkora gyerektől,hogy bírja fél órát.

De nekem nem is a furcsa,hogy mondjuk kiflit ad valaki a gyereknek,hanem,hogy leveszi a túrórudit és azt. Nemrég egy anyuka 3 darabot fizetett előttem a kasszánál, mert annyit evett meg a gyerek.

A fiam megtanulta,hogy csak az a miénk, amit kifizettünk. Ha megkíván valamit addig fogja, amíg a kasszához nem érünk. Sőt, ő élvezi,hogy adok neki pénzt és ő fizetheti ki,amit választott.

2015. márc. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
87%

Egyszerűen megelőztem az ilyen helyzeteket: étkezés után mentünk bevásárolni. Figyelemelterelésnek meg játékot vittem.


Ahogy írták, jogszabály szerint, amíg nincs kifizetve a termék, addig lopásnak minősül, ha valaki fogyaszt belőle. Emiatt érdemes vigyázni, mert ha olyan a biztonsági őr, akkor jogszerűen lép fel ilyen esetben. Mondhatni, az ő személyes hangulatán, jóindulatán múlik, hogy eljárást indít-e, vagy félrenéz.

2015. márc. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
46%
igen az. nincs felmentő körülmény. (ha beteg, akkor természetesen mindig van nálatok harapnivaló, igaz? azt lehet odaadni) amíg nem fizetted ki, addig nem a tied. akkor se, ha ki fogod fizetni. nem számít. az már csak másodlagos, hogy ezzel mit tanítasz a gyereknek, de az valóban a magánügyed. a lopás ténye viszont nem magánügy.
2015. márc. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
37%
Mondtam. Már kezdődik is a tolvajozás :) Jókat derülök ilyenkor.
2015. márc. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem érdekel, hogy más mit csinál. Az üvöltő, toporzékoló gyereket se szoktam észre venni (nem szándékosan), mert nem izgat. Mondhatnám úgy is, hogy "nem az én dolgom".

Engem úgy neveltek, hogy amit nem fizettem ki, az nem az enyém és a lopás bűn.

Én is így nevelem a gyerekeimet, nem adok nekik enni a boltban. Főleg azt nem, amit még nem fizettem ki! Ezt ők is nagyon jól tudják.

Igaz, mi nem indulunk úgy el bevásárolni, hogy éhesek vagyunk (olvass utána, miért nem érdemes éhesen neki állni vásárolni).


Még nem volt gyerekem, amikor a Tescoban egy biztonsági őr neki állt pattogni az anyukának, hogy menjen vele, mert jegyzőkönyvet készít. Ugyanis ő látta a kamerán keresztül, hogy a gyereknek oda adott egy ~ 15 Forintos kiflit! Na, az anyukának se kellett több, ment a veszekedés, üvöltözés (inkább a b.őr részéről). Oda kérette az anyuka az áruházvezetőt, majd megbeszélték a dolgokat és kifizette természetesen a pénztárnál az anyuka a ~ 15 Forintos kiflit. Esze ágába sem volt nem kifizetni vagy "elpakolni", stb..

Viszont én ilyen kellemetlen helyzetben soha a büdös életbe nem szeretnék kerülni. Pont ezért nevelem én is úgy a gyerekeim, ahogy az anyukám nevelt minket a nővéremmel.

2015. márc. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!