Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ismerős anyuka olyan szinten...

Ismerős anyuka olyan szinten ajnározza a gyerekét, hogy az már bosszantó. Hogyan rángatnátok vissza a földre?

Figyelt kérdés
Ha találkozunk másról sem tud beszélni, csak hogy milyen okos, ügyes, szép, tökéletes a kislánya. Hogyhogy az enyém még nem tudja ezt vagy azt, amikor az övé már azt kb. a születésétől tudta. Hogyhogy csak ennyi foga van, amikor az övének ilyenkor már sokkal több volt (miért gondolja ezt az ő érdemének??) Naponta 15 képet tölt a facebook-ra "gyönyörűségem" "drágaságom", "szépségem" kommentekkel, de más (nem csak az én) képei alá fura megjegyzéseket ír (pl. látom még mindig nem kell fodrászhoz mennetek - írta múltkor egy kopasz kisbabára). Megőrülök tőle. Ötletek, hogy hogyan lehetne kicsit helyre tenni?
2015. márc. 4. 13:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha szóvá teszed, azt fogja hinni, féltékeny vagy...

Én hagynám figyelmen kívül, az ilyeneket az dühíti legjobban, ha nem foglalkoznak velük.

2015. márc. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van ilyen ismerősöm, és nem akarom helyretenni. Igazából majd 20-30 év múlva szívesen elbeszélgetek vele, hogy a gyönyörűsége mire vitte, de jelenleg amúgy nem érdekel mit csinál. Megpróbálok vele nem foglalkozni.


Ha nagyon zavar, és jóban vagytok, akkor megpróbálhatsz vele finoman beszélni. A beszédnél jobb megoldás szerintem nincs. Nincs értelme sértegetni, számon kérni, vagy beszólni neki. Annak úgyis csak rossz lenne a vége.


Vagy lépj át ezen a dolgon, tiltsd le a facebookon stb.

2015. márc. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy nem rángatnám vissza a Földre. Nem foglalkoznék vele. Egyik fülemen be, másikon ki. Vagy észre veszi magát vagy egy idő után az fog neki feltűnni, hogy "lekoptattad" magadról.


Én személy szerint hasonló anyukával szakítottam meg a kapcsolatot, pedig 5 percre laknak tőlünk. Egyszerűen nem egyezett s gy.nevelési gondolkodásunk, se az elképzelésünk a gy.neveléssel kapcsolatban. Tűz és víz. Nem, hogy egy párkapcsolatban, de még egy baráti/ismerős kapcsolatban sem működik ez a dolog.


Egyébként nyilván minden szülőnek a saját gyereke a legtökéletesebb, legcsodásabb, legmindenebb.

2015. márc. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Miért bánt téged az, ha büszke a gyerekére?

Mi a fura ezen a megjegyzésen? Mit kell ezen megőrülni? Inkább magadat tedd rendbe.

2015. márc. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, igazatok van, azt hiszem nem mondok neki semmit, hanem igyekszem leépíteni a kapcsolatot.

4-es: nem, nem bánt ha büszke a gyerekére. Az tök jó. Én is az vagyok az enyémre. Az bánt, hogy más gyerekére megjegyzéseket tesz. Az enyémre is, meg máséra is, ha nem érted ezzel mi a gond Te tedd helyre magadat.

2015. márc. 4. 13:54
 6/12 anonim ***** válasza:
18%
Kösz, én teljesen rendben vagyok.
2015. márc. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van ilyen ismerősöm, szerintem is idegesítő, de ne foglalkozz vele, annyit nem ér az egész, hidd el, és valóban az bosszantja az ilyen típusú embereket a legjobban, ha nem foglalkoznak velük.

Amúgy arra nem gondoltál, hogy lehet, hogy a 4-es válaszoló az, és magára ismert, azért védi annyira az anyukát?? :D :D :D

2015. márc. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
:D :D :D nem, erre nem gondoltam :D. Elképzelhető.. Akkor legalább megtudta mit gondolok. :)
2015. márc. 4. 14:16
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

4esnek:A gond nem az,h büszke a saját gyerekére, hanem az,h más anyukával folyton azt érezteti, h más gyereke mindent később, rosszabbul... stb csinál. Nincs az anya, akinek ez ne esne rosszul.

Egyébként én is hanyagolnám az illető anyukát. Valószínűleg kompenzál ezzel a sok összehasonlítgatással. Ehhez nem kell pszichológusnak lenni. Akkor tesz így az ember (akármivel is kapcsolatban), amikor vmi nem stimmel. Magának is folyton bizonygatja,h az ő gyereke/autója/házassága 100szor jobb, mint másoké, és másokat próbál lelombozni. Egy kiegyensúlyozott anyuka érdeklődik az ismerős gyerekéről, dicséri. Nem pedig állandóan csak überelni próbálja. A rengeteg FB poszt is számomra azt jelzi,h az illető nagyon dolgozik a külsőségeken (hogy azok jól eltakarják,h mi van valójában).

Nekem is volt ilyen ismerősöm. Akármit meséltem a kisfiunkról, kiderült,h náluk minden százszor jobban ment, alakult a gyerekkel. És rendszerint hozzátette azt is,h "De hát nekünk nagyon nagy szerencsénk van a Balázskával...". Velem ne akarja senki sem éreztetni,h az én gyerekem kevesebb, mint az övé. Néhány ilyen beszólás után megszakítottam vele a kapcsolatot.

2015. márc. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen anyuka ismerősöm , én megszakítottam vele a kapcsolatot...

egy ideig zavart amit csinált, de rájöttem kisebbségi komplexusa van mellettem, ezért csinálja, ettől függetlenül nem óhajtottam beszélni vele , mert nem volt őszinte...olyan mincs hogy valahol minden tökéletesen menjen, mindenhol vannak nehézségek, aki ezt nem vallja be, hazudik!

2015. márc. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!