Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire vagytok bátrak kicsi...

Mennyire vagytok bátrak kicsi gyerekekkel? Milyen messzire mernétek utazni kocsival (pl nyaralni)?

Figyelt kérdés
2015. márc. 8. 17:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Tavaly Jesolo-ban voltunk három gyerekkel. A legidősebb 4 éves, a középső 2,5 éves, a legkisebb 1 éves volt. Szuper nyaralás volt. Mindannyian jól éreztük magunkat.

Mondjuk mi amúgy is sokat utazunk, tehát azért megszokták.

2015. márc. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Mi idén bátorkodunk elmenni, 4 éves a lányunk, repülővel így is, autóval hosszú lenne, egy 2 órás úttól is nyafog.
2015. márc. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Km-t is írjatok légyszi! Mi tavaly 300km-t utaztunk, nagyrészt autópályán. Direkt alvásidőben mentünk, de a gyerekek semmi pénzért nem aludtak volna el. Az utat viszont simán bírták. Most egy majd' 700km-re lévő nyaralást néztem ki, kissé tartok tőle...
2015. márc. 8. 17:56
 4/24 anonim ***** válasza:
Kocsival Európán belül szinte akárhova elmennénk. Amikor egy éves volt a fiunk, akkor busszal egy belföldi 300 km-re lévő wellnesst is bevállaltunk, nemsokára rá az 1000 km-re lévő németországi rokonokat is meglátogattuk, oda autóval mentünk. De a mi fiunk bírja az utazást, az új helyeket. Nagyon gyerekfüggő szerintem, hogy mennyire szabad bátornak lenni a szülőknek.
2015. márc. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Ha lenne jogsim, meg persze autónk, akkor igazából bármennyire messze :) Velem és öcsémmel is simán elmentek a szüleink pl. Olaszországba kocsival. Igaz, akkor még gyerekülésről hírből se hallottunk, és iszonyat jól el tudtunk terpeszkedni a Lada hátsó ülésén :) Ma már nem hiszem, hogy ilyen kényelmesen elvannak a gyerekek a gyerekülésben, ami persze az ő biztonságukat szolgálja, de sajnálom őket, hogy így le van korlátozva a mozgásterük. Ettől függetlenül simán mennénk bármerre, ismerőssel mentünk is, három éves volt a fiunk, amikor Angliába mentünk autóval, marha jó volt :) Persze meg kellett állni elég sűrűn, nem is volt rövid az út, de számoltunk ezzel, senkinek sem okozott gondot, és nem is mindig a gyerek miatt álltunk meg, mi amolyan igazi, minihólyaggal megáldott társaság vagyunk, óránként tuti pisilni kellett valakinek :D Meg amúgy is úgy terveztük az utat, hogy ha már megyünk, akkor megállunk Németországban is pár helyen, Brüsszelben is csavarogtunk egy kicsit, meg erre-arra. Benzinben lehet, hogy több volt, mintha célirányosan mentünk volna, meg persze időben is, de jó volt, hogy ilyen sokmindent láttunk (én mondjuk már többedszer, mert iskolás koromban is megtettem nagyjából ugyanezt az utat kétszer is, de jó volt újra látni ezeket a helyeket). A fiunk meg nagyon jól bírta, hogy mozgásban vagyunk, talán az egyetlen "probléma" az volt, hogy kicsit nehezebben aludt el az idegen ágyakban, idegen szállásokon, de szerintem ez tök normális, felnőttek is sokan vannak így ezzel.
2015. márc. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Mi idén megyünk először Görögországba, autóval akkor lesz 11 éves a kislányunk. Többször voltunk már ezen a helyen, nem lesz ismeretlen semmi. Az úttól kicsit tartunk, az már biztos, hogy éjjel fogunk indulni, kb 11-éjfélkor (hamarabb nem tudunk, a páromnak pihennie kell, mert előtte való nap ér haza szintén külföldről), igy valamikor kora délután fogunk odaérni számitásaink szerint, forgalomtól függően.

Az engem is érdekelne, hogyan oldjátok meg az etetést az út során? Hol melegitetek? Mondjuk most kaptam éppen egy szivargyújtóra dugható üvegmelegitőt, kérdés, hogy a cumisüveget is meg lehet-e vele langyositani, ha épp tápszert kell kapjon.

Bátrak vagyunk, nagyon szeretnénk kikapcsolni, eddig mindig évben Görögországban voltunk, miatta nem szeretnénk kihagyni. :) (egész évben sehová nem járunk, szinte egyedül vagyok itthon a gyerekkel, jól fog jönni a pihenés a családdal)

2015. márc. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Körülbelül 700 km-re van Jesolo.

A legnehezebben a középső bírta az utat. Sokat segített, hogy vettünk egy tabletet, azt az üléshez rögzítettük, így tudtak mesét nézni az úton.

2015. márc. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. És gyűjtöm ám az ötleteket. :)

Ez a tablet nem hülyeség, a mese leköti őket...:)

Mikor magunknak pakolok is agyalok, jegyzetelek egy hétig, hogy minden bent legyen, hát akkor most mi lesz a gyerekkel. :)

Mi 1200 km-re megyünk, biztom benne, hogy jól fogja birni.

2015. márc. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Kedves 6-os. Biztos hogy 11 evet akartál írni es nem hónapot? Mert ételmelegítés, cumisüveg melegito... :-)
2015. márc. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Jajj, valóban elirtam. :) 11 hónapos lesz júliusban. :)

11 évessel már nem fájna a fejem ennyire az úttól.:) Köszi, hogy észrevetted.

2015. márc. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!