Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az a Vicus XI. közalapítván...

Mi az a Vicus XI. közalapítvány? Miben tud segíteni?

Figyelt kérdés

Amikor másfél hónapja beadtam az igénylésemet, újbudai eseti segélyre, a válasz levelükben volt egy pályázati nyomtatvány ettől az alapítványtól.

Mik a feltételek, továbbá, ha én egyedülálló vagyok, bár édesapámmal élünk hárman( kisbabám, apám, és én) akkor én megigényelhetem a segítséget?Kell apám papírjai?(Amikor január végén felkerestem az újbudai szociális osztály vezetőjét, ő azt válaszolta, hogy én és a kislányom vagyunk egy család, így megtudjuk igényelni az átmeneti segélyt, gyermekvédelmi támogatást, és ha nem veszik fel bölcsödébe, 2 és 3 éves kora között az újbudai nevelési támogatást.)Dolgozni még nem tudok menni, mert csak 8 hónapos lesz a kislányom, nem akarom elvesztení a gyest, egy bizonytalan állásért. Előre is köszönöm a válaszokat. Szép napot mindekinek!



#GYES #Vicus közalapítvány #újbudai eseti segély
2015. márc. 24. 09:07
 1/1 ValasJogMediacio válasza:

Tulajdonképpen három kérdést tettél fel.

1.

Az alapítvány egészségügyi, kulturális és oktatási feladatokat lát el. Segítséget nyújt a rászoruló idősek, nagycsaládosok, hátrányos helyzetűek részére, az egészségügyi oktatási és kulturális igények kielégitését támogatja. A Bp. XI. ker. Bocskai út 39-41 szám alatt található, ott tudsz elvilágosítást kérni, hogy Téged pontosan miben tudnak segíteni. Mivel GYES-en lévő anyuka vagy, így szerintem élelmiszercsomagok, ruházat, ingyenes rendezvények, stb., amiben támogatnak. Érdemes felkeresni őket. Nem álláslehetőség tehát.


2.

Önkormányzati átmeneti támogatás (segély) és gyermekvédelmi támogatás igénylése. Mindkettő az alacsony jövedelem miatt jár Neked és a gyermeknek. Apukád jövedelme érdektelen. Kérelmet kell kitölteni mindkét támogatásra, a kérelemben mellékelt iratokat csatolni és benyújtani az önkormányzat szociális irodájához. Hónap 15-ig beadod, következő hó 5.-ig érkezik a támogatás postai úton.

Kérdezz rá, mert sok önkormányzat ad élelmiszer utalványt is (Erzsébet utalvány), melyet egy évben 3 alkalommal lehet kérni, összege 8.000 Ft.

Ha kevés a jövedelem, lehet kérni lakásfenntartási támogatást is, mely azt jelenti, hogy a rezsiköltséghez járul hozzá az önkormányzat minden hónapban, konkrétan támogatást ad annak kifizetéséhez.

A rendszeres gyermekvédelmi támogatás majd akkor lesz érdekes, ha a gyermek bölcsődét vagy óvodát kezd. A támogatás augusztusban és novemberben jelent 5.800 - 5.800 Ft-os Erzsébet utalványt, melyet nem csak élelmiszerre lehet költeni, hanem pld. ruházatra is (TESCO, AUCHAN, stb.).

3.

A gyermek 1 éves kora után tudsz vállalni munkát, heti 30 órát, akkor kapod még a GYES-t is, ha heti 40 órát dolgozol, akkor megszűnik a GYES. Senki nem kötelez arra, hogy a gyermek 3 éves kora előtt dolgozzál, a Te választásod lehet ez.

2015. ápr. 7. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!