Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Volt köztetek olyan,...

Anyukák! Volt köztetek olyan, akinek jó barátnője később szült mint ő, és ebből kifolyólag valamennyire megromlott a kapcsolatuk?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy a gyereke közötti pár év korkülönbség miatt eltérő problémákkal kellett szembenéznetek,és ezt a másik fél nem igazán értette meg túl könnyen bírált téged előre, de fordítva neked mindig meg kellett értened őt, és arra jó voltál,hogy tőled tanácsot kérjen,stb..

2015. márc. 24. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:

nem emiatt romlik meg, hanem mert egyszerűen nincs időm találkozni velük...eleve megnehezíti, hogy ki költöztünk agglomerációba, így max hétvégén tudnának jönni, de vagy nekünk van látogatónk és emiatt nem töröm magam, vagy ők nem jönnek, amúgy sem törik magukat, valahogy észre vettem, hogy ha valaki gyereket szül, ufónak minősül onnantól a nem gyerekes ismerősök körében, megszűnik létezni mert nem tud kocsmába járni, vagy bulizni, vagy meg van kötve a keze a találkozókat illetően, ezért inkább nem is keresik.

A legjobb barátnőmmel 4-szer találkoztam az elmúlt 8 hónapban, a másik legjobbal pedig egyszer. jó mi? :)

2015. márc. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*azaz hogy nekem lenne időm, hisz állandóan itthon vagyok, úgyértem nincs rá alkalmas időpont, ami mindkettőnknek megfelel.
2015. márc. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én babám refluxos volt, és nagyon sokat sírt. Barátnőm mindig azt mondta, hogy csak túlreagálom. Nem is értettem...a refluxot hogyan lehet túlreagálni?

Folyamatosan közölte, hogy hallgattassam már el a gyereket. Kérdezte minek sír, nem birok vele?

Ez volt az a pont (amúgy sok más között), ami után már nem szerettem volna vele találkozni. 12 éves barátság ért ezzel véget.

4 év múlva megszületett az első babája, aki refluxos és tejallergiás lett. Megállás nélkül sírt. Ekkor keresett fel újra a barátnőm, és bocsánatot kért.

Elfogadtam a bocsánatkérést, de nem hiányzik már a társasága, nagyon rosszul esett anno amit csinált. Ha találkozunk, beszélgetek vele, de direkt nem keresem.


Amúgy ő volt az egyetlen. Van még két nagyon jó barátnőm évtizedek óta, akikkel azóta is nagyon jóban vagyunk, pedig még nincs gyerekük. Soha nem bíráltak, jó fejek és szeretnek a lányommal együtt.

2015. márc. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is így volt, sajnos én úgy éreztem hogy nagyon irigy rám, hogy én már szülhettem pedig 30 évesek voltunk szóval lehetett sejteni, hogy lassan itt az ideje...Ők még anyagilag nem merték bevállalni (pedig jobban álltak mint mi), meg a kapcsolatuk sem volt a topon, meg is csalta a párját. Aztán bejött a kórházba de rá se nézett a babámra...annyit se mondott, hogy aranyos vagy valami. Egy pár zoknit nem hozott ajándékba...Felhívott, amikor otthon ültem a babámmal, kb. egy hete szültem, semmit nem kérdezett , hanem elkezdte ecsetelni a szörnyű főnökét és munkahelyét háromnegyed órán keresztül! és a végén közölte hogy ő már annyira szülne, az se bánná ha nem a párjától lenne gyerek, ő felcsináltatja magát...

Azóta már van gyereke de depressziós, és emiatt nem nagyon találkozunk.

2015. márc. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Volt sajnos. Babát megszültem, a kedves barátnő sms-ben gratulált, majd nem hívott hónapokig. Nemrég felhívtam hogy van, mert aggódtam érte. Neki állt feljebb, amikor megkérdeztem, hogy miért tűnt el, hogy én nem értem meg, hogy ő mennyit dolgozik, nincs ideje. Azért nem hívott, mert mit mondott volna így?

Minden jót kívántam nekik és elköszöntem, részemről végleg.

A barátnőmnek nehezen jön a gyerek és savanyú a szőlő. Első gyereknél is megcsinálta ezt pont a szülés után, utána bocsánatot kért, de ezt az okot nem ismerte el. Akkor megbocsájtottam, hiba volt, mert így újból csalódnom kellett.

A másik barátnőimmel van kapcsolat. Az egyik külföldön él, de mindig meglátogat, ha hazajön, imádja a gyerekeimet. Neki sem lehetett gyerke, de ezt sosem éreztette velünk.

Aztán van olyan barátnőm, aki mindig "elfeljeti" hogy nálunk már két gyerek van. És mindig négyesben akar találkozni. (ők ketten, mi ketten) Ha ez nem jön össze, akkor csalódottan módosít:)

2015. márc. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szokványos dolog. Aztán 45 táján újra egymásra találnak.
2015. márc. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!