Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 ill több gyermekes anyukák...

3 ill több gyermekes anyukák mekkora korkülönbséggel vállaltátok a gyerekeket? Kinek mi a tapasztalata mikor ideális? Hogy alakult a gyermekek neme? Mennyire vannak meg jól a tesók?

Figyelt kérdés

Már van 2 gyermekünk a nagy nyáron lesz 3 a kicsi márciusban volt 1 - kevesebb mint 20 hónap volt a korkülönbség kettőjük között igaz a kicsi 1 hónappal korábban érkezett - de szerencsére egészségesen 2900g természetes módon szülőszobán.


Mindig is 3 gyermekről álmodtunk párommal és már gondolkodóba esünk egy újabb kistesóval kapcsolatban. Kisfiaim nagyon könynű természetűek, mindkettő viszonylag hamar egészen a mai napig átalussza az éjszakát nem volt se hasfájás se semmi nagyobb próbléma velük. Viszont még így is voltak kemény időszakok.

Kis korkülönbséget szerettünk volna mindenféleképpen az első 2 között hogy jól tudjanak mielőbb játsazani jó barátságot kialakítani (párom nővére és az én nővérem is csak 1-1,5 évvel idősebb és mindkettőnknek a mai napig jó a testvérkapcsolatunk, mondhatni nővérem a legjobb barátnőm). Viszont most 3aska előtt több dolgot kell végiggondolnom - vajon most is 2 éven belül próbálkozzunk, vagy egy kis munkáét is iktassak közbe... A józan ész és a gyerekek érdeke talán a kis korklönbség felé dönti újból a mérleget. Egyrészt jövőre már 30leszek, másrészt nehéz lenne újból kimaradnom a munkából, mint sem később újra kezdenem & persze a gyerekek már most olyan jól eljátsaznak együtt ha hamar jönne 3aska akkor neki is könynebb lenen becsatlakoznia a közös játékba.

Nem voltak problémás terhességeim se magas vérnyomás, se terhességi cukor, sem szülési komplikációk. Viszont a 2 terhesség más volt, az elsőt könnyebben vettem 36. hétig dolgoztam egészen szülésig heti 2szer terhes tornára jártam, igazi fitt kismama voltam, viszonta szopival meggyűlt a bajunk 6,5hósan egy 2 oladali középfül gyulladás során a cicit végleleg elutasította a csak fejéstől meg napok alatt elapadtam. A kisebbik fiamnál a terhesség nem volt gyalog galopp torna nem volt viszont a nagyfiam rendesen lefárasztott, és a hasaim is gyakorlta be-be feszült. 34. héttől már úgy éreztem magam mint aki szülni fog, gyakran kellett járnom nagywcre tisztára mint szülés előtti 24 órában és aztán 35. hétre meg is érkezett a kisebbik fiunk. Viszont a szopi jobban alakult mert már 13hós elmúlt és még cicizünk.


Kicsit félek a 3. terhességtől hogy hagyan tudnám a a mindennapokat venni immáron 2 kisgyerek mellett.

A másik dolog meg a szoptatás a kicsi még ígényli és nekem sem megterhelő, viszont így hogyan lenne jó terhesnek lenni? Sokakat hallottam akik terhesen is szoptatták a nagyot de ettől annyira idegenkedem, elvenni/megvonni viszont nem szeretném tőle.


Mindenkinek előre köszönöm, hogy megossza a tapasztalatait.



2015. ápr. 9. 02:24
 1/5 aHermann ***** válasza:

Szia!

Nálunk kicsi a korkülönbség. 20, illetve 28 hónap, a legnagyobb és a pici között 4 év 2 nap van. A nagyok már elég jól összenőttek (4 és 2,5 évesek), most már kevés a vita, jól eljátszanak együtt. A picit mindketten szeretik, és játszadoznak vele, produkálják magukat neki, amit a pici élvez.

Nekem mindegyik várandósságom terhes volt, minden bajom volt (állandó hányinger, nehéz mozgás, derékfájás, stb), ráadásul kettőnél toxámiás is lettem. A legnagyobb 34. hétre született. Fiú, lány, lány a megoszlás.

Nem egyszerű, főleg ha mindhárom nyafis napot fog ki (a nagy mondjuk már ovis), vagy betegek. Van nem egy ebéd ami végig üvöltéssel telik, mert folyamatosan van valamelyiknek baja. A középső ráadásul elég hisztis, igazi oroszlán.

Én nem dolgoztam a gyerkőcök között (csak a felhalmozódott szabikat vettem ki), de így volt jó, pár év elteltével biztos nem kezdtem volna elölről. Mondjuk én egy picit idősebb vagyok (30-34 között szültem), így a munka miatt jobb, ha nem többször esem ki.

Nekem a nagy még szopizott amikor terhes lettem a középsővel, de alig pár hetes terhesen már nem kellett a cici.

2015. ápr. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!Köszönöm hogy írtál. Ha jól számolom a kicsi nemrég született? Hisz a kp. 2,5 és a korkülönbség 28hó.


És van segítséged? Most hogy a nagyot oviba kell hozni-vinni? Meg úgy egyébként is férj nagyszülők besegítenek? Altatást hogyan oldjátok meg? Egy szobában alszanak?


Nálunk egy szobában alészanak este úgy néz ki hogy a nagy olyan 9körül megy aludni a kicsi kicsit később és már bealudva kerül az ágyába. Napközben a kicsi a teraszon a angy a helyén ill már jár csanába is akkor ott. Szóval a kicsi nem tanult meg egyedül elaludni a napközbani alvás vagy babakocsiban, vagy autóban, vagy a cicin jön csak össze... Emiatt vagyok kicsit para, hogy ez hogy fog alakulni ha már 3an lesznek ... Viszont ha este bealszik akkor ő s alszik egyben legalább 8-10 órát - aminek borzasztóan örülünk így az esték mindkét gyerekkel szuper nyugisak.

2015. ápr. 9. 11:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Én most 14 éves vagyok és van egy 9 éves öcsém és egy 1 éves húgom. Szerintem azért jó a nagy korkülönbség, mert így az öcsémmel tudunk segíteni anyukánknak. Bár lehet, hogy Neked, kérdező, nem aktuális már a válaszom a nagy korkülönbség szemszögéből. :D
2015. jún. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló vagyok, csak kihagytam az utolsó két kérdésre a választ.

A nemek: lány, fiú, lány. És azonkívül, hogy az öcsémmel néha veszekszünk, nagyon jól megvagyunk.

2015. jún. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hány gyereked lett kérdező a kérdésed ota?
2021. dec. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!